Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Przypominamy! Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy!

Od dzisiaj (31 października) od godzin wieczornych do niedzieli (3 listopada), nastąpi zmiana organizacji ruchu w okolicach głogowskich cmentarzy. W rejonie cmentarza w Brzostowie oprócz zmian zasad ruchu, 1 listopada nastąpi zamknięcie dojazdu do nekropolii w godzinach 12.00 do 13.00 - w czasie mszy odprawianej na cmentarzu. Wszędzie zostaną postawione znaki drogowe informujące o nowych zasadach ruchu.

 

Nad bezpieczeństwem odwiedzających czuwać będą policjanci umundurowani oraz patrole cywilne, pełniące służbę również w ramach ponadnormatywnych służb finansowanych przez Gminę Miejską Głogów.

Rejon cmentarza ul. Świerkowa ? Brzostów

- dojazd do cmentarza będzie możliwy tylko od strony ul. Okrężnej,

- obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy na ul. Świerkowej w kierunku do ul. Sikorskiego (zakaz wjazdu od ul. Sikorskiego),

- wprowadzono ruch jednokierunkowy na ul. Malinowej w kierunku do ul. Wojska Polskiego (zakaz wjazdu od ul. Wojska Polskiego),

- zakaz zatrzymywania na ul. Malinowej

- na ulicy Okrężnej wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy na całej jej długości. Kierunki poruszania się:

- wjazd od ulicy Wojska Polskiego do ul. Świerkowej

- wjazd od ulic: Lipowej i Kasztanowej do ul. Świerkowej.

W rejonie cmentarza ruch będzie nadzorowany i kierowany przez policjantów, Pojazdy będą kierowane na wyznaczone miejsca parkingowe. Wyjazd z rejonu parkingów ul. Malinowa (nowy cmentarz) tylko w stronę ul. Wojska Polskiego ul. Malinową.

UWAGA

1 listopada po godzinie 12.00 do godziny 13.00 nastąpi zamkniecie ruchu pojazdów w rejonie cmentarza. Nie będzie możliwy dojazd od strony ulicy Kasztanowej i Wojska Polskiego. Ponowne otwarcie ruchu nastąpi po zakończeniu mszy świętej na cmentarzu.

Rejon cmentarza w Krzepowie ul. Akacjowa

- dojazd do cmentarza ul. Akacjową na której będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od strony ul. Osadników do ul. Klonowej (zakaz wjazdu od strony ul. Klonowej),

-  zakaz zatrzymywania się na ul. Akacjowej na odcinku od ul. Osadników do ulicy Klonowej, po prawej stronie ulicy

Rejon cmentarza ul. Legnicka

- Na ul. Polnej jadąc od strony ul. Gomółki do ul. Legnickiej obowiązuje zakaz postoju po stronie lewej (zgodnie z oznakowaniem na tej ulicy).

- Na ulicy Cybisa obowiązuje zakaz ruchu pojazdów ( nie dotyczy on mieszkańców tej ulicy)

Współpracujemy z: