Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Przewozili narkotyki i... skradziony katalizator

Wpadli, bo zachowywali się nerwowo. Policjanci zorientowali się, że coś jest nie tak i szybko ustalili, co zestresowało zatrzymanych.

Do kontroli auta, w którym jechało dwóch mężczyzn w wieku 22 i 31 lat, doszło 3 lutego ok. godziny 9. - Przy kierowcy funkcjonariusze ujawnili amfetaminę, a wewnątrz pojazdu niewielkie pudełko z narkotykami i odcięty katalizator wraz z urządzeniem do cięcia rur zawinięte w kurtkę. Zostali zatrzymani celem złożenia wyjaśnień - opowiada Łukasz Szuwikowski z głogowskiej policji. Kierujący w związku z podejrzeniem prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków został przewieziony na SOR i przebadany na zawartość narkotyków we krwi. Następnie oboje trafili do policyjnego aresztu.

Jak mówi Łukasz Szuwikowski, 31 – latkowi za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Do tego może dojść nawiązka w wysokości 5 tys. zł. - Za posiadanie narkotyków kara wzrasta do lat trzech. Za kradzież katalizatora grozi dodatkowo do pięciu lat pozbawienia wolności - dodaje Szuwikowski.

Zdjęcie: KPP Głogów

Współpracujemy z: