Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Znamy już wszystkie gwiazdy Dni Głogowa!

Dawid Kwiatkowski, Cleo, Andrzej Piaseczny, Sandra, Red Lips oraz Enej ? to gwiazdy, które wystąpią podczas tegorocznych Dni Głogowa. Tradycyjnie święto miasta odbywać będzie się przez trzy dni. Występy na dużej scenie (na Bulwarze Nadodrzańskim) rozpocznie piątkowy (2 czerwca) koncert Dawida Kwiatkowskiego. Natomiast na zakończenie w niedzielę (4 czerwca) zagra zespół Enej. Główną gwiazdą tegorocznych Dni Głogowa będzie Sandra. Piosenkarka znana z takich przebojów jak: ?Maria Magdalena?, ?In the Heat of the Night?, ?Everlasting Love? i ?Hiroshima?.

Dni Głogowa co roku przyciągają tłumy mieszkańców, którzy chcą posłuchać muzyki, pobawić się i skorzystać z atrakcji. Od kilku lat święto naszego miasta odbywa się na Bulwarze Nadodrzańskim. Tak będzie także w tym roku. Na bulwarze stanie duża scena koncertowa, nie zabraknie także wesołego miasteczka. Część wydarzeń związanych z Dniami Głogowa będzie się odbywać także na scenie obok Ratusza. ? Na dużej scenie wystąpią: Dawid Kwiatkowski, Cleo, Red Lips, Andrzej Piaseczny, Sandra, Głogowska Rewia Graffiti oraz Enej. Jednak występy gwiazd to nie wszystko co przygotowaliśmy dla mieszkańców Głogowa. Będzie mnóstwo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców i tych trochę starszych. Dni Głogowa to także okazja dla głogowskich zespół. Mogą zaprezentować swoją twórczość mieszkańcom Głogowa ? mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa. Tegoroczne Dni Głogowa zostały połączone z Dniem Dziecka. 2 czerwca (piątek) przygotowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Zabawa rozpocznie się już o godzinie 14.00.  ? W tym dniu miasto przejmą dzieci. O 15.30 prezydent uroczyście wręczy klucze do miasta najmłodszym mieszkańcom. Na Rynku przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji - będą animatorzy, będą konkursy dla dzieci, dwa duże gigantyczne dmuchańce. Przygotowaliśmy też koncert zespołu Kilersi. Zapraszamy całe rodziny do spędzania wspólnego czas z dziećmi ? mówi Arleta Zawadzka, dyrektor Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny. Dla dzieci przygotowano także akcję ?Spółki do spółki?, w czasie której będzie można poznać pracę głogowskich spółek od kuchni. Do dyspozycji dzieci będą między innymi głogowskie autobusy, śmieciarki i pojazd PWiK. ? W czasie Dni Głogowa nie zabraknie także występu kabaretowego. W tym roku pojawi się Kabaret Ciach ? dodaje Rafael Rokaszewicz.

Artykuły - Kultura

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca T...

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańsk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety s...

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 październik...

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie ...

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektak [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry prowadzi badanie wśród kibiców. Chcą pozna...

Chrobry Głogów chce poznać opinie kibiców na temat klubu. Pomóc w tym ma nowy projekt Fortuna 1 liga. Klubu mogą skorzystać z wiedzy firmy badawczej Sport Analytics i wspólnie przygotować i przeanalizo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie wyjątkowa lekcja WF-u! Monika Pyrek przy...

Lekkoatletka Monika Pyrek poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W tej wyjątkowej lekcji będzie mogło wziąć udział ponad 500 dzieci. Monika Pyrek odwiedzi Głogów [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Piotrowski wraca do Chrobre...

Wczoraj (14 października) Chrobry Głogów pozyskał nowego zawodnika. W pomarańczowo ? czarnych barwach będzie wystawać Damian Piotrowski. To trzecie podejście do Chrobrego w karierze 32-letniego zawodnik [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsza mecz w pierwszej lidze i pierwsza porażka...

W ubiegłą sobotę (5 października) SPS Chrobry Głogów zagrał swój pierwszy mecz w pierwszej lidze. Pomarańczowo ? czarni zmierzyli się na wyjeździe z MS PZPS I Spała. Po pięciu setach lepsi okazali  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: