Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Głogowianie: "Księża tracą nasze zaufanie"

Coraz mniej osób deklaruje, że chodzi do kościoła. - Modlę się w domu. Nie potrzebuję uczęszczać na mszę, aby być bliżej Boga. Stwórca usłyszy nas z każdego miejsca na ziemi - mówi Pani Katarzyna (48 l.).

Mieszkańców szokuje to, co ostatnio pojawia się w mediach na temat księży. Kilka dni temu w sieci zawrzało po tym, jak jeden z pasażerów nagrał sytuację, w której duchowny z parafii w Piaskowej Górze (dzielnica mieszkalna Wałbrzycha) wdał się w kłótnie z jednym z kierowców. Film wrzucono na YouTube. Mężczyzna zaparkował samochód na terenie parafii. Duchowny nie oszczędzał wulgaryzmów. - "Pan nie ma prawa tu wjazdu. Tu jest teren prywatny" – zaczął. Kierowca od razu odpowiedział. - Z czyich podatków to ku*wa jest zrobione? Ja sobie tu mogę stać - stwierdził. Ksiądz nie wytrzymał i zaatakował. - "No z twoich ku*wa. Bucu skończony i kretynie". Zachowanie księdza szybko zaczęto komentować w sieci.

Po południu całe zajście skomentowała Świdnicka Kuria Biskupia, która zamieściła na swoim profilu taki wpis: "Oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej ws. nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej. W związku z publikacją na kanale YouTube nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej z dnia 11 marca 2021 r., Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż w trybie pilnym została przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca z tym duchownym. Równocześnie Kuria ubolewa, że postawa duchownego była wysoce niestosowna i wywołała niepotrzebne emocje oraz zgorszenie. Duchowny został ukarany naganą przewidzianą przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego. Wobec powyższego duchowny wyraził żal, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, i przeprasza wszystkich, którzy poczuli się tą sytuacją urażeni i zgorszeni."

Głogowianie, z którymi rozmawialiśmy, są zbulwersowani zachowaniem księży. - Słyszymy w mediach coraz częściej o duchownych, którzy molestowali dzieci. Nie podoba nam się również działalność Ojca Tadeusza Rydzyka, a także kazania polityczne wygłaszane w kościołach przez niektórych księży w kraju. Wolimy pomodlić się w domu. Kościół traci w naszych oczach - usłyszeliśmy.

Zdjęcie: Ilustracyjne

Współpracujemy z: