Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Adamczak: Będziemy mieć wiele teatralnych propozycji dla mieszkańców Głogowa!

22 listopada odbędzie się oficjalne otwarcie Teatru Miejskiego imienia Andreasa Gryphiusa. To będzie wielkie historyczne wydarzenie. Mieszkańcy Głogowa będą mogli brać czynny udział w otwarciu teatru, bo zaplanowano różnego rodzaju spektakle, które będą grane przez następne dwa tygodnie. Będzie można także zwiedzić teatr w czasie drzwi otwartych, które odbędą się 21 listopada. Jednak wielu mieszkańców Głogowa zadaje sobie pytanie jak teatr będzie funkcjonował na co dzień.

W Głogowie od wielu lat nie było teatru z prawdziwego zdarzenia. Zniszczony budynek od czekał na odbudowę 74 lata. -  Wiem, że mieszkańcy żyją tym wydarzeniem i też nie mogą się doczekać. Dlatego postanowiliśmy, że otwarcie nie będzie jednorazowym wydarzeniem. Przez dwa tygodnie będzie można uczestniczyć w różnego rodzaju spektaklach. Zaprosiliśmy do nas teatry z Warszawy, Zielonej Góry, Wrocławia, Jeleniej Góry. Wystąpi także nasza głogowska grupa teatralna. Przygotowaliśmy ofertę dla wszystkich mieszkańców Głogowa ? od najmłodszych do najstarszych ? mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa. W sumie zostanie wystawionych 11 spektakli. W Głogowie pojawią się także znani aktorzy. Do naszego miasta przyjedzie Jan Peszek, Marian Opania, Artur Barciś, Cezary Żark oraz Wiktor Zborowski. A jak teatr będzie funkcjonować od nowego roku? ? Chcemy, żeby w teatrze były wystawiane dobre spektakle ze znanymi twarzami, ale także spektakle offowe. Będziemy mieć także inne oferty dla mieszkańców. Planujemy organizować występy stand up, koncerty, wydarzenia dla dzieci. Przy teatrze będą funkcjonować także grupy aktorskie. Propozycja będzie przygotowana dla wszystkich grup wiekowych. Ze sceną będą mogli zapoznać się zarówno najmłodsi, młodzież, dorośli, jak i seniorzy. Na początku z pewnością będziemy testować jak często mieszkańcy oczekują od nas wydarzeń teatralnych. Nie chcielibyśmy, żeby mieszkańcy mieli wrażenie przesytu. Ważną kwestią jest także cena biletów. Myślę, że raz w miesiącu będzie odbywać się jedno duże wydarzenie teatralne, a oferta będzie uzupełniona pozostałymi wydarzeniami spektakli offowych, dla dzieci i innych ? mówi Bartek Adamczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.

Artykuły - Kultura

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca T...

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańsk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety s...

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 październik...

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie ...

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektak [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry prowadzi badanie wśród kibiców. Chcą pozna...

Chrobry Głogów chce poznać opinie kibiców na temat klubu. Pomóc w tym ma nowy projekt Fortuna 1 liga. Klubu mogą skorzystać z wiedzy firmy badawczej Sport Analytics i wspólnie przygotować i przeanalizo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie wyjątkowa lekcja WF-u! Monika Pyrek przy...

Lekkoatletka Monika Pyrek poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W tej wyjątkowej lekcji będzie mogło wziąć udział ponad 500 dzieci. Monika Pyrek odwiedzi Głogów [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Piotrowski wraca do Chrobre...

Wczoraj (14 października) Chrobry Głogów pozyskał nowego zawodnika. W pomarańczowo ? czarnych barwach będzie wystawać Damian Piotrowski. To trzecie podejście do Chrobrego w karierze 32-letniego zawodnik [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsza mecz w pierwszej lidze i pierwsza porażka...

W ubiegłą sobotę (5 października) SPS Chrobry Głogów zagrał swój pierwszy mecz w pierwszej lidze. Pomarańczowo ? czarni zmierzyli się na wyjeździe z MS PZPS I Spała. Po pięciu setach lepsi okazali  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Galerie foto

Magiczna moc bajek w PP15

Przedszkole Publiczne numer 15 w Głogowie wzięło udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pod nazwą  "Magiczna moc bajek". Przedszkolaki wspólnie z rodzicami stworzyły dyniowe ozdoby inspirowane  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Otwarcie Parku Handlowego Multibox w Głogowie

24 października o godzinie 10.00 został oficjalnie otworzony Park Handlowy Multibox. Nowa galeria przyciągnęła tłumy mieszkańców, którzy liczyli na promocje i darmowe gadżety. Pierwsi klienci pojawili [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec (3:0)

23 października Chrobry Głogów rozegrał mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Pomarańczowo - czarni zagrali dobry mecz i po 90 minutach gry cieszyli się ze zwycięstwa 3:0. Fot. Magdalena Ruta. 

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: