Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Dzieci poszerzą swoją wiedzę przyrodniczą! Są środki na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne!

We wszystkich głogowskich szkołach funkcjonują nowoczesne pracownie przyrodnicze. Na ich wyposażenie Gmina Miejska Głogów pozyskała prawie dwa miliony złotych środków zewnętrznych. Teraz pracownie będą mogły być jeszcze lepiej wykorzystane. Właśnie pozyskano kolejne środki, które pozwolą na realizacje zajęć pozalekcyjnych z przedmiotów przyrodniczych.

Fot. Gmina Miejska Głogów

W Głogowie będzie realizowany program pod nazwą ?Nauczanie eksperymentalne szansą na rozwój kompetencji uczniów głogowskich szkół podstawowych?. Na ten cel Gmina Miejska Głogów pozyskała 336 tysięcy złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. ? Dzięki realizacji tego zadania będziemy mogli w pełni wykorzystać nasze pracownie przyrodnicze, które też zostały wyremontowane i wyposażone ze środków unijnych pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego. Teraz dzieci będą mogły uczestniczyć w nowatorskich zajęciach pozalekcyjnych. Zakupimy też wszelkie pakiety edukacyjne dla nauczycieli i uczniów ? mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa. W zakres projektu wchodzą m. in. zajęcia eksperymentalne dla dzieci, szkolenia dla nauczycieli, zakup pakietów edukacyjnych, a także wyjazd uczniów do Centrum Nauki Kopernik. Projekt realizowany będzie w wszystkich szkołach podstawowych w bieżącym roku szkolnym.

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: