Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

WIEŚCI Z REGIONU: Schował się przed policjantami za... kominem

W miniony weekend na terenie województwa dolnośląscy stróże prawa przeprowadzili działania poszukiwawcze za osobami ukrywającymi się przed wymiarem sprawiedliwości. Złapano wielu przestępców.

Jak opowiada Monika Kaleta z dolnośląskiej policji, wśród ustalonych osób aż dziewiętnaście było poszukiwanych listem gończym. Trafili do zakładów karnych i aresztów śledczych, gdzie czekają na odsiadkę. Policjanci z Milicza zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez sądy z innych województw. Ukrywali się w małych miejscowościach w powiecie. Jeleniogórscy mundurowi schwytali w regionie 23 osoby, które nie uregulowały rachunków z wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych był 49-latek, który ma do odbycia karę dwóch lat za wyrób i handel bronią bez zezwolenia.

W Wałbrzychu przez weekend kryminalni zatrzymali ponad 20 poszukiwanych za różne przestępstwa. Za trzema mężczyznami były wystawione już listy

-Największe zdziwienie jednak spowodował mężczyzna z Bolesławca. Tamtejsi policjanci zatrzymali go, gdyż miał do odbycia karę więzienia w wymiarze ośmiu miesięcy. Podejrzany jak tylko usłyszał zbliżających się mundurowych, ukrył się na strychu. Następnie zdemontował kilka dachówek i wszedł na dach, aby ukryć się za kominem. Policjanci zatrzymali 29-latka. Dodatkowo w samochodzie poszukiwanego zabezpieczyli ponad 150 porcji handlowych marihuany. Mężczyzna od razu trafił do aresztu. Najbliższe osiem miesięcy spędzi odbywając karę za łamanie sądowego zakazu kierowania pojazdem - opowiada Monika Kaleta.

Współpracujemy z: