Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

"Mięso z rosołu wala się po trawnikach"

- Zamiast wyrzucić do kosza, to ludzie wywalają na tereny zielone. Zaśmiecanie i dokarmianie bezpańskich zwierząt jest karalne - grzmi 36-letnia głogowianka.

Jak mówi głogowianka, problem jest duży. - Proszę mi uwierzyć, że często na trawnikach walają się pojedyncze kości. Pewnie komuś mięso, co niedziele zostaje z rosołu i taka osoba postanawia kości zapakować do woreczka, a następnie rozsypać na terenach zielonych. Chcą dokarmiać bezpańskie koty lub psy, a nie wiedzą, jakie szkody wyrządzają. Tak nie można robić - mówi zbulwersowana. Podkreśla, że często napotyka również na chodnikach suchy chleb, który jest przeznaczony dla gołębi. - Wiele osób ma psy, którym właściciele podają wyłącznie karmę. Może dojść do sytuacji, że zwierzę zje jakieś wyrzucone przez kogoś stare mięso i będzie tragedia - grzmi. Mieszkanka apeluje, aby nie wyrzucać jedzenia na trawniki. - Takie dokarmianie może doprowadzić też do zwiększenia się ilości szczurów - dodaje.

Warto wiedzieć, że według artykułu 145 Kodeksu Wykroczeń "kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsce publiczne, a szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany".

Współpracujemy z: