Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Chrobry pogromcą faworytów zaplecza Ekstraklasy

W poprzednim sezonie piłkarski zespół z Głogowa ledwo uratował się przed spadkiem. W tym sezonie na razie Chrobremu idzie w kratkę, ale o dziwo mają oni patent na faworytów I ligi. Ostatnio ograli zamożniejszą Stal Mielec

Chrobry nigdy nie należał i pewnie nie będzie należał do faworytów i mocarzy pierwszej ligi. Wręcz odwrotnie. W ostatnich sześciu sezonach tylko raz zakończyli rozgrywki na zapleczu Ekstraklasy wyżej niż na ósmej pozycji. Kibice zespołu z Dolnego Śląska przywykli, że raczej muszą drżeć o ligowy byt niż zachwycać się drużyną Chrobrego.

Wąska kadra na I ligę

Poprzedni sezon drużyna z Głogowa zakończyła na czternastym miejscu, plasując się tylko dwie lokaty nad strefą spadkową. Tylko dwa punkty dzieliły Chrobrego od spadku do drugiej ligi. Trener Ivan Djurdjević wiedział jednak w jakich warunkach przychodzi mu pracować i wiedział, że kolejny sezon wcale nie będzie łatwiejszy. W zespole nie ma zbyt wielu piłkarzy z ekstraklasowym doświadczeniem. Obrońca Marek Wasiluk, który należał do tego niezbyt licznego grona, pod koniec sierpnia rozwiązał umowę i odszedł z klubu.

W piłce nożnej liczy się drużyna

Najbardziej doświadczeni są Mateusz Machaj oraz Szymon Drewniak. Chrobry nie mógł też poszaleć na rynku transferowym. Mimo tego atmosfera przed sezonem była dobra. ? W zespole jest duża chęć pracy i walki, zarówno w treningu, jak i teraz w spotkaniu. To ambitna grupa i na tym mi zależało, aby w takiej nie bojącej się grać w piłkę być ? powiedział mediom po transferze nowy bramkarz Michał Szromnik. Ogólnie średnia wieku drużyny Chrobrego przed startem sezonu wyniosła równe 25 lat. Najmłodszy zawodnik ma 18 lat, a najstarszy 34. W kadrze jest 5 młodzieżowców, którzy są wychowankami Chrobrego. Za gole odpowiadają m.in. utalentowany Adrian Benedyczak oraz bardziej doświadczony Mikołaj Lebedyński.

Cenne zwycięstwa w I lidze

Sezon na zapleczu Ekstraklasy jak na razie dla Chrobrego toczy się w kratkę. Jak można było się spodziewać zespół plasuje się w drugiej połowie tabeli. Pozytywnym sygnałem, pokazującym, że mimo wszystko w drużynie z Głogowa tkwi spory potencjał są zwycięskie mecze. Chrobry ograł już ekipy, które mają swoje ambicje i większe cele. Na rozkładzie głogowianie mają groźnego beniaminka GKS Bełchatów, solidną Chojniczankę, czy chcące powrócić do Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec. Najcenniejsza wygrana miała jednak miejsce pod koniec października. Śledząc kursy w pierwszej lidze, nawet zakłady bukmacherskie nie spodziewały się, że Chrobry będzie w stanie wygrać ze Stalą Mielec. Drużyna ta bowiem naszpikowana jest piłkarzami z Ekstraklasy, a władze klubu nie ukrywają, że celem podstawowym jest awans do elity piłki nożnej w Polsce. Chrobry tymczasem znalazł na nich sposób i za sprawą gola Mikołaja Lebedyńskiego zgarnął cenne trzy punkty. ? Jeszcze jeden mecz do przodu, który dodaje nam pewności siebie i to było widać. Bardzo udany mecz, bardzo dobry motorycznie, bo cisnęliśmy wtedy przeciwnika bardzo mocno. Mieliśmy jeszcze kilka innych okazji i kontrolowaliśmy mecz do końca. W tych momentach uczulam zawodników, że po ciężkim okresie jest teraz lepszy, ale cały czas pokora bez zapominania, gdzie byliśmy i ile jeszcze przed nami ? powiedział Ivan Djurdjević, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu. Kibice Chrobrego mają nadzieję, że zwycięstwa natchną drużynę i ich sytuacja w ligowej tabeli jeszcze się poprawi. 

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Współpracujemy z: