Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Znani aktorzy ponownie odwiedzą Głogów!

Od 13 maja w Głogowie ponownie gościć będą znani aktorzy. Wszystko to za sprawą Festiwalu Reżyserii Filmowej, który w tym roku będzie obchodził swój jubileusz. Do naszego miasta przyjadą takie gwiazdy jak: Joanna Brodzik, Daniel Olbrychski, Magdalena Boczarska, Marian Opania, Piotr Gąsowski, Robert Więckiewicz. Ten ostatni odwiedził Głogów już w piątek (7 kwietnia). Spotkał się z mieszkańcami w ramach wernisażu zapowiadającego tegoroczny Festiwal Reżyserii Filmowej.

 

W ubiegły piątek (7 kwietnia) w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się wernisaż wystawy pt. ?Festiwal Reżyserii Filmowej w obiektywie głogowskich fotografów". Na wystawie można oglądać zdjęcia wykonane podczas 9 edycji Festiwalu Reżyserii Filmowej. Autorami zdjęć są: Magdalena Ruta, Agnieszka Ruta, Barbara Popiel, Aga Karobowiak, Marta Wróblewska, Piotr Gajek i Jerzy Popiel. Otwarcie wystawy było okazją nie tylko do wspominani ubiegłorocznej edycji festiwalu, ale także zapowiedzi jubileuszowej edycji. Na wernisażu, oprócz autorów zdjęć, pojawił się dyrektor festiwalu Stanisław Dzierniejko oraz aktor Robert Więckiewicz. ? Jest mi bardzo miło, że dziesiąta, jubileuszowa edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej ponownie odbędzie się w tym jakże uroczym mieście. W tym roku twarzą festiwalu będzie Robert Więckiewicz. Aktor odbierze nagrodę za twórczą współpracę aktora z reżyserem podczas gali zamknięcia festiwalu ? mówi Stanisław Dzierniejko, dyrektor Festiwalu Reżyserii Filmowej. Natomiast podczas gali otwarcia przyznana zostanie nagroda Kryształowego Dzika za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej dla  Feliksa Falka. Galę poprowadzi Magdalena Boczarska i Piotr Gąsowski. Mieszkańcy Głogowa będą mieli także okazje spotkać Joanne Brodzik, Mariana Opanię, Janusza Majewskiego, Andrzeja Sołtysika, Roberta Gonerę, Jana Nowickiego, Daniela Olbrychskiego  oraz Marie Sadowską. ? Danielowi Olbrychskiemu tak spodobało się w zeszłym roku, że w tym także bardzo chciał przyjechać do Głogowa. Na scenie wystąpi ze swoim programem ?Muzyka i poezja?. W programie koncertu znajdą się utwory między innymi:  Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina czy Henryka Wieniawskiego. Będą przeplatane wierszami m.in. Jana Lechonia, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Włodzimierza Wysockiego czy Zbigniewa Herberta ? dodaje Stanisław Dzierniejko. Festiwal potrwa od 13 do 18 maja. Do zakończenia festiwalu w Miejskim Ośrodku Kultury będzie można oglądać wystawę zdjęć głogowskich fotografów. 

Artykuły - Kultura

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca T...

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańsk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety s...

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 październik...

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie ...

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektak [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry prowadzi badanie wśród kibiców. Chcą pozna...

Chrobry Głogów chce poznać opinie kibiców na temat klubu. Pomóc w tym ma nowy projekt Fortuna 1 liga. Klubu mogą skorzystać z wiedzy firmy badawczej Sport Analytics i wspólnie przygotować i przeanalizo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie wyjątkowa lekcja WF-u! Monika Pyrek przy...

Lekkoatletka Monika Pyrek poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W tej wyjątkowej lekcji będzie mogło wziąć udział ponad 500 dzieci. Monika Pyrek odwiedzi Głogów [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Piotrowski wraca do Chrobre...

Wczoraj (14 października) Chrobry Głogów pozyskał nowego zawodnika. W pomarańczowo ? czarnych barwach będzie wystawać Damian Piotrowski. To trzecie podejście do Chrobrego w karierze 32-letniego zawodnik [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsza mecz w pierwszej lidze i pierwsza porażka...

W ubiegłą sobotę (5 października) SPS Chrobry Głogów zagrał swój pierwszy mecz w pierwszej lidze. Pomarańczowo ? czarni zmierzyli się na wyjeździe z MS PZPS I Spała. Po pięciu setach lepsi okazali  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: