Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Rafael Rokaszewicz: Na Dniach Głogowa będzie wiele atrakcji!

Wielkimi krokami zbliża się święto naszego miasta. Dni Głogowa w tym roku organizowane są w pierwszy weekend czerwca (od 3 do 5 czerwca). W sumie w tym czasie odbędzie się siedem koncertów gwiazd muzycznych i jeden występ kabaretu. Oprócz tego organizatorzy zaplanowali mnóstwo imprez towarzyszących.

 

Tegoroczne Dni Głogowa odbędą się na terenie Bulwaru Naodrzańskiego. Mniejsza scena pojawi się także na Starym Mieście. ? Moim zdaniem Bulwar jest bardzo dobrym miejscem na organizowanie tego typu imprez. Dodatkowo jeżeli wykonamy wszystkie planowane prace na bulwarze ? to miejsce będzie idealne. 25 maja podpisaliśmy umowę na dokumentację projektową z wykonawcą z Wałbrzycha. Zawsze uważałem, że dni miasta powinny odbywać się w jego centrum i z tego nie zrezygnuję. Ściągnięcie Dni Głogowa na Starówkę i organizowanie tu innych imprez ma na celu poprawę kondycji naszych głogowskich lokalnych firm. Stare Miasto powinno żyć i to nie tylko w czasie Dni Głogowa  ? mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa. Organizacja Dni Głogowa to duże logistyczne przedsięwzięcie, w którym uczestniczy wiele służb. - Najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców. Ważnym zadanie jest także zabezpieczenie parkingów, śmietników czy toalet. Praca nad tymi zadaniami rozpoczyna się już kilka miesięcy wcześniej. Także jeśli chodzi o program artystyczny ? dodaje prezydent.

W tym roku dla mieszkańców Głogowa zagrają: Grzegorz Hyży, Kaliber 44, Ryszard Rynkowski, Bad Boys Blue, Kabaret Smile, Ewa Farna, Papa D oraz Lady Pank. Oprócz tego odbędzie się szereg innych atrakcji. W piątek (3 czerwca) wszystkie głogowskie dzieci będą obchodzić Dzień Dziecka. W godzinach od 15.00 do 19.00 na Starym Mieście nie zabraknie zabaw i konkursów dla najmłodszych. Atrakcje zostaną przygotowane przez Miejskie Centrum Wspierania Rodziny. Wcześniej (w godzinach od 9.00 do 15.00) na terenach Chrobrego Głogów odbędzie się piknik ekologiczny ?Segregacja Rewelacja?. Natomiast w niedzielę (5 czerwca) w godzinach od 11.00 do 14.00 na Bulwarze Nadodrzańskim będzie można spędzić czas w Strefie Fitness. Oczywiście nie zabraknie także wesołego miasteczka oraz rejsów Laguną.  Dodatkowo w czasie Dni Głogowa mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpłatnej Komunikacji Miejskiej. ? Co roku staramy się coś dołożyć do programu Dni Głogowa. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje mieszkańców, które oczywiście można nam zgłaszać. Jeżeli tylko będzie to możliwe to zrealizujemy je w następnych latach ? mówi Rafael Rokaszewicz. Na Dni Głogowa zostały zaproszone także delegacje z miast partnerskich. ? Na pewno przyjadą do nas Szwedzi. Bardzo możliwe, że zjawią się u nas także Ukraińcy. Wprowadzam taki zwyczaj, że na różnego rodzaju ważne wydarzenia w naszym mieście zapraszamy przedstawicieli naszych miast partnerskich ? tłumaczy Prezydent Głogowa. 

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca T...

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańsk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety s...

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 październik...

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie ...

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektak [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry prowadzi badanie wśród kibiców. Chcą pozna...

Chrobry Głogów chce poznać opinie kibiców na temat klubu. Pomóc w tym ma nowy projekt Fortuna 1 liga. Klubu mogą skorzystać z wiedzy firmy badawczej Sport Analytics i wspólnie przygotować i przeanalizo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie wyjątkowa lekcja WF-u! Monika Pyrek przy...

Lekkoatletka Monika Pyrek poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W tej wyjątkowej lekcji będzie mogło wziąć udział ponad 500 dzieci. Monika Pyrek odwiedzi Głogów [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Piotrowski wraca do Chrobre...

Wczoraj (14 października) Chrobry Głogów pozyskał nowego zawodnika. W pomarańczowo ? czarnych barwach będzie wystawać Damian Piotrowski. To trzecie podejście do Chrobrego w karierze 32-letniego zawodnik [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsza mecz w pierwszej lidze i pierwsza porażka...

W ubiegłą sobotę (5 października) SPS Chrobry Głogów zagrał swój pierwszy mecz w pierwszej lidze. Pomarańczowo ? czarni zmierzyli się na wyjeździe z MS PZPS I Spała. Po pięciu setach lepsi okazali  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: