Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Brawa dla 83-latki. Seniorka pogoniła oszusta!

Emerytka od razu domyśliła się, że coś jest nie tak. Gdyby nie zachowała zdrowego rozsądku i zareagowała impulsywnie, straciłaby kilka tysięcy złotych.

Oszuści próbują różnych sztuczek, aby wyłudzić pieniądze od osób starszych. Podają się za policjanta, pracowników spółdzielni lub członka rodziny. Tym razem złodziej trafił na nieodpowiednią osobę. Do 83-letniej kobiety zadzwonił oszust, który podawał się za jej wnuka. Mężczyzna powiedział, że brał udział w wypadku samochodowym i aby uniknąć odpowiedzialności, potrzebuje pieniędzy. I to niemało. Seniorka zorientowała się, że może to być próba oszustwa i przerwała połączenie, nie ponosząc strat. Funkcjonariusze biją brawo, a przy okazji apelują do innych osób o rozsądek. Poniżej kilka rad od policjantów:

1.Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania do wszelkich nieznanych nam osób - zarówno tych, które do nas telefonują, jak również pukających do naszych drzwi.

2.Jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań.

3.Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie.

4.Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności pod namową telefonicznego rozmówcy.

5.Nie działajmy w pośpiechu, nie podejmujmy od razu pieniędzy z banku-odłóżmy termin wypłaty lub udzielenia pożyczki najlepiej o kilka dni.

Współpracujemy z: