Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Piotr Gąsowski: Jeden z rozdziałów mojej książki powstał w Głogowie!

W Głogowie trwa 10 edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej. Święto filmu rozpoczęło się w ubiegłą sobotę (13 maja) uroczystą galą. Wcześniej jednak mieszkańcy Głogowa mieli okazje spotkać się osobiście z Piotrem Gąsowskim. Aktor opowiedział o swojej książce „Co mi w życiu nie wyszło?”. Nam opowiedział także o swoich pasjach i przyjemności płynącej z spotykania ludzi. Z Piotrem Gąsowskim rozmawiała Magdalena Ruta.

Magdalena Ruta: Festiwal Reżyserii Filmowej w Głogowie to dla mieszkańców możliwość spotkania znanych aktorów i reżyserów. Pan lubi te spotkania z publicznością, która na co dzień nie ma teatru i styczności z aktorami?

Piotr Gąsowski: Większość mojego życia artystycznego to jest jeżdżenie po Polsce. Dla mnie to jest crème de la crème mojego zawodu. Ja jestem cały czas na walizkach i to jest fantastyczne! Ludzie są ciekawi – zadają różne pytania, coś opowiadają. Ja jestem przez to, nie chce tutaj naużywać słów, ale jestem bogatszy. Nie dowiedziałbym się tylu rzeczy o naszym kraju, gdybym tyle nie jeździł… Poza tym ludziom wydaje się, że mnie znają i przez to są bardziej bezpośredni.

To dobrze?

Tak, bardzo dobrze! Na co dzień taka ogólna życzliwość i traktowanie mnie jak kogoś bliskiego, jest niezwykle przyjemne.

To brak granic jest pewnie spowodowane tym, że widzą Pana dosyć często w telewizji i w czasie spotkania na żywo wydaje się Pan ich dobrym znajomym.

To jest nawet udowodnione psychologicznie, że tak właśnie jest. Oczywiście zdarzają się sytuacje mniej przyjemne. Na przykład, kiedy ktoś bierze mnie za kark i bez pytania robi sobie ze mną zdjęcie. Jednak zdecydowanie więcej jest tych miłych chwil. Gdybym miałbym zważyć na szali plusy i minusy spotkań z ludźmi to jest 1 do 99 na plus.

Wspomniał Pan o tym, że lubi podróżować. Zdążył Pan zwiedzić Głogów?

Udało mi się już parę razy odwiedzić Głogów przyjeżdżając tutaj ze spektaklami. Ciekawostką dla głogowian może być fakt, że właśnie tutaj przyszedł mi do głowy pomysł na jeden z rozdziałów mojej książki. Miasto jest bardzo ładne. Wychowałem się dosyć blisko, bo w Poznaniu i w latach młodzieńczych już niejednokrotnie przejeżdżałem przez to miasto. Głogów także mnie interesuje pod względem historycznym. Jest to ważne historycznie miasto chociażby ze względu na Bitwę o Głogów.

Czyli warto zachęcić mieszkańców Głogowa, żeby każdy przeczytał Pana książkę i poznał historię z Głogowem w tle…

Byłoby mi bardzo miło (śmiech). Nie jest to duża wzmianka. Trudno w książce, która ma niecałe 300 stron, zawrzeć każde miasto w Polsce. Ale Głogów tam na pewno jest i bardzo zachęcam mieszkańców Głogowa i okolic, żeby poczytali o co chodzi.

Jest Pan aktorem, prowadzi Pan różnego rodzaju programy telewizyjne, teraz napisał Pan książkę. Jest Pan także pasjonatem podróży i kulinariów. Tych życiowych ról jest sporo. Ma Pan jeszcze jakieś marzenia, coś czego Pan jeszcze nie zrobił?

Ooooo… marzę na przykład, żeby nauczyć się języka hiszpańskiego. To jest język, którego mi brakuje -właśnie do moich podróży. Dogadam się w takim podstawowych zakresie, ale brakuje mi tego języka. Zawsze sobie mówię, że „w tym roku” i ciągle nie znajduje na to czasu. Znam parę języków, ale hiszpańskiego ciągle mi brakuje. Mam nadzieję, że ta nasza rozmowa będzie pretekstem do zrealizowania mojego postanowienia o mówieniu płynnie po hiszpańsku. Jakiś czas temu zrealizowałem swoje marzenie o  lataniu. Mam licencje pilota. Teraz chciałbym to rozszerzyć i zrobić licencje na samoloty dwusilnikowe i może pokusić się o licencje zawodową. Jednak wymaga to dużego nakładu pracy. Ja nie mam natury technika i dla mnie to duży sukces, że udało mi się uzyskać licencje pilota.

Wiem, że szykuje Pan już kolejną swoją książkę. Czy będzie Pan chciał pójść w tym kierunku, czy pozostaje Pan przy tym, że jest Pan aktorem?

Zdecydowanie chce pozostać przy tym, że jestem aktorem. Nie planuje zostać pisarzem. Jeżeli tak, to trochę przy okazji.

Ale Pana książka „Co mi w życiu nie wyszło?” spotkała się z dużym zainteresowaniem….

Tak, to prawda. Cieszę się, że spotkała się ona z zainteresowaniem i to nie tylko ze względu na nazwisko, czy chęć poszukania plotek. Tych plotek tam nie ma. Ona życiowo się ludziom podoba. Podoba się także ludziom, którzy sami piszą. Czyli moim konkurentom lub autorytetom. Mówiliśmy o marzeniach. Moim jednym z pierwszych marzeń było zostanie aktorem. Nie zrezygnuje, więc z tego.

Dziękuję za rozmowę. 

Dodaj komentarz

Portal Nasz Głogów nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane w komentarzach.
Cenimy sobie wolność słowa daną nam w konstytucji, zatem niech każdy odpowiada za siebie.
Serdecznie zapraszamy do dyskusji i wyrażania opinii na wyżej wymienione tematy


Kod antyspamowy
Odśwież

Nawet 100 tysięcy kierowców bez aktywnego OC. Zobacz, ile zapłacisz, jeśli jesteś jednym z nich
Magdalena Ruta

100 tysięcy - na tyle szacuje się liczbę kierowców, którzy jeżdżą po Polsce bez ważnego OC. Każdemu z nich grozi kara w wysokości nawet 4,5 tysiąca zł, czyli kilka razy więcej niż wynosi średnia cena OC dla mieszkańca Głogowa. Dlaczego nie opłaca się unikać obowiązkowego ubezpieczenia i co zrobić, by płacić za nie mniej - wyjaśniamy poniżej.

CZYTAJ WIĘCEJ...
OSP w Kotli ma nowy sprzęt!
Magdalena Ruta

Jednostka Ochotniczej Staży Pożarnej w Kotli w ostatnim czasie wzbogaciła się o nowy sprzęt. Zakupiono 15 par rękawic, dwie pary butów specjalnych oraz dwa węże pożarnicze. Zakupy były możliwe dzięki pieniądzom przekazanym przez Krajowy System Ratowniczo – Gaśniczy.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Uwaga kierowcy! Utrudnienia na przejazdach kolejowych!
Magdalena Ruta

Trwa remont linii kolejowej na trasie Głogów – Leszno. W związku z tym trzeba się liczyć także z utrudnieniami drogowymi. Od jutra (17 lipca) do niedzieli (21 lipca) zamknięte będą przejazdy kolejowe w miejscowościach Sobczyce i Głogówko.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Nowy sprzęt dla głogowskiej policji. Jest między innymi sprzęt do badania na zawartość narkotyków!...
Magdalena Ruta

Gmina Miejska Głogów przekazała dla policji sprzęt o wartości ponad 16 tysięcy złotych. Głogowscy policjanci zostali wyposażeni między innymi w: urządzenie do badania na zawartość narkotyków, urządzenie do badania trzeźwości oraz sprzęt fotograficzny dla techników kryminalistycznych.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Galeria MOK wypełniona po brzegi! Tłumy na wernisażu Anny Hamzy
Magdalena Ruta

W ubiegły piątek (12 lipca) w Galerii Edukacji Twórczej MOK, odbył się wernisaż głogowskiej fotografki Anny Hamzy. Zaprezentowane zostały zdjęcia wykonane w czasie projektu „Owoc Głogu”. Wernisaż cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców, którzy tłumnie zjawili się w MOK-u. Jednak to nie była jedyna okazja do zobaczenia zdjęć z tego wyjątk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS!
Magdalena Ruta

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega klientów przed fałszywym mailami. W ostatnich dniach niektórzy z klientów ZUS otrzymali maile zatytułowane „Składka” z informacją o błędnie opłaconych składkach. Korespondencja ma pochodzić z kancelarii ZUS. Otwarcie załączników z maila grozi zainfekowaniem komputera i wykradzeniem danych wrażliwych.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Policja ostrzega. Zwracajmy uwagę na banknoty, które otrzymujemy!
Magdalena Ruta

Mieszkanka Głogowa padła ofiarą oszustów, którzy zapłacili za kupiony towar tzw. banknotem prezentowym. Pseudobanknot, którym się posłużyli sprawcy, jest podobny do oryginału, ma jednak wyraźne nadruki o treści „souvenir” oraz informację, że nie jest to środek płatniczy.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Wizja lokalna ze skarpy! Władze miasta nie zostały wpuszczone na teren składowiska!
Magdalena Ruta

W ubiegłą środę (10 lipca) została przeprowadzona wizja lokalna na nielegalnym składowisku niebezpiecznych odpadów przy ulicy Południowej w Głogowie. Przypominamy,  że rok temu doszło do niebezpiecznego pożaru w Jakubowie, w którym znajdowało się podobne składowisko. Od tego czasu władze Głogowa intensywnie dążą do wywozu i utylizacji opadów znajdujących [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Galeria MOK wypełniona po brzegi! Tłumy na wernisa...

W ubiegły piątek (12 lipca) w Galerii Edukacji Twórczej MOK, odbył się wernisaż głogowskiej fotografki Anny Hamzy. Zaprezentowane zostały zdjęcia wykonane w czasie projektu „Owoc Głogu”. Wernisaż [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie niezłe zakończenie lata! Do Głogowa przy...

To już tradycja, że w naszym mieście organizowany jest koncert na zakończenie lata – Głogowska Noc Rockowa. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie Małgorzata Ostrowska. Wcześniej na scenie pojawią się  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Anna Hamza zaprezentuje projekt „Owoc Głogu”. Wern...

Anna Hamza to głogowska fotografka, która od lat tworzy w naszym mieście. Znana jest między innymi z projektu „Smycz”, który w swoich dwóch edycjach pozwolił uczestnikom otworzyć się i spojrzeć na [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
W Głogowie i okolicach organizują kresowy weekend!...

Najbliższy weekend (29 i 30 czerwca) minie mieszkańcom Głogowa pod znakiem Kresów i kresowej kultury. Wszystko to za sprawą 24. Głogowskiego Przeglądu Kultury Polskiej KRESY 2019. Wydarzenie to jest orga [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Transfery na Wita Stwosza. Mamy nowego bramkarza!

Chrobry Głogów podpisał kontrakt z nowym bramkarzem. Do drużyny dołączy 26-letni Michał Szromnik, który ostatnio występował w Odrze Opole. Z zespołem z Głogowa podpisał roczny kontrakt.

CZYTAJ WIĘCEJ
Trzech młodych zawodników z kontraktami

Nowy trener Chrobrego Głogów stawia na młodych zawodników. Szansę gry w pierwszym zespole dostało trzech uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry Głogów. Klub podpisał z nimi profesjonalne kontr [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Zachęcają kobiety do gry w piłkę! Studentki za udz...

Dzisiaj (15 lipca) treningi wznawia kobiecy zespół Chrobry Głogów. W związku z tym ogłoszono nabór do trzecioligowej drużyny. Do zespołu mogą dołączyć dziewczyny z rocznika 2005 i starsze. Chrobry  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pawlik jednak zostaje. Zdecydowała determinacja!

Michał Pawlik podpisał nowy kontrakt z Chrobrym Głogów. 24-letni defensywny pomocnik będzie grał w pomarańczowo – czarnych barwach jeszcze przez kolejny rok. Przypominamy, że piłkarz miał odejść z [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Galerie foto

Wernisaż Anny Hamzy - Owoc Głogu

12 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się wernisaż wystawy fotografki Anny Hamzy.  Mieszkańcy mieli okazję zobaczyć zdjęcia, które powstały w ramach projektu "Owoc Głogu". W czasie w [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Warsztaty "Biżuteria Szklana" w Mayday Głogów

W dniach od 2 do 4 lipca w Miejskim Centrum Kultury Mayday w Głogowie odbywały się warsztaty "Biżuteria Szklana". Zajęcia były przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych. Zadaniem uczestników było  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Prezydent RP Andrzej Duda w Głogowie

3 lipca do Głogowa przyjechał Prezydent RP Andrzej Duda. Wizyta została zorganizowana w parku przy zamku. Prezydent RP najpierw złożył wieniec pod Pomnikiem Dzieci Głogowskich. Następnie kilka słów do [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z:

    

DMC Firewall is a Joomla Security extension!