Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Piotr Gąsowski: Jeden z rozdziałów mojej książki powstał w Głogowie!

W Głogowie trwa 10 edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej. Święto filmu rozpoczęło się w ubiegłą sobotę (13 maja) uroczystą galą. Wcześniej jednak mieszkańcy Głogowa mieli okazje spotkać się osobiście z Piotrem Gąsowskim. Aktor opowiedział o swojej książce „Co mi w życiu nie wyszło?”. Nam opowiedział także o swoich pasjach i przyjemności płynącej z spotykania ludzi. Z Piotrem Gąsowskim rozmawiała Magdalena Ruta.

Magdalena Ruta: Festiwal Reżyserii Filmowej w Głogowie to dla mieszkańców możliwość spotkania znanych aktorów i reżyserów. Pan lubi te spotkania z publicznością, która na co dzień nie ma teatru i styczności z aktorami?

Piotr Gąsowski: Większość mojego życia artystycznego to jest jeżdżenie po Polsce. Dla mnie to jest crème de la crème mojego zawodu. Ja jestem cały czas na walizkach i to jest fantastyczne! Ludzie są ciekawi – zadają różne pytania, coś opowiadają. Ja jestem przez to, nie chce tutaj naużywać słów, ale jestem bogatszy. Nie dowiedziałbym się tylu rzeczy o naszym kraju, gdybym tyle nie jeździł… Poza tym ludziom wydaje się, że mnie znają i przez to są bardziej bezpośredni.

To dobrze?

Tak, bardzo dobrze! Na co dzień taka ogólna życzliwość i traktowanie mnie jak kogoś bliskiego, jest niezwykle przyjemne.

To brak granic jest pewnie spowodowane tym, że widzą Pana dosyć często w telewizji i w czasie spotkania na żywo wydaje się Pan ich dobrym znajomym.

To jest nawet udowodnione psychologicznie, że tak właśnie jest. Oczywiście zdarzają się sytuacje mniej przyjemne. Na przykład, kiedy ktoś bierze mnie za kark i bez pytania robi sobie ze mną zdjęcie. Jednak zdecydowanie więcej jest tych miłych chwil. Gdybym miałbym zważyć na szali plusy i minusy spotkań z ludźmi to jest 1 do 99 na plus.

Wspomniał Pan o tym, że lubi podróżować. Zdążył Pan zwiedzić Głogów?

Udało mi się już parę razy odwiedzić Głogów przyjeżdżając tutaj ze spektaklami. Ciekawostką dla głogowian może być fakt, że właśnie tutaj przyszedł mi do głowy pomysł na jeden z rozdziałów mojej książki. Miasto jest bardzo ładne. Wychowałem się dosyć blisko, bo w Poznaniu i w latach młodzieńczych już niejednokrotnie przejeżdżałem przez to miasto. Głogów także mnie interesuje pod względem historycznym. Jest to ważne historycznie miasto chociażby ze względu na Bitwę o Głogów.

Czyli warto zachęcić mieszkańców Głogowa, żeby każdy przeczytał Pana książkę i poznał historię z Głogowem w tle…

Byłoby mi bardzo miło (śmiech). Nie jest to duża wzmianka. Trudno w książce, która ma niecałe 300 stron, zawrzeć każde miasto w Polsce. Ale Głogów tam na pewno jest i bardzo zachęcam mieszkańców Głogowa i okolic, żeby poczytali o co chodzi.

Jest Pan aktorem, prowadzi Pan różnego rodzaju programy telewizyjne, teraz napisał Pan książkę. Jest Pan także pasjonatem podróży i kulinariów. Tych życiowych ról jest sporo. Ma Pan jeszcze jakieś marzenia, coś czego Pan jeszcze nie zrobił?

Ooooo… marzę na przykład, żeby nauczyć się języka hiszpańskiego. To jest język, którego mi brakuje -właśnie do moich podróży. Dogadam się w takim podstawowych zakresie, ale brakuje mi tego języka. Zawsze sobie mówię, że „w tym roku” i ciągle nie znajduje na to czasu. Znam parę języków, ale hiszpańskiego ciągle mi brakuje. Mam nadzieję, że ta nasza rozmowa będzie pretekstem do zrealizowania mojego postanowienia o mówieniu płynnie po hiszpańsku. Jakiś czas temu zrealizowałem swoje marzenie o  lataniu. Mam licencje pilota. Teraz chciałbym to rozszerzyć i zrobić licencje na samoloty dwusilnikowe i może pokusić się o licencje zawodową. Jednak wymaga to dużego nakładu pracy. Ja nie mam natury technika i dla mnie to duży sukces, że udało mi się uzyskać licencje pilota.

Wiem, że szykuje Pan już kolejną swoją książkę. Czy będzie Pan chciał pójść w tym kierunku, czy pozostaje Pan przy tym, że jest Pan aktorem?

Zdecydowanie chce pozostać przy tym, że jestem aktorem. Nie planuje zostać pisarzem. Jeżeli tak, to trochę przy okazji.

Ale Pana książka „Co mi w życiu nie wyszło?” spotkała się z dużym zainteresowaniem….

Tak, to prawda. Cieszę się, że spotkała się ona z zainteresowaniem i to nie tylko ze względu na nazwisko, czy chęć poszukania plotek. Tych plotek tam nie ma. Ona życiowo się ludziom podoba. Podoba się także ludziom, którzy sami piszą. Czyli moim konkurentom lub autorytetom. Mówiliśmy o marzeniach. Moim jednym z pierwszych marzeń było zostanie aktorem. Nie zrezygnuje, więc z tego.

Dziękuję za rozmowę. 

Dodaj komentarz

Portal Nasz Głogów nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane w komentarzach.
Cenimy sobie wolność słowa daną nam w konstytucji, zatem niech każdy odpowiada za siebie.
Serdecznie zapraszamy do dyskusji i wyrażania opinii na wyżej wymienione tematy


Kod antyspamowy
Odśwież

Urodziny salonu Komputronik w Głogowie. Czekają atrakcje dla gości!
Magdalena Ruta

Komputronik zaprasza serdecznie wszystkich do wspólnego świętowania urodzin salonu przy ulicy Słodowej 14. Obchody kolejnej rocznicy rozpoczną się o godzinie 10:00, 16 lutego bieżącego roku. Z okazji tego święta przygotowano szereg specjalnych promocji i atrakcyjną ofertę produktową.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Złodziej recydywista amatorem drogiego alkoholu!
Magdalena Ruta

23 – letni głogowianin wpadł na kolejnej kradzieży sklepowej. Podobnie jak wcześniej, usiłował ukraść towar o wartości 155 złotych. Został ujęty przez ochronę sklepu i zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna był poszukiwany w związku z kradzieżami alkoholu o wartości 2400 złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Złodziej recydywista amatorem drogiego alkoholu!
Magdalena Ruta

23 – letni głogowianin wpadł na kolejnej kradzieży sklepowej. Podobnie jak wcześniej, usiłował ukraść towar o wartości 155 złotych. Został ujęty przez ochronę sklepu i zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna był poszukiwany w związku z kradzieżami alkoholu o wartości 2400 złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ...
O cukrzycy w bibliotece
Magdalena Ruta

21 lutego o godzinie 17.00 w bibliotece przy ulicy Jedności Robotniczej 15 odbędzie się wykład na temat cukrzycy i diety w chorobach cukrzycowych. Z mieszkańcami na ten temat będzie rozmawiać dietetyczna Aleksandra Husar. Wstęp wolny.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mieszkańcy czekają! Kiedy biuro paszportowe w Głogowie?
Magdalena Ruta

W grudniu zeszłego roku Prezydent Rafael Rokaszewicz informował, że w lutym w Głogowie zostanie uruchomiony punkt paszportowy. To będzie duże ułatwienie dla mieszkańców Głogowa, dlatego już dopytują, kiedy obiecany punkt powstanie. W tej sprawie dostaliśmy telefon od czytelnika.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Wandale! Strzelali do zaparkowanych samochodów!
Magdalena Ruta

Głogowscy policjanci zatrzymali 21-letnią mieszkankę Głogowa oraz jej 54-letniego znajomego. Zatrzymane osoby strzelając z broni pneumatycznej, uszkodziły 13 zaparkowanych samochodów. Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 grudnia na osiedlu Piastów Śląskich. Okazuje się, że byli na tyle dumni ze swojego pomysłu, że wszystko nagrali telefonem komórkowym. Teraz fi [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
W Gminie Kotla będą poznawać tradycje wielkanocne!
Magdalena Ruta

Od 1 marca do 20 kwietnia na terenie Gminy Kotla będą obywać się warsztaty wielkanocne, w czasie których uczestnicy będą mogli poznać tradycje tych świąt. Na realizacje zadania Stowarzyszenie Grochowice Zdrój pozyskało dotację w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Pędził przez Wilków! Na liczniku miał 110 km/h
Magdalena Ruta

W ubiegły wtorek (5 lutego) policjanci z ruchu drogowego, pełniący służbę na drodze krajowej numer 12 w Wilkowie, zatrzymali samochód jadący z prędkością 110 km/h. W tym miejscu obowiązuje teren zabudowania i ograniczenia prędkości do 50 km/h. Za znaczne przekroczenie prędkości, 25-letniemu mieszkańcowi powiatu polkowickiego, zostało zabrane prawo jazdy na okr [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Mateusz Krautwurst przygotował piosenki dla zakoch...

Data 14 lutego jednoznacznie kojarzy się z dniem zakochanych. To coroczne święto jest świetną okazją nie tylko do tego, żeby w oryginalny lub bardziej tradycyjny sposób wyrazić swoją miłość do drug [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Maleńczuk w Głogowie. Zagra swoje najlepsze przebo...

1 marca o godzinie 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się koncert Macieja Maleńczuka. Mieszkańcy Głogowa będą uczestniczyć w występie pod nazwą „Rhythm section”, czyli retrospe [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Ferie w bibliotece. Mnóstwo atrakcji dla dzieci

Sposób na udane ferie? Warsztaty i zabawy w bibliotece! Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie przygotowała dla dzieci i młodzieży mnóstwo ciekawych propozycji, a wśród nich: zajęcia ruchowe, plastycz [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Seniorzy będą ćwiczyć pamięć i koncentracje

Osoby starsze często mają problemy z pamięcią i koncentracją. Seniorzy mają głównie problemy z pamięcią krótkotrwają, czyli zapamiętywaniem np. listy zakupów. Jednak pamięć i koncentrację możn [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Rozegrają trzy kobiece turnieje

Kobieca sekcja Chrobrego Głogów stale się rozwija i teraz dowodem tego jest organizacja łącznie trzech turniejów w ciągu kilku dni, dla szkół podstawowych, średnich, ale też dla typowo kobiecych zesp [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Chrobry zatrudnił napastnika. Mikołaj Lebedyński w...

Testowany Mikołaj Lebedyński zostanie w Chrobrym Głogów. 29-letni napastnik podpisał wczoraj (31 styczni) kontrakt. Lebedyński przeszedł do Chrobrego jako wolny zawodnik, po tym jak przez okres rundy jes [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Chrobry jednak na 14 pozycji

Chrobry Głogów rundę wiosenną rozpocznie jednak o 14 pozycji w tabeli. Przypominamy, że to właśnie na takiej pozycji zakończył rundę jesienną. Jednak PZPN ukarał Wartę Poznań utratą jednego punkt [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Mateusz Machaj ponownie w b...

Mateusz Machaj w rundzie wiosennej ponownie pojawi się w pomarańczowo – czarnych barwach Chrobrego Głogów. Klub i 30-letni zawodnik doszli do porozumienia i Mateusz Machaj, po opuszczeniu Jagiellonii Bia [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Galerie foto

Bal Karnawałowy Przedszkola Niepublicznego Jagódka...

25 stycznia dzieci z Przedszkola Niepublicznego Jagódka bawiły się na balu karnawałowym. Każdy przedszkolak miał okazję wcielić się w jakąś postać. Były księżniczki, superbohaterowie, żołnierze [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Dzień Babci i Dziadka w PP15

22 stycznia dzieci z Przedszkola Publicznego numer 15 w Głogowie przygotowały występ dla swoich babć i dziadków. W Szkole Podstawowej numer 3 odbyła się uroczystość, w czasie której każda z grup prze [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zobacz jak wygląda odbudowa Teatru Miejskiego w Gł...

Budynek Teatru Miejskiego w Głogowie ma 220 lat. Jednak przez większość czasu były to tylko ruiny. Teraz jego dawna świetność ma zostać przywrócone, bo jesienią ma się zakończyć odbudowa teatru i  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z:

    

DMC Firewall is a Joomla Security extension!