Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

35 edycja Głogowskich Spotkań Jazzowych. Wyjątkowy jubileusz, światowej klasy artyści!

W tym roku odbędzie się 35 edycja Głogowskim Spotkań Jazzowych. Przez dwa miesiące (październik/ listopad) miłośnicy muzyki będą mieli okazje obcować z jazzem. Organizatorzy zaprosili do naszego miasta światowej klasy artystów. Dorota Drozd zdradziła nam kilka tajemnic przygotowywanego festiwalu!  Zobacz kto wystąpi na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.

Głogowskie Spotkanie Jazzowe to wydarzenie, które bardzo mocno wpisało się na mapę jazzowych koncertów. Nasz festiwal co roku przyciąga widownie nie tylko z Głogowa, ale także z innych miast oddalonych nawet o kilkaset kilometrów. Nic dziwnego, bo na głogowskiej scenie jazzowej nigdy nie brakuje gwiazd światowego formatu. Tak będzie także w tym roku. ? Tegoroczna edycja jest jubileuszowa. To będą już 35. Głogowskie Spotkania Jazzowe. Zależało nam na tym, żeby zaprosić wyjątkowych artystów i takich będziemy mieli wielkie szczęście gościć w Głogowie. Są to muzycy znani i wysoko cenieni na całym świecie nie tylko w przestrzeni jazzu. Będzie też trochę powrotów i historycznych momentów ? mówi Dorota Drozd z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Tradycyjnie Głogowskie Spotkania Jazzowe rozpoczną się od wystawy fotograficznej. Tym razem zostaną zaprezentowane prace głogowianina - Macieja Iżyckiego. Fotogramy można będzie oglądać nie tylko w przestrzeni Miejskiego Ośrodka Kultury, ale także na głogowskiej pływalni i w Hotelu Qubus. Jednak festiwal pojawi się w przestrzeni miejskiej, nie tylko za sprawą wystawy fotografii. Organizatorzy planują happening, który na razie ma pozostać niespodzianką. Kolejną rzeczą będą koncerty edukacyjne dla najmłodszych. ? Będziemy pokazywać jak funkcjonuje muzyka jazzowa w kreskówkach. Myślę, że będzie to ciekawe spotkanie dla dzieci i młodzieży. Jazzowo będzie także w październikowym Dyskusyjnym Klubie Filmowym. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć dwa dokumenty: ?Jazz na Kalatówkach? - film o słynnym Jazz Camping Kalatówki, który odbył się w 1959 roku. Drugi film to ?Blue Note Records: Beyond the Notes? ? opowieść o największej wytwórni, która gromadziła największych tuzów jazzu światowego ? opowiada Dorota Drozd. Wielką gratką dla mieszkańców Głogowa może być fakt, że po 20 latach Miejski Ośrodek Kultury wraca do własnych festiwalowych produkcji parateatralnych. Wisienką na torcie będą gwiazdy 35 edycji Głogowskich Spotkań Jazzowych. ? Na naszej scenie wystąpi Jonah Nilsson, lider zespołu Dirty Loops. To człowiek, który posługuje się niezwykłym wokalem oraz jest świetnym multiinstrumentalistą i aranżerem. Będzie to bardzo nowoczesny jazz. W tym samym dniu wystąpi także młody rosyjski pianista Valeriy Stepanov. W ramach Głogowskich Spotkań Jazzowych będziemy mieli także okazję usłyszeć na żywo Jazz Band Młynarski-Masecki. To powrót do muzyki dwudziestolecia międzywojennego. Myślę, że tego projektu nie trzeba przedstawiać nikomu, kto w niedzielne przedpołudnia słucha Trójki Polskiego Radia. Kolejny koncert będzie bardzo ważny dla historii GSJ. Po wielu latach na naszą scenę powraca grupa Laboratorium z projektem z udziałem gości Przypomnę wszystkim, że właściwie od koncertów zespołu Laboratorium rozpoczęły się Głogowskie Spotkania Jazzowe. To jednak nie koniec, bo nasza publiczność będzie miała także okazję posłuchać koncertu wybitnego perkusisty Omara Hakima & Rachel Z. Zaprezentują nam projekt OSMOSYS. Oprócz tego: warsztaty gospel, warsztaty wokalne oraz historyczny Jazzowy Bal Andrzejowy w Teatrze im. A. Gryphiusa ? przedstawia Dorota Drozd. Szczegółowe informacje na temat biletów oraz dat koncertów pojawiły się już na fb i stronie www. mok.glogow.pl

Artykuły - Kultura

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca T...

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańsk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety s...

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 październik...

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie ...

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektak [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry prowadzi badanie wśród kibiców. Chcą pozna...

Chrobry Głogów chce poznać opinie kibiców na temat klubu. Pomóc w tym ma nowy projekt Fortuna 1 liga. Klubu mogą skorzystać z wiedzy firmy badawczej Sport Analytics i wspólnie przygotować i przeanalizo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie wyjątkowa lekcja WF-u! Monika Pyrek przy...

Lekkoatletka Monika Pyrek poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W tej wyjątkowej lekcji będzie mogło wziąć udział ponad 500 dzieci. Monika Pyrek odwiedzi Głogów [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Piotrowski wraca do Chrobre...

Wczoraj (14 października) Chrobry Głogów pozyskał nowego zawodnika. W pomarańczowo ? czarnych barwach będzie wystawać Damian Piotrowski. To trzecie podejście do Chrobrego w karierze 32-letniego zawodnik [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsza mecz w pierwszej lidze i pierwsza porażka...

W ubiegłą sobotę (5 października) SPS Chrobry Głogów zagrał swój pierwszy mecz w pierwszej lidze. Pomarańczowo ? czarni zmierzyli się na wyjeździe z MS PZPS I Spała. Po pięciu setach lepsi okazali  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Galerie foto

Magiczna moc bajek w PP15

Przedszkole Publiczne numer 15 w Głogowie wzięło udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pod nazwą  "Magiczna moc bajek". Przedszkolaki wspólnie z rodzicami stworzyły dyniowe ozdoby inspirowane  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Otwarcie Parku Handlowego Multibox w Głogowie

24 października o godzinie 10.00 został oficjalnie otworzony Park Handlowy Multibox. Nowa galeria przyciągnęła tłumy mieszkańców, którzy liczyli na promocje i darmowe gadżety. Pierwsi klienci pojawili [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec (3:0)

23 października Chrobry Głogów rozegrał mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Pomarańczowo - czarni zagrali dobry mecz i po 90 minutach gry cieszyli się ze zwycięstwa 3:0. Fot. Magdalena Ruta. 

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: