Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

"Mało placów zabaw, parkingów i boisk"

– Jak grzyby po deszczu powstają nowe bloki, ale nie idzie za tym rozwój publicznej infrastruktury. Czy są jakiekolwiek plany rozwoju osiedla Złota Podkowa? - pyta mieszkaniec.

Głogowianin twierdzi, że brakuje na osiedlu placów zabaw, boisk i parkingów. Za to coraz więcej pojawia się nowych bloków. - Jestem mieszkańcem osiedla Złota Podkowa i z niepokojem patrzę na przeistoczenie się tego miejsca w sypialnię. Na większości infrastruktury jest tabliczka „teren prywatny”. Myślę, że negatywnie wpływa to na relacje międzyludzkie i nie buduje tożsamości kolejnego osiedla Głogowa - twierdzi mieszkaniec. Co na to prezydent Rafael Rokaszewicz? - Faktem jest, że to ogromny plac budowy i są to tereny prywatne. Powstało tam kilka dużych budynków wielorodzinnych, które wybudowali developerzy. To oni powinni zapewnić i zabezpieczyć miejsca rekreacji oraz parkingi. Kupujący tam mieszkania powinni weryfikować takie rzeczy przy zawieraniu umów: czy developer gwarantuje parkingi, czy przy bloku jest miejsce na plac zabaw dla dzieci. Tym bardziej, że nie ma tam gruntów miejskich - tłumaczy włodarz.

Rafael Rokaszewicz podkreśla, że wybudowali na wniosek mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego mały plac zabaw dla dzieci na niewielkiej działce należącej do miasta, ale… obiekt stoi pusty. - Mieszkańcy prywatnych bloków o kolejne place zabaw muszą już występować do developerów. Miasto może ingerować tylko i wyłącznie we własną infrastrukturę na miejskim terenie. Wyremontowaliśmy stary odcinek ulicy Rzemieślniczej, poszerzyliśmy go, zrobiliśmy chodnik. Zmienimy organizację ruchu na jednokierunkową, dzięki czemu wytyczymy kolejne miejsca parkingowe. Wybudowaliśmy nowy odcinek ulicy Rzemieślniczej z chodnikiem, tam również powstaną miejsca postojowe. W drugim etapie budowy ulica Rzemieślnicza połączy się z odcinkiem drogi prowadzącym do komunikacji miejskiej. Dzięki temu zyskamy dodatkowy dojazd do osiedla Złota Podkowa – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Źródło: dglnews.pl

Zdjęcie ilustracyjne

Współpracujemy z: