Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

5 powodów, dla których warto mieć ubezpieczenie turystyczne

Zagraniczne wyjazdy wiążą się z niesamowitymi przeżyciami, lecz na wakacjach mogą się również zdarzyć nieprzewidziane sytuacje. Podczas pobytu w obcym kraju może to stanowić problem dodatkowy problem związany z krajowymi regulacjami i wiązać się także ze sporymi kosztami. Z tego względu bardzo przydatne jest ubezpieczenie turystyczne, które zapewnia pełen komfort w trakcie wyjazdu i ewentualną pomoc w razie kłopotów. Dlaczego warto wykupić taką polisę?

 

Pełna opieka zdrowotna

W przypadku podróży do krajów Unii Europejskiej i członków EFTY, osoby ubezpieczone w Polsce mogą liczyć także na opiekę zdrowotną w takim kraju. Jest to oczywiście cenna możliwość, lecz nie idealna, gdyż obejmuje to tylko placówki publiczne, a może się okazać, że niektóre usługi w ramach pomocy medycznej nie są refundowane. W kontekście polisy turystycznej można natomiast liczyć na pokrycie wszystkich kosztów leczenia i to nie tylko w państwowych, ale również prywatnych placówkach. Poszczególne ubezpieczenia obejmują również swoim zakresem także państwa spoza Europy. Warto o to zadbać, tym bardziej, że kupisz ubezpieczenie turystyczne (podróżne) online na stronie https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/.

Transport medyczny

Jednym z bardzo ważnych aspektów jest kwestia powrotu do kraju w sytuacji w której doszło do uszczerbku na zdrowiu. Jeśli uraz był poważny i wymaga obecności lekarza, to konieczny może być transport medyczny, który może kosztować od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z wysokimi opłatami trzeba się też czasem liczyć w samolotach, jeśli zachodzi konieczność podróżowania z dwoma miejscami (choćby przy złamanej nodze), czy w pozycji leżącej. W przypadku polisy nie trzeba się martwić o powstanie takich zobowiązań, gdyż koszty zostaną pokryte w ramach ubezpieczenia.

Akcja ratownicza w górach

Polisa turystyczna jest niezwykle istotna w przypadku wyjazdów w góry, w celach narciarskich czy wspinaczkowych. W Polsce GOPR interweniuje w kontekście wypadków w górach udzielając bezpłatnej pomocy, lecz za granicą będzie już inaczej. Nawet jeśli poszkodowany dysponuje kartą EKUZ, to on zapłaci za akcję ratowniczą z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Koszty takiej akcji mogą być bardzo wysokie, więc przy wyjazdach w góry zawsze warto wykupić wcześniej polisę turystyczną.

Pomoc w razie problemów z samochodem

W przypadku większości ubezpieczeń turystycznych istnieje możliwość skorzystania z oferty usług assistance. Dzięki temu taka polisa staje się bardzo komfortowa dla osób podróżujących za granicę samochodem ? w takiej sytuacji będzie to zabezpieczenie na poczet ewentualnych awarii. Zakres pomocy zależy od warunków uzgodnionych z ubezpieczycielem. Czasem może być to jedynie podstawowa pomoc w postaci odholowania auta do mechanika, lecz przy bardziej zaawansowanych opcjach można liczyć nawet na samochód zastępczy. Zobacz najlepsze oferty polis ubezpieczeniowych na stronie https://www.polisaturystyczna.pl/ranking.

Zabezpieczenie w razie kradzieży

Z reguły na wakacje zabiera się wiele cennych rzeczy, w tym choćby kosztowny sprzęt elektroniczny. Niestety w kurortach trzeba być bardzo uważnym, gdyż złodzieje obierają turystyczne miejsca na celownik i często próbują dokonać kradzieży plecaków czy toreb. Takie sytuacje można potem zgłosić, lecz zwykle szansa na odzyskanie rzeczy jest niemal zerowa. W przypadku polisy turystycznej można z kolei liczyć na zwrot strat poniesionych wskutek kradzieży, co rekompensuje takie przykre sytuacje.

Współpracujemy z: