Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Piotr Gąsowski: Jeden z rozdziałów mojej książki powstał w Głogowie!

W Głogowie trwa 10 edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej. Święto filmu rozpoczęło się w ubiegłą sobotę (13 maja) uroczystą galą. Wcześniej jednak mieszkańcy Głogowa mieli okazje spotkać się osobiście z Piotrem Gąsowskim. Aktor opowiedział o swojej książce „Co mi w życiu nie wyszło?”. Nam opowiedział także o swoich pasjach i przyjemności płynącej z spotykania ludzi. Z Piotrem Gąsowskim rozmawiała Magdalena Ruta.

Magdalena Ruta: Festiwal Reżyserii Filmowej w Głogowie to dla mieszkańców możliwość spotkania znanych aktorów i reżyserów. Pan lubi te spotkania z publicznością, która na co dzień nie ma teatru i styczności z aktorami?

Piotr Gąsowski: Większość mojego życia artystycznego to jest jeżdżenie po Polsce. Dla mnie to jest crème de la crème mojego zawodu. Ja jestem cały czas na walizkach i to jest fantastyczne! Ludzie są ciekawi – zadają różne pytania, coś opowiadają. Ja jestem przez to, nie chce tutaj naużywać słów, ale jestem bogatszy. Nie dowiedziałbym się tylu rzeczy o naszym kraju, gdybym tyle nie jeździł… Poza tym ludziom wydaje się, że mnie znają i przez to są bardziej bezpośredni.

To dobrze?

Tak, bardzo dobrze! Na co dzień taka ogólna życzliwość i traktowanie mnie jak kogoś bliskiego, jest niezwykle przyjemne.

To brak granic jest pewnie spowodowane tym, że widzą Pana dosyć często w telewizji i w czasie spotkania na żywo wydaje się Pan ich dobrym znajomym.

To jest nawet udowodnione psychologicznie, że tak właśnie jest. Oczywiście zdarzają się sytuacje mniej przyjemne. Na przykład, kiedy ktoś bierze mnie za kark i bez pytania robi sobie ze mną zdjęcie. Jednak zdecydowanie więcej jest tych miłych chwil. Gdybym miałbym zważyć na szali plusy i minusy spotkań z ludźmi to jest 1 do 99 na plus.

Wspomniał Pan o tym, że lubi podróżować. Zdążył Pan zwiedzić Głogów?

Udało mi się już parę razy odwiedzić Głogów przyjeżdżając tutaj ze spektaklami. Ciekawostką dla głogowian może być fakt, że właśnie tutaj przyszedł mi do głowy pomysł na jeden z rozdziałów mojej książki. Miasto jest bardzo ładne. Wychowałem się dosyć blisko, bo w Poznaniu i w latach młodzieńczych już niejednokrotnie przejeżdżałem przez to miasto. Głogów także mnie interesuje pod względem historycznym. Jest to ważne historycznie miasto chociażby ze względu na Bitwę o Głogów.

Czyli warto zachęcić mieszkańców Głogowa, żeby każdy przeczytał Pana książkę i poznał historię z Głogowem w tle…

Byłoby mi bardzo miło (śmiech). Nie jest to duża wzmianka. Trudno w książce, która ma niecałe 300 stron, zawrzeć każde miasto w Polsce. Ale Głogów tam na pewno jest i bardzo zachęcam mieszkańców Głogowa i okolic, żeby poczytali o co chodzi.

Jest Pan aktorem, prowadzi Pan różnego rodzaju programy telewizyjne, teraz napisał Pan książkę. Jest Pan także pasjonatem podróży i kulinariów. Tych życiowych ról jest sporo. Ma Pan jeszcze jakieś marzenia, coś czego Pan jeszcze nie zrobił?

Ooooo… marzę na przykład, żeby nauczyć się języka hiszpańskiego. To jest język, którego mi brakuje -właśnie do moich podróży. Dogadam się w takim podstawowych zakresie, ale brakuje mi tego języka. Zawsze sobie mówię, że „w tym roku” i ciągle nie znajduje na to czasu. Znam parę języków, ale hiszpańskiego ciągle mi brakuje. Mam nadzieję, że ta nasza rozmowa będzie pretekstem do zrealizowania mojego postanowienia o mówieniu płynnie po hiszpańsku. Jakiś czas temu zrealizowałem swoje marzenie o  lataniu. Mam licencje pilota. Teraz chciałbym to rozszerzyć i zrobić licencje na samoloty dwusilnikowe i może pokusić się o licencje zawodową. Jednak wymaga to dużego nakładu pracy. Ja nie mam natury technika i dla mnie to duży sukces, że udało mi się uzyskać licencje pilota.

Wiem, że szykuje Pan już kolejną swoją książkę. Czy będzie Pan chciał pójść w tym kierunku, czy pozostaje Pan przy tym, że jest Pan aktorem?

Zdecydowanie chce pozostać przy tym, że jestem aktorem. Nie planuje zostać pisarzem. Jeżeli tak, to trochę przy okazji.

Ale Pana książka „Co mi w życiu nie wyszło?” spotkała się z dużym zainteresowaniem….

Tak, to prawda. Cieszę się, że spotkała się ona z zainteresowaniem i to nie tylko ze względu na nazwisko, czy chęć poszukania plotek. Tych plotek tam nie ma. Ona życiowo się ludziom podoba. Podoba się także ludziom, którzy sami piszą. Czyli moim konkurentom lub autorytetom. Mówiliśmy o marzeniach. Moim jednym z pierwszych marzeń było zostanie aktorem. Nie zrezygnuje, więc z tego.

Dziękuję za rozmowę. 

Dodaj komentarz

Portal Nasz Głogów nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane w komentarzach.
Cenimy sobie wolność słowa daną nam w konstytucji, zatem niech każdy odpowiada za siebie.
Serdecznie zapraszamy do dyskusji i wyrażania opinii na wyżej wymienione tematy


Kod antyspamowy
Odśwież

W niedzielę wyłowiono ciało z Odry. Trwa ustalanie tożsamości mężczyzny!
Magdalena Ruta

Wczoraj (19 maja) około godziny 11.00 głogowscy policjanci otrzymali informacje o ciele znajdującym się w rzece. O zdarzeniu poinformowali wędkarze, który zauważyli ciało na wysokości miejscowości Ceber. Na razie nie wiadomo kim jest mężczyzna wyłowiony z Odry. Trwa ustalanie jego tożsamości.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zdewastował drzwi do klatki schodowej, bo nie mógł się dostać do domu!
Magdalena Ruta

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 26 – letniego głogowianina. Mężczyzna zdewastował drzwi w budynku gdzie mieszka. Był nietrzeźwy i jak ustalono, nie mógł się dostać do domu. Spowodował straty o wartości ponad 1000 złotych. Za zniszczenie mienia, grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. 

CZYTAJ WIĘCEJ...
Głogów będzie miał połączenie kolejowe z Lesznem i Żaganiem?
Magdalena Ruta

Od kilku lat trwają próby przywrócenia połączenia kolejowego Głogowa z Lesznem. Na takie połączenie mieszkańcy czekają od lat. Przy okazji pociągiem będzie można dostać się także do Wschowy. Okazuje się jednak, że mieszkańcy mogą zyskać także kolejowe połączenie z Żaganiem.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Nowe numeru i nowe trasy autobusów. Prezes KM: Te zmiany są dla mieszkańców!
Magdalena Ruta

Od 1 czerwca Komunikację Miejska w Głogowie czekają spore zmiany. W odpowiedzi na sugestię mieszkańców przeprowadzona zostanie optymalizacja. Zmiany dotyczą nowej numeracji autobusów, tras przejazdu oraz rozkładu jazdy. Także od 1 czerwca młodzi mieszkańcy Głogowa będą mogli korzystać z darmowych przejazdów.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Noc Muzeów 2019 – przeniesiemy się do XVII wieku!
Magdalena Ruta

Już jutro (18 maja) odbędzie się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Atrakcji nie zabraknie także w Muzeum Archeologiczno Historyczne w Głogowie. W tym dniu będzie dostępne dla odwiedzających od godziny 17.00 do północy.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Na terenie Fortu Stern znaleziono szczątki 19 niemieckich żołnierzy!
Magdalena Ruta

W ostatnich dniach (od 13 do 15 maja) w Głogowie prowadzone były prace ekshumacyjne. Przeszukiwany był teren przy fosie w Forcie Stern. Odnaleziono tam szczątki 19 niemieckich żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zabawa z bańkami mydlanymi! Już w sobotę na Marinie!
Magdalena Ruta

Już jutro (18 maja) mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych wydarzeniu. W godzinach od 11.00 do 17.00 na Marinie będzie można puszczać specjalne wielkie bańki mydlane. Do dyspozycji będzie 500 litrów darmowego płynu!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Nietypowa interwencja. Policjanci z drogówki pomogli dziewczynie chorej na depresje!
Magdalena Ruta

Policjanci każdego dnia spotykają się z różnymi sytuacjami. Często są to wydarzenia nietypowe. Głogowscy policjanci mieli okazję pomóc młodej dziewczynie, leczącej się na depresje. Nastolatka sama zadała sobie rany. Policjanci zjawili się w jej mieszkaniu i opatrzyli rany.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Kolejna okazja na książki za kilka złotych! Aktual...

AKTUALIZACJA: Ze względu na niesprzyjająca pogodę Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie odwołuje Kiermasz Książki Przeczytanej, który miał się odbyć 16 maja. O nowym terminie poinformujemy wkrótce [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Noc Muzeum 2019 – jakie atrakcje czekają nas w tym...

Wielkimi krokami zbliża się święto muzeów i muzealników. Już w następną  sobotę (18 maja) odbędzie się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Atrakcji nie zabraknie także w Muzeum Archeologiczn [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Premierowy spektakl Teatru Jednego Mostu!

Teatru Jednego Mostu to amatorska grupa teatralna pod kierownictwem Michała Wnuka. Już w najbliższą sobotę (11 maja) głogowianie będą mieli okazję zobaczyć kolejny spektakl w ich wykonaniu. Wystawione [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Maj z biblioteką! Wiosenny Festiwal Małych Literat...

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie w maju przygotowała mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Wszystko w ramach Wiosennego Festiwalu Małych Literatur, który został zorganizowany między innymi w  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry z nowym trenerem. To Ivan Djurdjević!

Klub Chrobry Głogów oficjalnie przedstawił nowego trenera. Od nowego sezonu z pomarańczowo – czarnymi będzie pracował Ivan Djurdjević. Były trener Lecha Poznań będzie pracował ze swoim asystentem M [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
W pierwszej lidze już wszystko jasne! Będą derby G...

Po roku przerwy, Miedź Legnica i Chrobry Głogów ponownie będą rywalizować w derbach na zapleczu ekstraklasy. W przyszłym sezonie dojdzie do 51. i 52. derbowo-ligowej rywalizacji Chrobry-Miedź.

CZYTAJ WIĘCEJ
Zmiany w SPR Chrobry Głogów. Trzech nowych, trzech...

SPR Chrobry Głogów przygotowuje się już do nowego sezonu. Klub wprowadza kilka zmian. Najważniejsza z nich dotyczy trenera. Ze stanowiskiem pożegnał się Jarosław Cieślikowski. Jego miejsce zajął Wit [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Udało się! Chrobry utrzymał 1 ligę!

Chrobry Głogów w kolejnym sezonie będzie występował na zapleczu ekstraklasy. Pewne miejsce w pierwszej lidze, pomarańczowo – czarni wywalczyli sobie w ubiegłą sobotę (11 maja). Wystarczył jeden punk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Galerie foto

Sprintem do maratonu. V Ogólnopolski Maraton Przed...

20 maja dzieci z Przedszkola Publicznego numer 15 w Głogowie wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. W ramach wydarzenia zorganizowano zajęcia sportowe. Przedszkolaki tańczyły zumbę  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Noc w muzeum 2019

18 maja w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie odbyła się akcja Noc w muzeum. Odwiedzający mieli okazje przenieść do XVII wieku. Fot. Magdalena Ruta. 

CZYTAJ WIĘCEJ...
Dzień baniek mydlanych w Głogowie

18 maja na Marinie mieszkańcy Głogowa mieli okazję bawić się bańkami mydlanymi. Wszystko to za sprawą dni baniek mydlanych. Do dyspozycji było 500 litrów darmowego płynu. Fot. Magdalena Ruta. 

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z:

    

DMC Firewall is a Joomla Security extension!