Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Rafael Rokaszewicz: Festiwal Reżyserii Filmowej jest dla mieszkańców Głogowa!

Od najbliższej soboty (11 czerwca) w Głogowie gościć będą aktorzy i reżyserzy. W naszym mieście gościć będzie między innymi: Robert Gonera, Anna Samusionek, Jan Nowicki, Anna Dereszowska, Jerzy Hoffman oraz Daniel Olbrychski. Wszystko to za sprawą Festiwalu Reżyserii Filmowej, który w tym roku po raz pierwszy zagości w Głogowie.

? Organizatorzy tego festiwalu uznali, że Głogów jest na tyle otwartym i sympatycznym miastem, że warto takie przedsięwzięcie tutaj zorganizować. My się z tego bardzo cieszymy. Oprócz możliwości spotkań z aktorami i reżyserami, będziemy mogli także zobaczyć kilkanaście filmów konkursowych, będą także rożnego rodzaju gale, spektakle i recitale. Ja osobiście bardzo się cieszę, że taki festiwal zawitał do naszego miasta ? mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa. Festiwal Reżyserii Filmowej, to po Dniach Głogowa i Głogowskich Spotkaniach Jazzowych, kolejna propozycja kulturalno-rozrywkowa dla mieszkańców Głogowa. - Też zależy nam na tym, żeby mieszkańcy mieli okazje spotkać się z aktorami i reżyserami, których znamy z kina i telewizji. Jest to też dla nas promocja miasta na najwyższym poziomie. O festiwalu będzie się mówić w ogólnopolskich mediach. Zyskamy, więc coś czego nie da się wycenić. Istnieje także taka możliwość, że miasto spodoba się jakiemuś reżyserowi i zostaną tutaj zorganizowane zdjęcia do jakiegoś filmu. Myślę, że na organizacji Festiwalu Reżyserii Filmowej możemy tylko zyskać ? tłumaczy Rafael Rokaszewicz. Festiwal Reżyserii Filmowej potrwa od soboty (11 czerwca) do czwartku (16 czerwca). Bilety do nabycia w Biurze Obsługi Klienta MOK.

Szczegółowy program festiwalu:

11 czerwca (sobota) o godzinie 19.30 ? Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie 

Uroczysta Gala rozpoczęcia 9. Festiwalu Reżyserii Filmowej. Prowadzenie: Anna Dereszowska oraz Piotr Gąsowski W programie: Wręczenie Kryształowych Dzików dla Jerzego Hoffmana oraz Daniela Olbrychskiego, a także recital ?Instrukcja obsługi kobiety? w wykonaniu Anny Dereszowskiej. Bilet: 80 złotych.

12 czerwca (niedziela) o godzinie 18.00 ? Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie.

Spektakl ?ADHD i inne cudowne zjawiska? w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej i Hanny Konarowskiej, po spektaklu spotkanie autorskie z Joanną Szczepkowską, promocja książki pt. "Bardzo krótka podróż i inne scenariusze filmowe". Bilet: 40 złotych.

13 czerwca (poniedziałek) o godzinie 17.00, Galeria Edukacji Twórczej MOK

Spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem, promocja książki pt. ?Miejsce odosobnienia?. Wstęp wolny.

13 czerwca (poniedziałek) o godzinie 18.00 ? Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

Koncert ?20 najśmieszniejszych piosenek na świecie? w wykonaniu Mariusza Kiljana. Bilet: 40 złotych.

14 czerwca (wtorek) o godzinie 12.00 ? Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

Spektakl teatralno-muzyczny ?Pan Tadeusz na wesoło, czyli perypetie miłosne Tadeusza i  Telimeny? w wykonaniu Anny Samusionek (dla grup zorganizowanych). Bilet 15 złotych/ osoba

14 czerwca (wtorek) o godzinie 15.00 ? Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

Czterdzieści lat minęło, czyli jubileusz serialu ?07 zgłoś się? ? spotkanie z Bronisławem Cieślakiem i Grażyną Wolszczak. Wstęp wolny.

15 czerwca (środka) o godzinie 16.30 ? Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

Spektakl teatralno-muzyczny ?Co może jeden człowiek? w wykonaniu Jana Nowickiego. Bilet 40 złotych (30 złotych z Kartą Seniora). O godzinie 18.15 spotkanie autorskie z Janem Nowicki ? promocja książki pod tytułem ?Białe walce?. Wstęp wolny.

16 czerwca (czwartek) o godzinie 17.00 ? Galeria MOK

Spotkanie autorskie z Andrzejem Krakowskim, promocja najnowszej książki pt. "Pollywood. Jak stworzyliśmy Hollywood" cz. 2. Wstęp wolny.

16 czerwca (czwartek) o godzinie 19.30 ? Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie.

Uroczysta Gala zakończenia 9. Festiwalu Reżyserii Filmowej. Prowadzenie: Anna Samusionek i Robert Gonera W programie: odczytanie werdyktu jury przez przewodniczącego i wręczenie nagrody Grand Prix dla najlepszego reżysera oraz recital w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego. Bilet: 80 złotych.

11 ? 15.06.2016, godz. 12.00 - 16.00, Galeria Edukacji Twórczej MOK

Warsztaty reżyserskie dla grupy 20 słuchaczy poprowadzą reżyserzy: Wojciech Wójcik i prof. dr Andrzej Krakowski ze Szkoły Filmowej w Nowym Jorku.

Od niedzieli (12 czerwca) do środy (15 czerwca) ? od 16.00 do 18.00 ? zapraszamy fanów polskiego kina do Kawiarenki Festiwalowej przy restauracji Pod Starym Głogiem.

Na głogowian czekać będą aktorzy i reżyserzy ? goście Festiwalu Reżyserii Filmowej.

Niedziela ? Robert Gonera

Poniedziałek ? Joanna Szczepkowska

Wtorek ? Anna Samusionek

Środa ? Zygmunt Malanowicz

- W kawiarence spotkamy także innych aktorów i reżyserów polskiego kina. Z każdym będzie można porozmawiać, wziąć autograf, zrobić sobie zdjęcie. Serdecznie zapraszamy!

 

Artykuły - Kultura

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca T...

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańsk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety s...

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 październik...

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie ...

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektak [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry prowadzi badanie wśród kibiców. Chcą pozna...

Chrobry Głogów chce poznać opinie kibiców na temat klubu. Pomóc w tym ma nowy projekt Fortuna 1 liga. Klubu mogą skorzystać z wiedzy firmy badawczej Sport Analytics i wspólnie przygotować i przeanalizo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie wyjątkowa lekcja WF-u! Monika Pyrek przy...

Lekkoatletka Monika Pyrek poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W tej wyjątkowej lekcji będzie mogło wziąć udział ponad 500 dzieci. Monika Pyrek odwiedzi Głogów [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Piotrowski wraca do Chrobre...

Wczoraj (14 października) Chrobry Głogów pozyskał nowego zawodnika. W pomarańczowo ? czarnych barwach będzie wystawać Damian Piotrowski. To trzecie podejście do Chrobrego w karierze 32-letniego zawodnik [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsza mecz w pierwszej lidze i pierwsza porażka...

W ubiegłą sobotę (5 października) SPS Chrobry Głogów zagrał swój pierwszy mecz w pierwszej lidze. Pomarańczowo ? czarni zmierzyli się na wyjeździe z MS PZPS I Spała. Po pięciu setach lepsi okazali  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: