Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Rafael Rokaszewicz: Bulwar będzie wizytówką Głogowa

Od niedawna mieszkańcy Głogowa mogą korzystać z nowego rekreacyjnego miejsca w mieście ? przystani Marina. Jednak wkrótce w Głogowie pojawi się kolejne spacerowe miejsce. Władze miasta przygotowują się do zagospodarowania Bulwaru Nadodrzańskiego. Miejsce ma stać się wizytówką Głogowa.

Od zeszłego roku na terenie Bulwaru Nadodrzańskiego odbywają się Dni Głogowa. W tym roku święto naszego miasta także odbędzie się na terenie przy Odrze. Jednak miejsce to wkrótce ma się jeszcze zmienić. ? Jesteśmy w trakcie przetargu na wyłonienie firmy, która ma zaprojektować wygląd Bulwaru Nadodrzańskiego, czyli tego terenu północnej części Starego Miasta. To jest rzecz, do której powracamy, tak naprawdę, po około 10 latach. Kiedyś była robiona koncepcja na bulwar. Jednak wtedy nic nie wyszło z realizacji tego zadania. Teraz określiliśmy co ma znajdować się na terenie Bulwaru Nadodrzańskiego. To jest część bardzo reprezentacyjna. To jest teren Starego Miasta ? miejsce gdzie przed wojną były dwa kościoły. Chcielibyśmy to wszystko wyeksponować oraz zaznaczyć i odtworzyć ulice, które kiedyś tam przebiegały. Jednak nie chcemy, żeby ten teren został cały wybrukowany  ? mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa. Na terenie bulwaru nie zabraknie również elementów rekreacyjnych. Będzie teren zielony, ławeczki oraz miejsce na postawienie sceny. Dodatkowo na obrzeżach placu znajdą się parkingi do pozostawienia samochodów oraz toalety ? Bulwar Nadodrzański ma stać się kolejnym miejscem spacerowym i rekreacyjnym. Myślę, że takie miejsce jest potrzebne dla mieszkańców oraz turystów. Podobnym terenem jest przystań Marina, która jest chętnie odwiedzana przez wielu mieszkańców ? dodaje Rafael Rokaszewicz.

Mieszkańcy Głogowa już teraz chętnie spacerują po okolicach bulwaru. ? To miejsce nadaje się i do spacerowania i do organizowania imprez. Cieszę się, że powstanie tu taki plac festynowy, bo może wtedy nikomu już nie przyjdzie do głowy, żeby Dni Głogowa organizować na targowisku. W zeszłym roku na Dniach Głogowa było wszędzie blisko. Stare Miasto tętniło życiem. O to chodzi! ? mówi Piotr, mieszkaniec Śródmieścia. ? Nie mam nic przeciwko upiększaniu Głogowa. Bulwar może być ciekawym miejscem. Tylko, żeby ludzie zaczęli chcieć wychodzić z domu. Mamy przecież tyle parków w Głogowie, a jakoś tłumów nie widać. Może te pieniądze można wykorzystać na jakieś pilniejsze potrzeby? ? mówi Sylwia ze Starego Miasta. Realizacja Bulwaru Nadodrzańskiego wpisuje się w projekt rewitalizacji Starego Miasta. Oprócz placu nad Odrą powstaną także drogi na Starym Mieście, zostanie odbudowany teatr oraz wykonane zostaną prace przy ruinach świętego Mikołaja. ? Wszystkie te zadania znajdą się w Lokalnym Programie Rewitalizacji. Na te zadania będziemy mogli starać się o środki zewnętrzne z Unii Europejskiej ? tłumaczy Prezydent Głogowa

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca T...

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańsk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety s...

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 październik...

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie ...

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektak [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry prowadzi badanie wśród kibiców. Chcą pozna...

Chrobry Głogów chce poznać opinie kibiców na temat klubu. Pomóc w tym ma nowy projekt Fortuna 1 liga. Klubu mogą skorzystać z wiedzy firmy badawczej Sport Analytics i wspólnie przygotować i przeanalizo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie wyjątkowa lekcja WF-u! Monika Pyrek przy...

Lekkoatletka Monika Pyrek poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W tej wyjątkowej lekcji będzie mogło wziąć udział ponad 500 dzieci. Monika Pyrek odwiedzi Głogów [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Piotrowski wraca do Chrobre...

Wczoraj (14 października) Chrobry Głogów pozyskał nowego zawodnika. W pomarańczowo ? czarnych barwach będzie wystawać Damian Piotrowski. To trzecie podejście do Chrobrego w karierze 32-letniego zawodnik [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsza mecz w pierwszej lidze i pierwsza porażka...

W ubiegłą sobotę (5 października) SPS Chrobry Głogów zagrał swój pierwszy mecz w pierwszej lidze. Pomarańczowo ? czarni zmierzyli się na wyjeździe z MS PZPS I Spała. Po pięciu setach lepsi okazali  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: