Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Obchody Dnia Sapera w Głogowie

15 kwietnia w 4. Batalionie Inżynieryjnym w Głogowie odbyły się Obchody Dnia Sapera. Mieszkańcy zostali zaproszeni na dzień otwarty koszar, w czasie którego można było zapoznać się z pracą jednostki oraz zobacz sprzęt jakim dysponuje głogowskie wojsko i saperzy. Odbył się także uroczysty apel, w czasie którego wręczono medale i odznaczenia. Fot. Magdalena Ruta. 

Prezentacja Tradycji Wielkanocnych w Powiecie Głogowskim 2019

13 marca mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z tradycjami wielkanocnymi z powiatu głogowskiego. Swoje dania oraz wyroby świąteczne zaprezentowały wszystkie gminy powiatu głogowskiego. W czasie Prezentacji Tradycji Wielkanocnych można było zakupić potrawy oraz ozdoby świąteczne. Fot. Magdalena Ruta. 

Głogowskie Dni Świadomości Autyzmu 2019

13 kwietnia pod Kolegiatą zostały zorganizowane Głogowskie Dni Świadomości Autyzmu. Mieszkańcy mieli między innymi okazję, poprzez sale doświadczeń, poczuć jak czują się osoby autystyczne. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci.  Fot. Magdalena Ruta. 

Inscenizacja Bitwy o Głogów. Bitwa czołgów

7 kwietnia na torze motocrossowym odbyła się inscenizacja Bitwy o Głogów. W tym roku obchodzimy 74 rocznice tych wydarzeń. Mieszkańcy Głogowa mieli okazję obserwować na polu walki 100 rekonstruktorów, czołg T-34, czołg Pantera, samolot oraz pojazdy militarne. Inscenizacja przyciągnęła na Górków tłumy mieszkańców Głogowa.  Fot. Magdalena i Agnieszka Ruta.

Podsumowanie Roku Sportowego 2018

3 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyło się Podsumowanie Roku Sportowego 2018. Na scenie zostało wyróżnionych 17 głogowskich klubów reprezentowanych przez:  141 zawodników, 38 trenerów oraz 24 sponsorów. Statuetki wręczał Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. Fot. Magdalena Ruta. 

Głogowskie Targi Pracy

2 kwietnia w Hali Widowiskowo - Sportowej odbyły się Głogowskie Targi Pracy. Dla bezrobotnych była to możliwość spotkania w jednym miejscu wiele firm, Na targach zaprezentowało się około 20 pracodawców. Nie zabrakło także porad dla bezrobotnych, którzy mogli dowiedzieć się między innymi jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Fot. Magdalena Ruta. 

Spektakl "Kochanie wróciłem"

24 marca w Miejskim Ośrodku Kultury mieszkańcy Głogowa mieli okazję zobaczyć spektakl pod tytułem "Kochanie wróciłem". Na scenie można było zobaczyć ośmioosobowa obsadę: Maria Pakulnis, Katarzyna Ankudowicz, Marta Wierzbicka, Jan Jankowski, Grzegorz Pawlak, Marcin Troński, Wojciech Wysocki oraz Bartosz Obuchowicz. Fot. Magdalena Ruta. 

Dzień wiosny w PP15

21 marca dzieci z Przedszkola Publicznego numer 15 witały wiosnę. Nauczycielki przygotowały krótki występ mówiący o zmianach pór roku. W przedstawieniu wystąpiły panie: Beata, Agnieszka i Aneta. Były też zadania dla przedszkolaków: namalowanie Pani Wiosny oraz konkurs wiedzy o wiośnie. Nie zabrakło także piosenki i tańców. Fot. Magdalena Ruta. 

SPS Chrobry Głogów -MKST Astra Nowa Sól

10 marca na hali sportowej w Szkole Podstawowej numer 3 odbył się mecz SPS Chrobry Głogów -  MKST Astra Nowa Sól. Siatkarze potrzebowali pięciu setów, żeby rozstrzygnąć mecz. Ostatecznie zwycięsko ze starcia wyszła drużyna z Głogowa pokonując Nową Sól 3:2 (25:22, 26:28, 25:22, 21:25, 16:14). Zwycięstwo umożliwia Chrobremu dalszą walkę o awans do I ligi. Fot. Magdalena Ruta. 

Dzień Kobiet w PP 15

8 marca chłopcy z Przedszkola Publicznego numer 15 w Głogowie zorganizowali niespodziankę dla swoich koleżanek. Grupa "Mrówki" przygotowała specjalne przedstawienie. Fot. Agnieszka Ruta. 

Kuba Badach - Oldschool

8 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się koncert Kuby Badacha. Artysta zaprezentował swój solowy album podtytułem "Oldschool". Fot. Magdalena Ruta. 

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Rock 'n' roll, break dance i taniec orientalny. W...

W najbliższą sobotę (27 kwietnia) Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie wypełni taniec. Wszystko to za sprawą Wieczoru Tańca, który zostanie zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Początek [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kolejny dzień otwarty w szkole muzycznej

W Głogowie od wielu lat funkcjonuje państwowa szkoła muzyczna. Dzieci mogą nauczyć się gry na takich instrumentach jak między innymi: fortepian, gitara, skrzypce, saksofon, flet oraz akordeon. Wszystkie  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Brawurowa komedia w gwiazdorskiej obsadzie! Musisz...

26 kwietnia (piątek) mieszkańcy Głogowa kolejny raz będą mieli okazję zobaczyć znanych aktorów na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Do naszego miasta przyjadę: Katarzyna Skrzynecka, Piotr Gąsowski,  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Popiszą się talentem literackim i pomogą spełnić m...

Wczoraj (2 kwietnia) wystartowała trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”. W tym roku tematem są marzenia. Jury konkursowe wybierze 3 [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Siatkarze walczą o pierwszą ligę! To już turniej f...

Siatkarze z Chrobrego Głogów mają sporą szansę na wywalczenie awansu do pierwszej ligi. W następnym tygodniu zagrają w turnieju finałowym. Dwa najlepsze zespołu trafią do zaplecza PlusLigi.

CZYTAJ WIĘCEJ
Trofeum Superligi trafi do Głogowa!

Już w najbliższy wtorek (16 kwietnia) fanów piłki ręcznej w Głogowie czeka wyjątkowa okazja zobaczenia Trofeum za Mistrzostwo Polski PGNiG Superligi. Puchar pojawi się w naszym mieście w trakcie ćwier [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Finał już pewny! Siatkarze powalczą o awans do 1 l...

SPS Chrobry Głogów ma szansę awansować do pierwszej ligi. Drużyna właśnie zrobiła kolejny krok do spełnienia tego marzenia. Najpierw wczoraj (5 kwietnia) pomarańczowo – czarni pokonali drużynę z M [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
W Głogowie nie brakuje sportowych talentów!

Wczoraj (3 kwietnia) w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyło się uroczyste Podsumowanie Roku Sportowego 2018. Wyróżnieni zostali przedstawiciele głogowskich klubów sportowych. W sumie statuetki otr [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z:

    

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd