Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

W niedzielę utrudnienia w Jaczowie!

W najbliższą niedzielę (25 marca) przy kościele parafialnym w Jaczowie odbędzie się II Jarmark Wielkanocny – Niedziela Palmowa „Dla duszy i ciała”. W związku z tym w Jaczowie nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu.

Niedziela palmowa w Jaczowie – jarmark „Dla duszy i ciała”

W najbliższą niedzielę (25 marca) przy kościele parafialnym w Jaczowie odbędzie się II Jarmark Wielkanocny – Niedziela Palmowa „Dla duszy i ciała”. Organizatorzy wspólnie z sołectwami i KGW  przygotują stoiska wystawiennicze, na których będzie można nabyć wszystko co potrzebne do  koszyczka ze święconką oraz na wielkanocne śniadanie.

Mikołajkowy festyn w Jerzmanowej

Dzisiaj (6 grudnia) obchodzimy Mikołajki. W tym dniu każdy zostaje obdarowany drobnym prezentem. To także możliwość spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Wszystko to za sprawą licznych festynów i zabaw. W Głogowie Dni Świętego Mikołaja będą obchodzone od dzisiaj (6 grudnia) do najbliższego poniedziałku (11 grudnia). Natomiast w Gminie Jerzmanowa zabawę zaplanowano w sobotę (9 grudnia).

Autobusy do Smardzowa będą jeździć częściej!

Mieszkańcy miejscowości Smardzów będą mogli częściej korzystać z autobusów Komunikacji Miejskiej. W związku z dużym zainteresowaniem oraz wnioskiem Gminy Jerzmanowa, od 2 listopada wprowadzone zostaną dodatkowe kursy linii 52. Nowe kursy będą realizowane tylko do miejscowości Smardzów.

W Łagoszowie Małym walczą o pracownię Orange!

25 miejscowości z całej Polski, które w plebiscycie uzyska największą liczbę głosów, otrzyma darmowe, otwarte dla wszystkich mieszańców świetlice. W plebiscycie walczą między innymi mieszkańcy Łagoszowa Małego. Głosy można oddawać do 20 października, raz na dobę.

Wybudowali już świetlice wiejską w Łagoszowie Małym

W ubiegły wtorek (3 października) nastąpił odbiór budowlany inwestycji pod nazwą „Budowa świetlicy wiejskiej wraz z szatnią sportową w miejscowości Łagoszów Mały”. Jeszcze w tym roku nastąpi uroczyste otwarcie obu obiektów po uzyskaniu pozwolenia na użytkowania oraz wyposażenie pomieszczeń.

Koniec objazdu linii 52

Od 1 czerwca można dojechać do Jerzmanowej autobusem Komunikacji Miejskiej. Kursy do Jerzmanowej są realizowane trzy razy dziennie. Linia 52 przebiega od Placu Tysiąclecia, przez Jaczów i Smardzów. Komunikacją Miejską można dojechać także na teren Gminy Wiejskiej Głogów oraz Gminy Jerzmanowa.

Remontują dach pałacu w Jerzmanowej!

Od października 2015 roku Gmina Jerzmanowa jest właścicielem pałacu w Jerzmanowej. W ostatnim czasie rozpoczęły się pierwsze prace przy remoncie tego obiektu. Na początek wyremontowany zostanie dach XVII – wiecznego pałacu w Jerzmanowej.

Przy szkołach w Jerzmanowej jest nowy teren sportowy i parking!

Przy Publicznym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Jerzmanowej powstał nowy teren sportowy. Będzie także miejsce parkingowe na 41 samochodów. To efekt prac inwestycyjnych pod nazwą: „Budowa parkingu przy Publicznym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Jerzmanowej oraz zagospodarowanie terenu przy Publicznym Gimnazjum w Jerzmanowej".

Komunikacją Miejską do Jerzmanowej!

Od następnego czwartku (1 czerwca) autobusem Komunikacji Miejskiej będzie można dojechać do Jerzmanowej. Kursy do Jerzmanowej będą realizowane trzy razy dziennie. Linia 52 będzie przebiegać od Placu Tysiąclecia, przez Jaczów i Smardzów.

