Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Rokaszewicz: Radni PiS-u kłamią o naszej opieszałości w sprawie nielegalnego składowiska! Głogów jest na bardzo zaawansowanym etapie!

Na ulicy Południowej w Głogowie znajduje się nielegalne składowisko niebezpiecznych opadów. Podobne do tego w Jakubowie, gdzie w lipcu tego roku doszło do pożaru. Od tego czasu mieszkańcy Głogowa boją się, że w naszym mieście może dojść do podobnego zdarzenia. W ostatnim czasie radni KWW Jana Zubowskiego zarzucali prezydentowi, że sprawą nielegalnego składowiska mógłby zająć się o wiele wcześniej. Prezydent Rokaszewicz odniósł się do tych zarzutów tłumacząc, że inne miasta znajdują się o wiele dalej w procesie walki z niebezpiecznymi składowiskami.

Prezydent Rafael Rokaszewicz zdecydował o wdrożeniu w tej sprawie postępowanie zastępczego. Oznacza to, że został rozpisany przetarg i wkrótce nielegalne odpady zostaną wywiezione. Jednak za wszystko będzie trzeba zapłacić z budżetu Gminy Miejskiej Głogów.  Dopiero później będzie można domagać się zwrotu kosztów od właściciela składowiska.  ? Ogłosiliśmy przetarg na utylizację substancji znajdujących się na nielegalnym składowisku. Otwarcie ofert nastąpi 25 października. Przeprowadzona została także wizja lokalna, w czasie której potencjalni oferenci mieli okazję zobaczyć składowisko i uzupełnić informacje o znajdujących się tam substancjach ? mówi Piotr Poznański, wiceprezydent Głogowa. O nielegalnym składowisku znajdującym się w Głogowie wiadomo już od 2017 roku. ? W sprawie nielegalnego składowiska działamy od momentu, kiedy został zauważony wyciek do Odry. Przeprowadziliśmy całą procedurę, która pozwoliła zlokalizować miejsce tego składowiska. Następnie prowadziliśmy postępowania administracyjne, żeby zrobić wszystko zgodnie z prawem. Postępowanie to zakończyło się wydaniem decyzji o wywózce odpadów nałożonej na dysponenta. W następnym etapie rozpoczęliśmy postępowanie egzekucyjne. Było ono mocno zaawansowane latem tego roku, kiedy doszło do pożaru w Jakubowie. Zaraz po tym wydarzeniu podjęliśmy decyzję o zatrudnieniu ochrony, która nadzoruje nielegalne składowisko. Krzywdzące jest stwierdzenie, że obudziliśmy się dopiero po pożarze w Jakubowie ? tłumaczy Piotr Poznański. Sprawa nielegalnych składowisk to nie jest tylko problem Głogowa. Okazuje się, że tylko na terenie województwa dolnośląskiego znajduje się ponad 20 takich składowisk. Jeszcze więcej na terenie całej Polski. ? W ostatnim czasie Wojewoda Dolnośląski wysłał informację na temat tego jak należy podstępować w sprawie utylizacji takich składowisk. W tym piśmie opisana jest cała procedura postępowania zastępczego. Głogów nie jest adresatem tego pisma. Nasze miasto jest już mocno zaawansowane w tym procesie. Tymczasem radni KWW Jana Zubowskiego zarzucają nam opieszałość i niedopełnianie formalności. Radni liczą chyba na to, że kłamstwo powtórzone sto razy stanie się prawdą. Jednak my możemy udowodnić jaka jest prawda. Za nami stoją pisma co i kiedy zostało zrobione w sprawie nielegalnego składowiska ? mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa.

Artykuły - Kultura

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca T...

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańsk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety s...

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 październik...

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie ...

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektak [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry prowadzi badanie wśród kibiców. Chcą pozna...

Chrobry Głogów chce poznać opinie kibiców na temat klubu. Pomóc w tym ma nowy projekt Fortuna 1 liga. Klubu mogą skorzystać z wiedzy firmy badawczej Sport Analytics i wspólnie przygotować i przeanalizo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie wyjątkowa lekcja WF-u! Monika Pyrek przy...

Lekkoatletka Monika Pyrek poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W tej wyjątkowej lekcji będzie mogło wziąć udział ponad 500 dzieci. Monika Pyrek odwiedzi Głogów [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Piotrowski wraca do Chrobre...

Wczoraj (14 października) Chrobry Głogów pozyskał nowego zawodnika. W pomarańczowo ? czarnych barwach będzie wystawać Damian Piotrowski. To trzecie podejście do Chrobrego w karierze 32-letniego zawodnik [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsza mecz w pierwszej lidze i pierwsza porażka...

W ubiegłą sobotę (5 października) SPS Chrobry Głogów zagrał swój pierwszy mecz w pierwszej lidze. Pomarańczowo ? czarni zmierzyli się na wyjeździe z MS PZPS I Spała. Po pięciu setach lepsi okazali  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: