Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

W niedzielę utrudnienia w Jaczowie!

W najbliższą niedzielę (25 marca) przy kościele parafialnym w Jaczowie odbędzie się II Jarmark Wielkanocny – Niedziela Palmowa „Dla duszy i ciała”. W związku z tym w Jaczowie nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu.

Niedziela palmowa w Jaczowie – jarmark „Dla duszy i ciała”

W najbliższą niedzielę (25 marca) przy kościele parafialnym w Jaczowie odbędzie się II Jarmark Wielkanocny – Niedziela Palmowa „Dla duszy i ciała”. Organizatorzy wspólnie z sołectwami i KGW  przygotują stoiska wystawiennicze, na których będzie można nabyć wszystko co potrzebne do  koszyczka ze święconką oraz na wielkanocne śniadanie.

Mikołajkowy festyn w Jerzmanowej

Dzisiaj (6 grudnia) obchodzimy Mikołajki. W tym dniu każdy zostaje obdarowany drobnym prezentem. To także możliwość spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Wszystko to za sprawą licznych festynów i zabaw. W Głogowie Dni Świętego Mikołaja będą obchodzone od dzisiaj (6 grudnia) do najbliższego poniedziałku (11 grudnia). Natomiast w Gminie Jerzmanowa zabawę zaplanowano w sobotę (9 grudnia).

Autobusy do Smardzowa będą jeździć częściej!

Mieszkańcy miejscowości Smardzów będą mogli częściej korzystać z autobusów Komunikacji Miejskiej. W związku z dużym zainteresowaniem oraz wnioskiem Gminy Jerzmanowa, od 2 listopada wprowadzone zostaną dodatkowe kursy linii 52. Nowe kursy będą realizowane tylko do miejscowości Smardzów.

W Łagoszowie Małym walczą o pracownię Orange!

25 miejscowości z całej Polski, które w plebiscycie uzyska największą liczbę głosów, otrzyma darmowe, otwarte dla wszystkich mieszańców świetlice. W plebiscycie walczą między innymi mieszkańcy Łagoszowa Małego. Głosy można oddawać do 20 października, raz na dobę.

Wybudowali już świetlice wiejską w Łagoszowie Małym

W ubiegły wtorek (3 października) nastąpił odbiór budowlany inwestycji pod nazwą „Budowa świetlicy wiejskiej wraz z szatnią sportową w miejscowości Łagoszów Mały”. Jeszcze w tym roku nastąpi uroczyste otwarcie obu obiektów po uzyskaniu pozwolenia na użytkowania oraz wyposażenie pomieszczeń.

Koniec objazdu linii 52

Od 1 czerwca można dojechać do Jerzmanowej autobusem Komunikacji Miejskiej. Kursy do Jerzmanowej są realizowane trzy razy dziennie. Linia 52 przebiega od Placu Tysiąclecia, przez Jaczów i Smardzów. Komunikacją Miejską można dojechać także na teren Gminy Wiejskiej Głogów oraz Gminy Jerzmanowa.

Remontują dach pałacu w Jerzmanowej!

Od października 2015 roku Gmina Jerzmanowa jest właścicielem pałacu w Jerzmanowej. W ostatnim czasie rozpoczęły się pierwsze prace przy remoncie tego obiektu. Na początek wyremontowany zostanie dach XVII – wiecznego pałacu w Jerzmanowej.

Przy szkołach w Jerzmanowej jest nowy teren sportowy i parking!

Przy Publicznym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Jerzmanowej powstał nowy teren sportowy. Będzie także miejsce parkingowe na 41 samochodów. To efekt prac inwestycyjnych pod nazwą: „Budowa parkingu przy Publicznym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Jerzmanowej oraz zagospodarowanie terenu przy Publicznym Gimnazjum w Jerzmanowej".

Komunikacją Miejską do Jerzmanowej!

Od następnego czwartku (1 czerwca) autobusem Komunikacji Miejskiej będzie można dojechać do Jerzmanowej. Kursy do Jerzmanowej będą realizowane trzy razy dziennie. Linia 52 będzie przebiegać od Placu Tysiąclecia, przez Jaczów i Smardzów.

W Jerzmanowej powstaną korty tenisowego, skatepark i wieża widokowa?

W Jerzmanowej na działkach przy Pomniku „Ludziom Ziemi” mają powstać korty tenisowe, skatepark z lodowiskiem, wieża widokowa oraz tereny rekreacyjne dla mieszkańców. Takie plany ma Wójt Lesław Golba. Całość ma powstać w ciągu najbliższych dziewięciu lat. Jednak już teraz pozyskano działki, które pozwolą na zrealizowanie tych planów.

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Zespół Pectus: Raczej kłótliwi nie jesteśmy

Kolejnym zespołem, który zaśpiewał na głogowskiej scenie była grupa Pectus. Z braćmi Szczepanik rozmawia Arkadiusz Orman.

CZYTAJ WIĘCEJ
Stanisław Karpiel-Bułecka: Wypicie piwa przy nasze...

Jedną z gwiazd tegorocznych Dni Głogowa był zespół Future Folk. Ze Stanisławem Karpiel-Bułecka rozmawia Arkadiusz Orman.

CZYTAJ WIĘCEJ
Dni Głogowa 2018 – cały program

Dzisiaj (1 czerwca) rozpoczynają się Dni Głogowa. Z okazji święta naszego miasta na scenie wystąpią: Agnieszka Chylińska, Future Folk, Patrycja Markowska, Afromental ora Pectus. Dni miasta będą trwał [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Dzień dziecka w Głogowie – mnóstwo atrakcji i konc...

To już tradycja, że Dni Głogowa obchodzone są w pierwszy weekend czerwca. W związku z tym często obchody święta miasta połączone są z zabawami zorganizowanymi z okazji Dnia Dziecka. Tak będzie takż [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Młodzi piłkarze będą mogli zagrać na stadionie pie...

Już w środę (20.06.) odbędzie druga edycja imprezy sportowej pt. "Z Boiska na Stadion". Pierwsza odsłona akcji cieszyła się dużym zainteresowaniem. Teraz najmłodsi piłkarze zmierzą się ze sobą na s [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Chrobry stracił zawodnika. Seweryn Michalski w now...

W ubiegłą niedzielę (3 czerwca) zakończyły się rozgrywki w sezonie 2017/2018. Teraz przed zespołami przerwa w rozgrywkach. Klubu ten czas będą wykorzystywać na pozyskiwanie nowych zawodników. Już te [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Dzień dziecka na basenie! Wstęp za darmo!

Już w najbliższy piątek (1 czerwca) będziemy obchodzić Dzień Dziecka. W tym dniu warto spędzić trochę czasu z najmłodszymi. Można wybrać się z dzieckiem do parku, na plac zabawa, spędzić czas na  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Piłkarze Chrobrego zagrają mecz z Reprezentacją Wo...

W najbliższy wtorek (29 maja) obchodzony będzie Dzień Weterana. W tym roku duża część obchodów odbędzie się na stadionie. Główny punktem będzie mecz pierwszoligowej drużyny Chrobrego Głogów z Re [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Galerie foto

Podsumowanie II edycji projektu "Mały miś w świeci...

21 czerwca w Przedszkolu Publicznym numer 21 odbyło się podsumowanie Międzynarodowego Projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". W tym roku w PP21 zorganizowano drugą edycję projektu. Program zo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Strefa małego kibica w Przedszkolu Niepublicznym "...

19 czerwca w Przedszkolu Niepublicznym "Jagódka" zorganizowano strefę małego kibica przed pierwszym meczem Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Rosji. Fot. Magdalena Ruta. 

CZYTAJ WIĘCEJ...
Dzień Pustej Klasy w PP21

15 czerwca (w trzeci piątek czerwca) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pustej Klasy, czyli święto edukacji na świeżym powietrzu. Do obchodów tego święta przyłączyło się Przedszkole Publiczne nu [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z:

    

Our website is protected by DMC Firewall!