W Jerzmanowej powstaną korty tenisowego, skatepark i wieża widokowa?

W Jerzmanowej na działkach przy Pomniku „Ludziom Ziemi” mają powstać korty tenisowe, skatepark z lodowiskiem, wieża widokowa oraz tereny rekreacyjne dla mieszkańców. Takie plany ma Wójt Lesław Golba. Całość ma powstać w ciągu najbliższych dziewięciu lat. Jednak już teraz pozyskano działki, które pozwolą na zrealizowanie tych planów.

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Zdolni, młodzi, waleczni. Głogów ma się czym pochw...

Grand Prix Festiwalu Top Art Festival „La Costa Musical”, dwa pierwsze miejsca, sześć dyplomów, nagrody specjalne dla trenerów oraz czek na kwotę 500 euro - Głogowska Rewia Graffiti zawojowała Hiszpa [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
"Temu projektowi poświęciłam całą swoją energię"...

- Widzę ogromny potencjał w młodych ludziach z Głogowa. Mam wrażenie, że wystarczy tylko oszlifować te diamenty - mówi Agata Durał. Akademia Dźwięku to nowe przedsięwzięcie wokalistki, któremu w o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Alicja Bogacz: "Teraz każdy artysta jest indywidua...

O życiu artysty oraz zainteresowaniu sztuką w dzisiejszych czasach rozmawiamy z Alicją Bogacz, malarką i prowadzącą zajęcia plastyczne w Miejski Ośrodku Kultury w Głogowie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Zespół Pectus: Raczej kłótliwi nie jesteśmy

Kolejnym zespołem, który zaśpiewał na głogowskiej scenie była grupa Pectus. Z braćmi Szczepanik rozmawia Arkadiusz Orman.

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Już w sobotę starcie Chrobrego Głogów z Raków Częs...

To będzie z pewnością wyjątkowy mecz. Kibice już nie mogą się doczekać. W związku z tym, że trwa przerwa technologiczna na basenie, kasy biletowe są otwarte w innych godzinach. Sprawdź, gdzie i kied [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kolejny nabytek Chrobrego. To będzie udany zakup?

Łukasz Zejdler zasilił szeregi Chrobrego Głogów. 26-letni środkowy pomocnik ma być nową energią zespołu. Już niebawem przekonamy się, czy ten transfer był dobrym posunięciem, czy wręcz przec [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie mocne starcie: Chrobry kontra ŁKS Łódź....

Mecz odbędzie się w najbliższy piątek (20.07.) o godz. 19.30. Prezentujemy przed startem ligi, grupowe zdjęcie głogowskiego zespołu wraz ze sztabem szkoleniowym. Zobacz cały skład drużyny!

CZYTAJ WIĘCEJ
Szykuje się ostre starcie. Kibice już zacierają rę...

4 sierpnia odbędzie się mecz 3 kolejki Fortuny 1 Liga. Chrobry Głogów zmierzy się z Sandecją Nowy
Początek o godz. 17.45 na głogowskim stadionie. Ten pojedynek po prostu trzeba zobaczyć!

CZYTAJ WIĘCEJ

Galerie foto

Chrobry Głogów - ŁKS Łódź (0:1)

20 lutego na stadionie przy Wita Stwosza odbyła się inauguracja sezonu 2018/2019. Chrobry Głogów zmierzył się z drużyną ŁKS Łódź. Mecz zakończył się wynikiem 0:1. Fot. Magdalena Ruta. 

CZYTAJ WIĘCEJ...
"Carmen Funebre"

13 lipca na Rynku w Głogowie został wystawiony spektakl "Carmen Funebre". Widowisko zostało przedstawione w ramach Festiwalu im. Andreasa Gryphiusa. Fot. Agnieszka Ruta. 

CZYTAJ WIĘCEJ...
Spektakl "Carmen Funebre"

13 lipca na Rynku w Głogowie został wystawiony spektakl "Carmen Funebre". Widowisko zostało przedstawione w ramach Festiwalu im. Andreasa Gryphiusa. Fot. Magdalena Ruta. 

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z:

    

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd