Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Od grudnia nowy rozkład jazdy pociągów! Sprawdź z jakimi miastami zyskamy połączenie!

15 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Głogów zyska bezpośrednie połącznie z kilkoma miastami. Pociągiem będzie można się dostać między innymi do Lubina. Natomiast nasze miasto straci codzienne połączenie z Kołobrzegiem.

W ostatnim czasie mieszkańcy Głogowa mają większe możliwości jeżeli chodzi o podróż pociągiem. Z naszego miasta można bezpośrednio dojechać między innymi do: Warszawy, Świnoujścia, Szczecina, Przemyśla oraz Częstochowy. Dodatkowo po wprowadzeniu grudniowej korekty rozkładu, połączeń będzie jeszcze więcej. Przez stacje Głogów przyjeżdżać będzie nowy pociąg - IC BOLKO relacji Szczecin Główny - Lublin Główny. Umożliwi dojazd do Kostrzyna, Rzepina, Lubina, Legnicy, Wrocławia, Opola, Gliwic, Zabrza, Katowic, Sosnowca, Kielc, Radomia oraz Skarżyska-Kamiennej. Wprowadzono także zmianę, która spowoduje utratę codziennego połącznia do Kołobrzegu. Pociąg SWAROŻYC zmienił kategorię z TLK na IC i został skierowany do Świnoujścia. Do Kołobrzegu bez problemu będzie można dostać się w wakacje. Wtedy kursować będzie TLK BARNIM relacji Wrocław Główny - Świnoujście / Kołobrzeg, który połączy cała "Nadodrzankę" z morzem.

Pozostałe zmiany w grudniowym rozkładnie jazdy:

TLK KONOPNICKA relacji  Zielona Góra Główna - Warszawa Wschodnia przez Wołów, Wrocław, Opole, Częstochowę, Piotrków Trybunalski. Pociąg zdegradowany z kategorii IC na TLK. Na stacji Wrocław Główny zostaną dołączone wagony ze stacji Zielona Góra Główna jadące przez Żagań i Legnicę. Pociąg będzie kursował w podobnych godzinach jak obecnie.

IC MEHOFFER relacji Szczecin Główny - Kraków Główny przez Kostrzyn, Rzepin, Lubin, Legnicę, Wrocław, Opole, Częstochowę Stradom. Pociąg skrócony z Przemyśla do Krakowa. Będzie kursował w podobnych godzinach jak obecnie.

TLK SZYNDZIELNIA relacji Bielsko Biała Główna - Świnoujście umożliwi podróżowanie m. in. do Czechowic-Dziedzic, Żor, Rybnika, Kędzierzyna-Koźle, Opola, Wrocławia, Legnicy, Lubina, Rzepina, Kostrzyna, Szczecina czy Międzyzdroji. Pociąg zastąpi obecnie kursujący TLK Światowid rel. Katowice - Szczecin Główny.

IC NIGHTJET rel. Berlin Charlottenburg - Wien Hauptbahnhof / Budapest Nyugati / Przemyśl Główny, który połączy zagłębie miedziowe ze stolicami innych państw. Pociąg zostanie w podobnej formie, lecz wagony do Budapesztu zostaną skierowane do stacji Budapest Nyugati, a wagony do Przemyśla zostaną na stacji Wrocław Główny dołączone do pociągu TLK Pogórze.

Artykuły - Kultura

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca T...

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańsk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety s...

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 październik...

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie ...

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektak [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry prowadzi badanie wśród kibiców. Chcą pozna...

Chrobry Głogów chce poznać opinie kibiców na temat klubu. Pomóc w tym ma nowy projekt Fortuna 1 liga. Klubu mogą skorzystać z wiedzy firmy badawczej Sport Analytics i wspólnie przygotować i przeanalizo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie wyjątkowa lekcja WF-u! Monika Pyrek przy...

Lekkoatletka Monika Pyrek poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W tej wyjątkowej lekcji będzie mogło wziąć udział ponad 500 dzieci. Monika Pyrek odwiedzi Głogów [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Piotrowski wraca do Chrobre...

Wczoraj (14 października) Chrobry Głogów pozyskał nowego zawodnika. W pomarańczowo ? czarnych barwach będzie wystawać Damian Piotrowski. To trzecie podejście do Chrobrego w karierze 32-letniego zawodnik [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsza mecz w pierwszej lidze i pierwsza porażka...

W ubiegłą sobotę (5 października) SPS Chrobry Głogów zagrał swój pierwszy mecz w pierwszej lidze. Pomarańczowo ? czarni zmierzyli się na wyjeździe z MS PZPS I Spała. Po pięciu setach lepsi okazali  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Galerie foto

Magiczna moc bajek w PP15

Przedszkole Publiczne numer 15 w Głogowie wzięło udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pod nazwą  "Magiczna moc bajek". Przedszkolaki wspólnie z rodzicami stworzyły dyniowe ozdoby inspirowane  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Otwarcie Parku Handlowego Multibox w Głogowie

24 października o godzinie 10.00 został oficjalnie otworzony Park Handlowy Multibox. Nowa galeria przyciągnęła tłumy mieszkańców, którzy liczyli na promocje i darmowe gadżety. Pierwsi klienci pojawili [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec (3:0)

23 października Chrobry Głogów rozegrał mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Pomarańczowo - czarni zagrali dobry mecz i po 90 minutach gry cieszyli się ze zwycięstwa 3:0. Fot. Magdalena Ruta. 

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: