Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie medyczne?

Większość osób zainteresowanych ubezpieczeniem kieruje się wyłącznie ceną. Jednak składka to nie wszystko, także w polisie zdrowotnej. Podpowiadamy, co jeszcze warto wiedzieć o tego rodzaju ubezpieczeniu, aby okazało się trafnym wyborem.

 

Fot. materiał nadesłany

Szukając dla siebie prywatnej polisy medycznej możemy, oprócz, wysokości miesięcznej składki, zwracać uwagę na renomę towarzystwa ubezpieczeń, łatwość zakupu produktu czy przejrzyste zasady umowy. Nie mniej ważne są kwestie dotyczące samej polisy – zakres ochrony, karencje, limity i wyłączenia odpowiedzialności.

Zakres ochrony – sprawdź, za co płacisz składkę

Każde prywatne ubezpieczenie zdrowotne to przynajmniej kilka zdarzeń ubezpieczeniowych. W ramach ochrony otrzymujemy dostęp do lekarzy specjalistów i badań medycznych. W zależności od polisy, zakres obejmuje również szczepienia, zabiegi rehabilitacyjne, assistance medyczne czy wizyty domowe lekarza i pielęgniarki.

W ramach konsultacji lekarskich ubezpieczony zyskuje dostęp do lekarza bez kolejek. Liczba lekarzy jest różna i zależy także od wybranego wariantu. W podstawowym może to być 6 (Signal Iduna, Direct), ale 64 (Inter Polska, Vision). W rozszerzonym od 24 (AXA, Ochrona z Plusem) do 65 (Inter Polska, Vision). Najczęściej występujące specjalizacje w zakresie polisy zdrowotnej to:

 • alergolog,
 • chirurg,
 • endokrynolog,
 • ginekolog,
 • internista,
 • kardiolog,
 • laryngolog,
 • neurolog,
 • okulista,
 • ortopeda,
 • pediatra,
 • reumatolog,
 • urolog.

Dostęp do lekarzy wybranych specjalizacji sprzedawany jest przez towarzystwa pakietowo. Podobnie jest z badaniami medycznymi, jak: cholesterol, cytologia ginekologiczna, EKG, mammografia, morfologia, RTG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa. Pakiet badań medycznych może różnić się w zależności od wybranego wariantu – w podstawowym to nawet 199 badań (TU Zdrowie, Polisa Zdrowie), a w rozszerzonym aż 478 (TU Zdrowie, Polisa Zdrowie).

Niektóre zdarzenia ubezpieczenia dostępne są w ramach pakietu bezpłatnie, za inne trzeba zapłacić, np. 20%. Tak jest w przypadku rehabilitacji czy leczenia stomatologicznego.

Szczepienia obejmują zazwyczaj grypę, ale także choroby tropikalne, wirusowe zapalenie wątroby (typ A i B), odrę, różyczkę, świnkę czy zapalenie opon mózgowych.

Wizyty domowe są limitowane lub bez limitu. W zależności od polisy występują w pakietach, np. maksymalnie 10 wizyt w ciągu 12-miesięcznej umowy albo maksymalnie 1 wizyta na zdarzenie ubezpieczeniowe.

 Wyłączenia odpowiedzialności – sprawdź, kiedy polisa zdrowotna nie pomoże

Istnieją sytuacje, za które ubezpieczyciel nie bierze odpowiedzialności finansowej i tym samym odmawia wypłaty czy realizacji świadczenia. Ale spokojnie – o tym fakcie towarzystwo ubezpieczeń uprzedza w dokumencie OWU. Dokument można pobrać ze strony ubezpieczyciela jeszcze przed zawarciem umowy polisowej.

Przykładowe wyłączenia odpowiedzialności to:

 • wady wrodzone,
 • kuracja odwykowa,
 • aborcja,
 • eksperyment medyczny,
 • samookaleczenie lub okaleczenie na własną prośbę,
 • zatajenie choroby,
 • niestosowanie się do zaleceń lekarza,
 • spożycie alkoholu i narkotyków,
 • zdarzenia spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem,
 • zabiegi zmiany płci.

Ubezpieczyciele stosują trwałe lub czasowe wyłączenia. Te ostatnie odnoszą się do zdarzeń występujących przed podpisaniem umowy, jak i po jej zawarciu przez ubezpieczonego. Może się zdarzyć, że dane towarzystwo odmówi świadczenia na leczenie konkretnych chorób, jeśli wystąpiły one na 24 miesiące (w skrajnych przypadkach nawet 5 lat) przed umową:

 • wirus HIV,
 • choroby zespołu AIDS,
 • gruźlica,
 • zawał serca,
 • niewydolność krążenia,
 • udar lub wylew,
 • nowotwór złośliwy,
 • cukrzyca,
 • marskość wątroby,
 • stwardnienie rozsiane.

Porównywarka ubezpieczeń – sprawdź, gdzie kupisz polisę najkorzystniej

Jeśli jednak cena jest głównym wyznacznikiem zakupu prywatnej polisy zdrowotnej, warto sprawdzić wysokości składki różnych towarzystw w internecie. Dostępna tam porównywarka ubezpieczeń to łatwe i intuicyjne narzędzie online, które pozwoli oszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas.

Może się okazać, że ten sam produkt znajdziemy w jednym towarzystwie o wiele taniej, niż w innym. Wysokość miesięcznej składki ponownie zależy od wybranego wariantu. I tak – podstawowa polisa zdrowotna to wydatek od 32 zł (TU Zdrowie) do 99 zł (Signal Iduna, Start+). W rozszerzeniu ceny rosną do 130 zł (AXA, Ochrona z Plusem) czy nawet 245 zł (Inter Polska, Vision) i więcej.

Pakiet ubezpieczenia medycznego kupimy przez agenta, który na niezobowiązującym spotkaniu przedstawi warunki przyszłej umowy i odpowie na nurtujące nas pytania dotyczące zakresu ochrony, limitów i wyłączeń odpowiedzialności.

Polisa medyczna nie jest za zawsze, bo umowa z reguły trwa 12 miesięcy, więc jeśli znajdziemy tańszy produkt czy z szerszym zakresem w tej samej cenie możemy zmienić firmę ubezpieczeniową na taką, która oferuje lepsze warunki, w tym całodobową infolinię, ubezpieczenie kosztów leczenia także poza granicami kraju, najwięcej placówek współpracujących z towarzystwem, bezgotówkowe korzystanie z usług lekarzy i specjalistów na terenie całego krajczy brak limitów na wizyty u lekarzy specjalistów.

Dodaj komentarz

Portal Nasz Głogów nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane w komentarzach.
Cenimy sobie wolność słowa daną nam w konstytucji, zatem niech każdy odpowiada za siebie.
Serdecznie zapraszamy do dyskusji i wyrażania opinii na wyżej wymienione tematy


Kod antyspamowy
Odśwież

To on napadł na bank! Policja prosi o pomoc w identyfikacji
Magdalena Ruta

W związku z prowadzonym śledztwem w sprawie napadu na placówkę bankową, w dniu 3 grudnia 2018 roku w Głogowie, publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który podejrzewany jest o dokonanie tego przestępstwa.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Nastolatek potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych!
Magdalena Ruta

W ubiegły wtorek (11 grudnia) około godziny 16.15 na ruchliwej ulicy, nastolatek został potrącony przez samochód osobowy. 13-latek przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Jednak policyjne ustalenia i relacje świadków oraz uczestników zdarzenia, wyraźnie wskazują, że chłopak nie dął szans kierowcy pojazdu i wtargnął, bezpośrednio przed nadjeżdża [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Będą śpiewać, żeby zebrać na wózek dla Zuzi!
Magdalena Ruta

„Kolędy dla…” to coroczna akcja charytatywna, w którą włączają się niemal wszyscy mieszkańcy Głogowa. Każdego roku organizowana jest zbiórka na inny cel oraz ktoś inny śpiewa kolędy. W poprzednich latach na scenie śpiewali dziennikarze oraz sportowcy. W tym roku z śpiewaniem kolęd zmierzą się głogowscy nauczyciele. Wspierać ich będzie Studio Talentó [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Policyjny pies odkrył narkotyki ukryte w samochodzie
Magdalena Ruta

32 – letni mieszkaniec Głogowa został zatrzymany przez policjantów Wydziału Prewencji, w trakcie kontroli drogowej. Kierowca nie miał uprawnień, a w jego samochodzie, policjanci ujawnili narkotyki. Dalsze czynności przeprowadzone z udziałem psa, wyszkolonego do odnajdywania narkotyków, doprowadziły do odnalezienia kolejnych, ukrytych narkotyków. W sumie policjanci  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Powstaje kolejna nowa atrakcja w Głogowie! Będziemy mieć wybieg dla psów
Magdalena Ruta

Właściciele czworonogów z pewnością będą zadowoleni z tej inwestycji, bo w naszym mieście powstaje pierwszy wybieg dla psów. Obiekt znajduje się w parku przy ulicy Bolesława Krzywoustego. Wybieg dla psów został zbudowany z inicjatywy mieszkańców w ramach środków z budżetu obywatelskiego z 2017 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Darmowe lodowisko już od najbliższej soboty!
Magdalena Ruta

Już od najbliższej soboty (15 grudnia) mieszkańcy Głogowa po raz pierwszy będą mogli korzystać z lodowiska na Rynku. Tafla zostanie udostępniona całkowicie za darmo. Obecnie trwają prace przy budowę lodowiska. Co ważne, będzie można z niego korzystać także przy niewielkiej dodatniej temperaturze.

CZYTAJ WIĘCEJ...
To już dzisiaj! Zatańczą dla Zuzi
Magdalena Ruta

Grudzień to taki czas, w którym chcemy pomagać innym. Mieszkańcy Głogowa mają ku temu wiele okazji. Jedna z nich już dzisiaj (11 grudnia). W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej numer 8 (ulica Morcinka 2) obędzie się Mikołajkowy Maraton Tańca dla Zuzi. Taka charytatywna impreza organizowana jest w szkole już po raz piąty.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Dwie drogi w Gminie Kotla już przebudowane!
Magdalena Ruta

Zakończyła się przebudowa dwóch dróg w Skidniowie oraz remont nawierzchni na drodze Moszowice - Zabiele. W ramach inwestycji w Skidniowie została wykonana nowa nawierzchnia z kostki brukowej na odcinku 104 m i 119 m. Koszt inwestycji wyniósł ponad 241 tysięcy złotych.  Na realizację tego zadania pozyskano środki z budżetu państwa w kwocie 188 957 złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Charytatywny spektakl dla Honoraty Babuli

W najbliższą sobotę (15 grudnia) mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć wyjątkowy spektakl przygotowany przez Skutecznych Wolontariuszy. Podczas wydarzenia będą zbierane pieniądze, które zo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Będą rozmawiać na temat profilaktyki nowotworowej...

Jutro (4 grudnia) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie odbędzie się wykład Marty Dul. Zielarka i specjalista medycyny św. Hildegardy opowie o profilaktyce nowotworowej. Prelekcja odbędzie się o g [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Wyłonili pięć najlepszych zespołów na MRF!

W tym roku organizowana jest XXII edycja Mayday Rock Festival. Finałowy koncert odbędzie się w najbliższą sobotę (24 listopada). Na scenie pojawi się pięć najlepszych zespołów, które zostały wyłon [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Historia ukryta w piosenkach. Utwory najlepszych p...

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości to wyjątkowe święto. Z tej okazji odbywa się wiele wyjątkowych wydarzeń. Jedno z nich zostanie zorganizowane w niedzielę (11 listopada) w Miejskim Ośr [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Zostało już niewiele biletów na mecz z Legią Warsz...

Już w następną środę (5 grudnia) o godzinie 20.30 w Głogowie odbędzie się mecz 1/8 finału Pucharu Polski. Chrobry Głogów zmierzy się z Legią Warszawa. Zapowiada się, że kibice wypełnią stadion  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie historyczny mecz! 26 listopada rusza spr...

26 listopada rozpocznie się otwarta sprzedaż biletów na mecz 1/8 finału Pucharu Polski Chrobry Głogów - Legia Warszawa. Wcześniej bilet będą mogli nabyć tylko ci kibice, którzy zakupili bilet na mini [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Twoje dziecko może być w dziecięcej eskorcie na me...

5 grudnia w Głogowie odbędzie się mecz, który z pewnością przyciągnie mnóstwo fanów piłki nożnej. Chrobry Głogów na własnym stadionie zagra z Legią Warszawa. Pojedynek zostanie rozegrany w ramach [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
W Głogowie odbędzie się bieg w ramach 10 Biegowego...

W następną sobotę (24 listopada) w Głogowie będzie można pobiegnąć w ramach 10 Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. W naszym mieście odbędzie się drugi etap tego biegu. Przygotowana trasa bę [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Galerie foto

XXII MAYDAY ROCK FESTIVAL - koncert laureatów

9 grudnia w MCK Mayday odbył się koncert w ramach XXII Mayday Rock Festival. Na scenie pojawili się laureaci festiwalu - Grey Fruit i Sekcja. Gwiazdą wieczoru był Organek. Fot. Magdalena Ruta. 

CZYTAJ WIĘCEJ...
Głogowskie Dni Świętego Mikołaja

6 grudnia na Rynku Starego Miasta w Głogowie obchodzone były Dni Świętego Mikołaja. Tłumy mieszkańców Głogowa zebrały się, żeby przywitać Mikołaja w naszym mieście. Patron Głogowa otrzymał kluc [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Chrobry Głogów - Legia Warszawa

5 grudnia na stadionie przy Wita Stwosza odbył się mecz w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Chrobry Głogów zmierzył się z Legią Warszawa. Pomarańczowo - czarni ulegli warszawiakom 0:3. Fot. Magdalena R [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z:

    

Our website is protected by DMC Firewall!