Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

W Cieniu Kolegiaty 2019

15 sierpnia na placu przed Kolegiatą odbył się festyn pod nazwą "W Cieniu Kolegiaty". W tym roku była to już 13 edycja. Tradycyjnie mieszkańcy Głogowa mieli okazję między innymi: posłuchać występów zespołów z terenu powiatu głogowskiego oraz zobaczyć sprzęt głogowskiego wojska. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. Fot. Magdalena Ruta. 

Wakacyjna Strefa Animacji –osiedle Kopernik

7 sierpnia na osiedlu Kopernik została zorganizowana impreza z cyklu "Wakacyjna Strefa Animacji". Dzieci miały okazję wziąć udział w różnego rodzaju aktywności między innymi: malowanie twarzy, dmuchańce, gra w szachy, kurs pierwszej pomocy oraz malowanie na foli. To kolejna impreza z cyklu. Zaplanowano jeszcze dwie zabawy: 21 sierpnia na Marinie oraz 31 sierpnia na terenie Zespołu Basenów Odkrytych Chrobry. Fot. Magdalena Ruta. 

Dzień Młodzieży w Gaworzycach

28 lipca w Gaworzycach odbył się Dzień Młodzieży połączony z piknikiem rodzinnym. W ramach imprezy odbyły się koncerty oraz wystawa zabytkowych pojazdów i motocyklów. Fot. Magdalena Ruta.

Wernisaż Anny Hamzy - Owoc Głogu

12 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się wernisaż wystawy fotografki Anny Hamzy.  Mieszkańcy mieli okazję zobaczyć zdjęcia, które powstały w ramach projektu "Owoc Głogu". W czasie wernisażu wręczono także Gaje - nagrody Fundacji Owocu Głogu. Wystawę można oglądać do 22 września w Galerii MOK.  Fot. Magdalena Ruta. 

Warsztaty "Biżuteria Szklana" w Mayday Głogów

W dniach od 2 do 4 lipca w Miejskim Centrum Kultury Mayday w Głogowie odbywały się warsztaty "Biżuteria Szklana". Zajęcia były przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie oraz wykonanie własnoręcznie robionej biżuterii. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach Qlturalnych Wakacji 2019. Fot. Magdalena Ruta. 

Prezydent RP Andrzej Duda w Głogowie

3 lipca do Głogowa przyjechał Prezydent RP Andrzej Duda. Wizyta została zorganizowana w parku przy zamku. Prezydent RP najpierw złożył wieniec pod Pomnikiem Dzieci Głogowskich. Następnie kilka słów do mieszkańców powiedział Prezydent Rafael Rokaszewicz oraz Prezydent RP Andrzej Duda. Był też czas bezpośrednie spotkanie z mieszkańcami - uściski dłoni i wspólne zdjęcia. Fot. Magdalena Ruta. 

Projekt "Owoc Głogu" w PP 21

28 czerwca Przedszkole Publiczne numer 21 wzięło udział w projekcie "Owoc Głogu". Głogowska fotografka Anna Hamza wykonała zdjęcia przedszkolakom oraz dyrekcji i nauczycielkom. W czasie sesji dzieci zrobiły wielki obraz przedstawiający Owoc Głogu. My mieliśmy okazję obserwować za kulis to wydarzenie. Fot. Agnieszka Ruta. 

Muzyka w ruinach - Elżbieta Adamiak

27 czerwca w Ruinach Kościoła Świętego Mikołaja wystąpiła Elżbieta Adamiak. To kolejna artystka, która miała okazję wystąpić w niesamowitym miejscu w Głogowie. Fot. Agnieszka Ruta. 

Finał konkursu "Zostań Mistrzem Segregacji"

18 czerwca w Sali Rajców w głogowskim ratuszu odbyło się podsumowanie akcji "Zostań Mistrzem Segregacji". W konkursie wzięło udział około 500 uczniów z 37 placówek (przedszkoli i szkół). Dzieci zostały nagrodzone za segregacje śmieci. W sumie dzięki akcji udało się zebrać 360 kg aluminiowych puszek, ponad 33 tys. kg makulatury, ponad 6 tys. kg nakrętek. Fot. Magdalena Ruta. 

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Zielona Wrona – plenerowy spektakl dla dzieci

Na najbliższą niedzielę (18 sierpnia) Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie przygotował atrakcje dla najmłodszych mieszkańców. W ramach Głogowskiego Lata Teatralnego na rynku zostanie wystawiony spektakl [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Od września kolejne zajęcia dla seniorów w bibliot...

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie przygotowała kolejną propozycję dla seniorów. Już od września prowadzone będą  zajęcia poprawiające pamięć i koncentrację. Seniorzy będą pracować przy p [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowskie Lato Teatralne – dwa plenerowe spektakl...

W Głogowie nie brakuje wakacyjnych atrakcji dla dzieci i młodzieży. W wielu instytucjach odbywają się zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe itp. Nie brakuje także atrakcji, w których dzieci mogą uczes [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
W sierpniu biblioteka będzie walczyć z nudą!

Trwają wakacje. Dzieci mogą cieszyć się z czasu wolnego bez obowiązków. To wyzwanie dla wielu rodziców, którzy muszą zorganizować odpowiednie zajęcia dla milusińskich. Na szczęście z pomocą przyc [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Znamy rywala 1/32 Pucharu Polski. Chrobry zmierzy ...

Pod koniec września odbędzie się rywalizacja na etapie 1/32 Pucharu Polski. W wyniku losowania Chrobry Głogów trafił na Lecha Poznań. Mecz odbędzie się w Głogowie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwszy raz taki bieg! 10 km w rocznicę Obrony Gł...

W tym roku obchodzimy 910 rocznicę jednej z najważniejszych bitew w dziejach naszego miasta – Obrony Głogowa. Z tej okazji przygotowano dla mieszkańców piknik historyczny, w czasie którego będzie możn [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Nowy na Wita Stwosza. Chrobry podpisał kontrakt z ...

Chrobry Głogów pozyskał kolejnego nowego zawodnika. Wzmocnić drużynę ma 28-letni środkowy obrońca Oliver Praznovsky. Słowak podpisał w Głogowie roczny kontrakt.

CZYTAJ WIĘCEJ
Od dzisiaj tylko na basen otwarty. Trwa coroczna m...

Od dzisiaj (12 sierpnia) do 22 sierpnia mieszkańcy nie będą mogli skorzystać z basenów krytych na Pływalni Chrobry Głogów. Przerwa spowodowana jest koniecznością przeprowadzenia corocznej modernizacji [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z:

    

Our website is protected by DMC Firewall!