Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Jak miasto walczy ze śniegiem?

- Dokładamy wszelkich starań, by na bieżąco odśnieżać zasypywane drogi i chodniki. Służby miejskie są w pełnej mobilizacji - mówi Marta Dytwińska-Gawrońska, Rzecznik Prezydenta Głogowa. Ciężki sprzęt już w niedzielę w godzinach porannych wyjechał na ulice.

Do walki ze śniegiem zaangażowano sześć samochodów (pługopiaskarek), cztery mikrociągniki z pługiem i posypywarką, jeden mały i dwa duże ciągniki z pługiem i posypywarką, dwie koparko-ładowarki, trzy wywrotki oraz sprzęt do ręcznego odśnieżania. - Na bazie GPK SUEZ zgromadzono 228 ton mieszkanki solno-piaskowej oraz 50 ton soli, które są na bieżąco wykorzystywane. Pojazdy rozdysponowane do zimowego utrzymania dróg wyposażone są w system GPS, dzięki któremu wiemy, gdzie przebywa i przebywał dany pojazd, jaką trasę pokonał i czynność wykonywał. Służby miejskie cały czas monitorują sytuację - mówi Dytwińska-Gawrońska.

Przypomina, że zapisane przez system GPS dane służą także do analiz i rozliczeń z firmą wykonującą usługę odśnieżania. W niedzielę służby pracowały do godz. 5:00 rano do 24:00 i odśnieżały miejskie drogi. - Trasa, jaką przejechały wozy to około 1000 km. Dziś służby pracują od godziny czwartej rano. W pierwszej kolejności odśnieżane są miejskie drogi główne i newralgiczne miejsca. W drugiej - pozostałe ulice. Warto pamiętać, że przez Głogów przebiegają drogi krajowe i drogi wojewódzkie, które są i powinny być odśnieżane przez ich zarządców - dodaje.

Zdjęcie i źródło: Urząd Miasta Głogów

Współpracujemy z: