Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

W Głogowie powiedzą ?Nie? nowotworom u dzieci! Będą bezpłatne badania USG!

30 listopada i 1 grudnia do Głogowa przyjedzie nowoczesny Onkobus Fundacji Ronalda McDonalda. Onkobus pojawi się w naszym mieście w ramach akcji ?NIE nowotworom u dzieci?. Przebadanych zostanie 140 dzieci. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy organizowane są w dniach od 12 do 14 listopada.

W Onkobusie zostaną przeprowadzone zostaną profilaktyczne badania USG dla najmłodszych. W akcji mogą wziąć udział dzieci od 9 miesiąca do 6 lat. Badania są bezbolesne i bezpieczne. ? To ważne, żeby zadbać o zdrowie najmłodszych mieszkańców. Jeżeli tylko widzimy jakieś niepokojące objawy, warto to sprawdzić korzystając z bezpłatnych badań w Oknobusie. Będzie tam dostępny nowoczesny sprzęt oraz wykwalifikowani specjaliści ? mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa. Liczba miejsc na badanie jest ograniczona. W akcji może wziąć udział 140 dzieci. O udziale w badaniu zdecyduje kolejność zgłoszeń.  Zapisów można dokonywać w dniach 12-14 listopada 2018 r. w godz. 16:00 ? 19:00 pod nr tel. +48 883 758 721. Natomiast badania będą odbywać się 30 listopada i 1 grudnia. Organizatorami przedsięwzięcia są Gmina Miejska Głogów oraz Stowarzyszenie Głogowskie Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi". ? Dzieciom zostanie przeprowadzone kompleksowe badanie USG. Nie ma żadnych kryterium przyjęcia. Jednak bardzo prosimy, żeby rodzice zapisywali dzieci, u których zauważono jakieś niepokojące objawy. Mowa tu o kolkach, bólach brzucha, gorączce ? mówi Małgorzata Szychowska, wiceprezes Głogowskiego Stowarzyszenia ?Otwarte Drzwi?. Onkobus dla dzieci przyjedzie do Głogowa po raz pierwszy. Jednak prezydent już teraz zapowiedział chęć kontynuowania tej akcji profilaktycznej. ? Gmina Miejska Głogów zapewnia finansowanie tej akcji. Musieliśmy też poczekać ponad pół roku na możliwość przyjazdu do naszego miasta Onkobusa ? dodaje Rafael Rokaszewicz.

Artykuły - Kultura

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca T...

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańsk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety s...

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 październik...

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie ...

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektak [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry prowadzi badanie wśród kibiców. Chcą pozna...

Chrobry Głogów chce poznać opinie kibiców na temat klubu. Pomóc w tym ma nowy projekt Fortuna 1 liga. Klubu mogą skorzystać z wiedzy firmy badawczej Sport Analytics i wspólnie przygotować i przeanalizo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie wyjątkowa lekcja WF-u! Monika Pyrek przy...

Lekkoatletka Monika Pyrek poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W tej wyjątkowej lekcji będzie mogło wziąć udział ponad 500 dzieci. Monika Pyrek odwiedzi Głogów [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Piotrowski wraca do Chrobre...

Wczoraj (14 października) Chrobry Głogów pozyskał nowego zawodnika. W pomarańczowo ? czarnych barwach będzie wystawać Damian Piotrowski. To trzecie podejście do Chrobrego w karierze 32-letniego zawodnik [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsza mecz w pierwszej lidze i pierwsza porażka...

W ubiegłą sobotę (5 października) SPS Chrobry Głogów zagrał swój pierwszy mecz w pierwszej lidze. Pomarańczowo ? czarni zmierzyli się na wyjeździe z MS PZPS I Spała. Po pięciu setach lepsi okazali  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: