Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

WIEŚCI Z REGIONU: Sceny jak z amerykańskiego filmu. Mogło dojść do tragedii

22-latek nie zatrzymał się do kontroli. Po kilkukilometrowym pościgu za uciekinierem, udało się go schwytać. Okazało się, że jechał kradzionym autem. Ma na swoim sumieniu wiele innych przewinień.

Całe zajście miało miejsce na terenie powiatu wałbrzyskiego. Policjanci zauważyli (14.03.) jadący z dużą prędkością samochód osobowy na holenderskich tablicach rejestracyjnych. Próbowali zatrzymać auto do kontroli, ale kierowca ich zignorował. Wcisnął pedał gazu i zaczął uciekać. Funkcjonariusze od razu ruszyli za nim. - Mężczyzna, stwarzając realne zagrożenie w ruchu drogowym, pędził główną ulicą miasta oraz przez pobliskie miejscowości sąsiadującej Gminy Walim. Ostatecznie został zatrzymany po kilkukilometrowym pościgu - opowiada Monika Kaleta z wałbrzyskiej policji. Okazało się, że autem kierował 22-latek. Był poszukiwany m. in. przez Sąd Rejonowy w Złotoryi za wcześniej dokonane kradzieże. Miał najbliższe kilka miesięcy spędzić w zakładzie karnym. W sobotę nad ranem ukradł również paliwo na jednej ze stacji paliw w Wałbrzychu.

- Po sprawdzeniu w policyjnych bazach informatycznych okazało się, że kierowany przez niego samochód osobowy z wyposażeniem o łącznej wartości około 15 tysięcy złotych, został przez niego skradziony kilka dni wcześniej z terenu powiatu strzelińskiego. Sam 22-latek miał natomiast aktywny zakaz kierowania pojazdami, a wcześniej był już wielokrotnie zatrzymywany przez innych funkcjonariuszy w kraju za tego typu przestępstwa na drodze. Po sprawdzeniu auta policjanci znaleźli w jego wnętrzu również niewielkie ilości narkotyków w postaci amfetaminy - relacjonuje Kaleta. Teraz za wszystkie przewinienia grożą mu dodatkowo kara pozbawienia wolności do pięciu lat, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Współpracujemy z: