Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Powiat Głogowski pozyskał ponad 613 tysięcy złotych na wsparcie osób z ośrodka szkolno-wychowawczego!

Powiat Głogowski uczestniczy w projekcie „Zintegrowani”. W ubiegły czwartek (10 maja) Starosta Jarosław Dudkowiak podpisali umowę z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego - o uruchomieniu tego projektu. W ramach umowy Powiat Głogowski otrzyma na ten cel ponad 613 tysięcy złotych.

Powiatowy Piknik Strażacki – będą pokazy strażackie i występ Kabaretu Kopydłowo!

W najbliższą środę (2 maja) Powiat Głogowski organizuje Powiatowy Piknik Strażacki. To będzie z pewnością wielka gradka dla wszystkich miłośników straży pożarnej. W Parku Sapera (ulica Poczdamska) będzie można zobaczyć wszystkie wozy strażackiej Państwowej Staży Pożarnej w Głogowie oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu głogowskiego. Dla mieszkańców przygotowano także sporą dawkę humoru. O godzinie 19.00 na scenie pojawi się Kabaret Kopydłowo w programie „Tak jest Panie Komendancie”.

W Głogowskim Szpitalu Powiatowym pojawił się sprzęt za 500 tysięcy złotych!

Głogowski Szpital Powiatowy wzbogacił się o nowy sprzęt. Stół operacyjny przezierny, aparat USG oraz zestaw narzędzi będzie do dyspozycji bloku operacyjnego oraz oddziału chirurgii urazowo – ortopedycznej. Cały sprzęt kosztował prawie 500 tysięcy złotych. Zakup został sfinansowany z dotacji Fundacji KGHM Polska Miedź oraz środków własnych szpitala.

Powiat Głogowski pozyskał prawie pół miliona złotych na szkolenia i zajęcia laboratoryjne dla uczniów!

Powiat Głogowski przystąpił do realizacji projektu pod nazwą „Czas zawodowców”, którego celem jest dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. W projekcie wezmą udział dwie głogowskie szkoły: Zespół Szkół Politechnicznych oraz Technikum numer 6. Na realizacje zadań udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie prawie pół miliona złotych.

KGHM obejmie patronatem 21 klas w głogowskich szkołach!

W ubiegły poniedziałek (5 lutego) w siedzibie KGHM odbyła się konferencja „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM kluczowy partner w kształceniu zawodowym". W czasie tego wydarzenia zostały podpisane listy intencyjne w sprawie objęcia patronatem KGHM klas, w których młodzież uczy się zawodów potrzebnych w kopalni. Łącznie KGHM objęło patronatem 21 klas głogowskich szkół ponadgimnazjalnych.

Powiat Głogowski zapowiedział przekazanie miliona złotych na rozwój szpitala!

Głogowski Szpital Powiatowy w ostatnim czasie przeszedł sporo inwestycji. Najważniejszą jest oddanie do użytku nowego Oddziału Intensywnej Terapii. W najbliższym czasie realizowany będzie kolejny etap rozwoju placówki. Radni miejscy przekazali pieniądze na  remont oddziału neonatologii i oddziału ginekologiczno-położniczego. Natomiast Starosta Jarosław Dudkowiak zapowiedział, że będzie chciał przekazać środki na remont oddziału wewnętrznego i budowę oddziału psychiatrycznego.

Jutro finał targów dla niepełnosprawnych – skorzystaj z bezpłatnych badań!

W tym roku Starostwo Powiatowe w Głogowie zorganizowało I Powiatowe Targi Aktywności dla Niepełnosprawnych i Seniorów. Finał przedsięwzięcia zaplanowany jest na jutro (5 grudnia). Mieszkańcy powiatu głogowskiego będą mieli możliwość odwiedzić skonsultowania się ze specjalistami w jednostkach, skorzystać z bezpłatnych badań  oraz wziąć udział w  warsztatach rękodzieła.

Dyskusji nie było. Radni KWW Jana Zubowskiego nie zjawili się na spotkaniu w sprawie sprzedaży szpitala

Wczoraj (21 listopada) zorganizowano spotkanie w sprawie zakupu 50% udziałów w Głogowskim Szpitalu przez Gminę Miejską Głogów. Spotkanie miało być okazją do dyskusji związaną z przyszłością szpitala. Jednak w spotkaniu nie wzięli udziału radni KWW Jana Zubowskiego, którzy do tej pory nie zgadzają się na zakup 50 procent udziałów szpitala.

Targi dla niepełnosprawnych i seniorów. Bezpłatne badania i warsztaty!

W najbliższy poniedziałek (20 listopada) rozpoczną się Powiatowe Targi Aktywności dla Niepełnosprawnych i Seniorów. Takie wydarzenie zostanie zrealizowane w Głogowie pierwszy raz. Mieszkańcy powiatu głogowskiego będą mieli możliwość odwiedzić skonsultowania się ze specjalistami w jednostkach, skorzystać z bezpłatnych badań  oraz wziąć udział w  warsztatach rękodzieła.

Pomóż zwierzakom przetrwać zimę! Trwa zbiórka ciepłych koców i karmy!

Mówi się, że zwierzę to najlepszy przyjaciel człowieka. Tymczasem człowiek nie zawsze odwdzięcza się tym samym. Wiedzą o tym zwierzęta, które zostały porzucone i obecnie przebywają w schronisku lub w azylu. Największą pomocą dla nich byłby nowy kochający dom. Jednak, jeżeli ktoś nie może pozwolić sobie na zwierzaka w domu, może pomóc zapewniając zwierzakom ciepłe okrycia. To już tradycja, że darów dla psów i kotów jest organizowana przez Starostwo Powiatowe w Głogowie.

Radni zagłosowali za sprzedażą 50 % udziałów w szpitalu. Siedmiu wstrzymało się od głosu

Wczoraj (23 października) podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu, radni podejmowali uchwałę na temat zbycia 50 procent udziałów w Głogowskim Szpitalu Powiatowym. Udziały mają zostać sprzedane na rzecz Gminy Miejskiej Głogów. W czasie sesji nie obyło się bez dyskusji, bo część radnych twierdziła, że powinno się sprzedać 100 procent udziałów. Ostatecznie uchwała została podjęta.

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Zdolni, młodzi, waleczni. Głogów ma się czym pochw...

Grand Prix Festiwalu Top Art Festival „La Costa Musical”, dwa pierwsze miejsca, sześć dyplomów, nagrody specjalne dla trenerów oraz czek na kwotę 500 euro - Głogowska Rewia Graffiti zawojowała Hiszpa [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
"Temu projektowi poświęciłam całą swoją energię"...

- Widzę ogromny potencjał w młodych ludziach z Głogowa. Mam wrażenie, że wystarczy tylko oszlifować te diamenty - mówi Agata Durał. Akademia Dźwięku to nowe przedsięwzięcie wokalistki, któremu w o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Alicja Bogacz: "Teraz każdy artysta jest indywidua...

O życiu artysty oraz zainteresowaniu sztuką w dzisiejszych czasach rozmawiamy z Alicją Bogacz, malarką i prowadzącą zajęcia plastyczne w Miejski Ośrodku Kultury w Głogowie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Zespół Pectus: Raczej kłótliwi nie jesteśmy

Kolejnym zespołem, który zaśpiewał na głogowskiej scenie była grupa Pectus. Z braćmi Szczepanik rozmawia Arkadiusz Orman.

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Już w sobotę starcie Chrobrego Głogów z Raków Częs...

To będzie z pewnością wyjątkowy mecz. Kibice już nie mogą się doczekać. W związku z tym, że trwa przerwa technologiczna na basenie, kasy biletowe są otwarte w innych godzinach. Sprawdź, gdzie i kied [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kolejny nabytek Chrobrego. To będzie udany zakup?

Łukasz Zejdler zasilił szeregi Chrobrego Głogów. 26-letni środkowy pomocnik ma być nową energią zespołu. Już niebawem przekonamy się, czy ten transfer był dobrym posunięciem, czy wręcz przec [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie mocne starcie: Chrobry kontra ŁKS Łódź....

Mecz odbędzie się w najbliższy piątek (20.07.) o godz. 19.30. Prezentujemy przed startem ligi, grupowe zdjęcie głogowskiego zespołu wraz ze sztabem szkoleniowym. Zobacz cały skład drużyny!

CZYTAJ WIĘCEJ
Szykuje się ostre starcie. Kibice już zacierają rę...

4 sierpnia odbędzie się mecz 3 kolejki Fortuny 1 Liga. Chrobry Głogów zmierzy się z Sandecją Nowy
Początek o godz. 17.45 na głogowskim stadionie. Ten pojedynek po prostu trzeba zobaczyć!

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z:

    

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd