Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Szpitalny Oddział Ratunkowy już otwarty

Dzisiaj (3 lutego) nastąpiło oficjalne otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w głogowskim szpitalu. Na uroczystości zjawiło się wielu gości, którzy przez lata przyczynili się do powstania SOR-u. Po oficjalnym przecięciu wstęgi wszyscy zaproszeni goście mieli okazje zwiedzić  Szpitalny Oddział Ratunkowy, a już od jutra (4 lutego) pojawią się tu pierwsi pacjenci.

 

Dzisiaj (3 lutego) oficjalnie został otworzony Szpitalny Oddział Ratunkowy. To 15 taki obiekt na terenie województwa dolnośląskiego. Na uroczystość przybyło wielu gości między innymi: byli starostowie Powiatu Głogowskiego, posłowie ? Ewa Drozd i Wojciech Zubowski, prezes KGHM Polska Miedź, Herbert  Wirth, prezydent Jan Zubowski oraz lokalni samorządowcy. ? Od nie dawno jestem prezesem spółki, ale z tego co zapoznałem się to budowa tego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ma za sobą długą historię. Ja jestem tutaj od tego żeby teraz ten Szpitalny Oddział  Ratunkowy dobrze funkcjonował ? mówi Ryszard Brzozowski, prezes zarządu Głogowskiego Szpitala Powiatowego.  ? Ten rok jest specyficzny, bo obchodzimy 15-lecie powstania powiatów. I tak naprawdę od początku wszystkim zależało na dobru szpitala. Dzisiaj są z nami byli starostowie Powiatu Głogowskiego i tak naprawdę każdy dołożył swoją cegiełkę do tego, co jest dzisiaj. Pomysł powstania SOR-u nie zrodził się wczoraj, a zrobił się około 10 lat temu ? mówi Rafael Rokaszewicz, starosta Powiatu Głogowskiego.

Cały sprzęt, który znalazł się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz zakup helikoptera kosztowało 11 milionów 717 tysięcy złotych z czego z Unii Europejskiej udało się pozyskać ponad 7 milionów.

Zapraszamy do galerii z otwarcia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. 

Współpracujemy z: