Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Masakra na drogach! Auta ślizgają się jak na lodowisku!

Uważajcie kierowcy! Nie lekceważcie trudnej zimowej pogody i nie przeceniajcie własnych możliwości - apeluje głogowska policja. Jest niebezpiecznie.

Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej policji apeluje o ostrożną jazdę, zachowanie bezpiecznej odległości oraz powstrzymanie się od gwałtownych manewrów na drodze. Powrót zimy diametralnie zmienia warunki jazdy. Przypominamy o odśnieżeniu pojazdu i jego przygotowaniu do drogi. Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu, a szczególnie opon. Nie ruszajmy bez ich wymiany na zimowe ogumienie. W miarę możliwości ruszajmy z pełnym zbiornikiem paliwa, by w przypadku nawet długiego postoju móc ogrzać się w samochodzie - radzi.

-Na wyposażeniu pojazdu powinny znajdować się koce oraz termos z ciepłym napojem. Sprawny i naładowany telefon komórkowy zapewni nam łączność i możliwość wezwania pomocy. Wyjeżdżając w góry i nie tylko, zaopatrzmy się w łańcuchy na koła oraz łopatkę do śniegu. Zaspy mogą być wszędzie. Śledźmy również komunikaty pogodowe i starajmy się ominąć najbardziej niebezpieczne miejsca jeśli jest to możliwe. Jedźmy rozważnie a z pewnością dotrzemy do celu - mówi Kaleta. Taka pogoda ma się utrzymać przez najbliższe dni.

Zdjęcie: KPP Głogów

Współpracujemy z: