Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie medyczne?

Większość osób zainteresowanych ubezpieczeniem kieruje się wyłącznie ceną. Jednak składka to nie wszystko, także w polisie zdrowotnej. Podpowiadamy, co jeszcze warto wiedzieć o tego rodzaju ubezpieczeniu, aby okazało się trafnym wyborem.

 

Fot. materiał nadesłany

Szukając dla siebie prywatnej polisy medycznej możemy, oprócz, wysokości miesięcznej składki, zwracać uwagę na renomę towarzystwa ubezpieczeń, łatwość zakupu produktu czy przejrzyste zasady umowy. Nie mniej ważne są kwestie dotyczące samej polisy – zakres ochrony, karencje, limity i wyłączenia odpowiedzialności.

Zakres ochrony – sprawdź, za co płacisz składkę

Każde prywatne ubezpieczenie zdrowotne to przynajmniej kilka zdarzeń ubezpieczeniowych. W ramach ochrony otrzymujemy dostęp do lekarzy specjalistów i badań medycznych. W zależności od polisy, zakres obejmuje również szczepienia, zabiegi rehabilitacyjne, assistance medyczne czy wizyty domowe lekarza i pielęgniarki.

W ramach konsultacji lekarskich ubezpieczony zyskuje dostęp do lekarza bez kolejek. Liczba lekarzy jest różna i zależy także od wybranego wariantu. W podstawowym może to być 6 (Signal Iduna, Direct), ale 64 (Inter Polska, Vision). W rozszerzonym od 24 (AXA, Ochrona z Plusem) do 65 (Inter Polska, Vision). Najczęściej występujące specjalizacje w zakresie polisy zdrowotnej to:

 • alergolog,
 • chirurg,
 • endokrynolog,
 • ginekolog,
 • internista,
 • kardiolog,
 • laryngolog,
 • neurolog,
 • okulista,
 • ortopeda,
 • pediatra,
 • reumatolog,
 • urolog.

Dostęp do lekarzy wybranych specjalizacji sprzedawany jest przez towarzystwa pakietowo. Podobnie jest z badaniami medycznymi, jak: cholesterol, cytologia ginekologiczna, EKG, mammografia, morfologia, RTG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa. Pakiet badań medycznych może różnić się w zależności od wybranego wariantu – w podstawowym to nawet 199 badań (TU Zdrowie, Polisa Zdrowie), a w rozszerzonym aż 478 (TU Zdrowie, Polisa Zdrowie).

Niektóre zdarzenia ubezpieczenia dostępne są w ramach pakietu bezpłatnie, za inne trzeba zapłacić, np. 20%. Tak jest w przypadku rehabilitacji czy leczenia stomatologicznego.

Szczepienia obejmują zazwyczaj grypę, ale także choroby tropikalne, wirusowe zapalenie wątroby (typ A i B), odrę, różyczkę, świnkę czy zapalenie opon mózgowych.

Wizyty domowe są limitowane lub bez limitu. W zależności od polisy występują w pakietach, np. maksymalnie 10 wizyt w ciągu 12-miesięcznej umowy albo maksymalnie 1 wizyta na zdarzenie ubezpieczeniowe.

 Wyłączenia odpowiedzialności – sprawdź, kiedy polisa zdrowotna nie pomoże

Istnieją sytuacje, za które ubezpieczyciel nie bierze odpowiedzialności finansowej i tym samym odmawia wypłaty czy realizacji świadczenia. Ale spokojnie – o tym fakcie towarzystwo ubezpieczeń uprzedza w dokumencie OWU. Dokument można pobrać ze strony ubezpieczyciela jeszcze przed zawarciem umowy polisowej.

Przykładowe wyłączenia odpowiedzialności to:

 • wady wrodzone,
 • kuracja odwykowa,
 • aborcja,
 • eksperyment medyczny,
 • samookaleczenie lub okaleczenie na własną prośbę,
 • zatajenie choroby,
 • niestosowanie się do zaleceń lekarza,
 • spożycie alkoholu i narkotyków,
 • zdarzenia spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem,
 • zabiegi zmiany płci.

Ubezpieczyciele stosują trwałe lub czasowe wyłączenia. Te ostatnie odnoszą się do zdarzeń występujących przed podpisaniem umowy, jak i po jej zawarciu przez ubezpieczonego. Może się zdarzyć, że dane towarzystwo odmówi świadczenia na leczenie konkretnych chorób, jeśli wystąpiły one na 24 miesiące (w skrajnych przypadkach nawet 5 lat) przed umową:

 • wirus HIV,
 • choroby zespołu AIDS,
 • gruźlica,
 • zawał serca,
 • niewydolność krążenia,
 • udar lub wylew,
 • nowotwór złośliwy,
 • cukrzyca,
 • marskość wątroby,
 • stwardnienie rozsiane.

Porównywarka ubezpieczeń – sprawdź, gdzie kupisz polisę najkorzystniej

Jeśli jednak cena jest głównym wyznacznikiem zakupu prywatnej polisy zdrowotnej, warto sprawdzić wysokości składki różnych towarzystw w internecie. Dostępna tam porównywarka ubezpieczeń to łatwe i intuicyjne narzędzie online, które pozwoli oszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas.

Może się okazać, że ten sam produkt znajdziemy w jednym towarzystwie o wiele taniej, niż w innym. Wysokość miesięcznej składki ponownie zależy od wybranego wariantu. I tak – podstawowa polisa zdrowotna to wydatek od 32 zł (TU Zdrowie) do 99 zł (Signal Iduna, Start+). W rozszerzeniu ceny rosną do 130 zł (AXA, Ochrona z Plusem) czy nawet 245 zł (Inter Polska, Vision) i więcej.

Pakiet ubezpieczenia medycznego kupimy przez agenta, który na niezobowiązującym spotkaniu przedstawi warunki przyszłej umowy i odpowie na nurtujące nas pytania dotyczące zakresu ochrony, limitów i wyłączeń odpowiedzialności.

Polisa medyczna nie jest za zawsze, bo umowa z reguły trwa 12 miesięcy, więc jeśli znajdziemy tańszy produkt czy z szerszym zakresem w tej samej cenie możemy zmienić firmę ubezpieczeniową na taką, która oferuje lepsze warunki, w tym całodobową infolinię, ubezpieczenie kosztów leczenia także poza granicami kraju, najwięcej placówek współpracujących z towarzystwem, bezgotówkowe korzystanie z usług lekarzy i specjalistów na terenie całego krajczy brak limitów na wizyty u lekarzy specjalistów.

Dodaj komentarz

Portal Nasz Głogów nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane w komentarzach.
Cenimy sobie wolność słowa daną nam w konstytucji, zatem niech każdy odpowiada za siebie.
Serdecznie zapraszamy do dyskusji i wyrażania opinii na wyżej wymienione tematy


Kod antyspamowy
Odśwież

Urodziny salonu Komputronik w Głogowie. Czekają atrakcje dla gości!
Magdalena Ruta

Komputronik zaprasza serdecznie wszystkich do wspólnego świętowania urodzin salonu przy ulicy Słodowej 14. Obchody kolejnej rocznicy rozpoczną się o godzinie 10:00, 16 lutego bieżącego roku. Z okazji tego święta przygotowano szereg specjalnych promocji i atrakcyjną ofertę produktową.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Złodziej recydywista amatorem drogiego alkoholu!
Magdalena Ruta

23 – letni głogowianin wpadł na kolejnej kradzieży sklepowej. Podobnie jak wcześniej, usiłował ukraść towar o wartości 155 złotych. Został ujęty przez ochronę sklepu i zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna był poszukiwany w związku z kradzieżami alkoholu o wartości 2400 złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Złodziej recydywista amatorem drogiego alkoholu!
Magdalena Ruta

23 – letni głogowianin wpadł na kolejnej kradzieży sklepowej. Podobnie jak wcześniej, usiłował ukraść towar o wartości 155 złotych. Został ujęty przez ochronę sklepu i zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna był poszukiwany w związku z kradzieżami alkoholu o wartości 2400 złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ...
O cukrzycy w bibliotece
Magdalena Ruta

21 lutego o godzinie 17.00 w bibliotece przy ulicy Jedności Robotniczej 15 odbędzie się wykład na temat cukrzycy i diety w chorobach cukrzycowych. Z mieszkańcami na ten temat będzie rozmawiać dietetyczna Aleksandra Husar. Wstęp wolny.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mieszkańcy czekają! Kiedy biuro paszportowe w Głogowie?
Magdalena Ruta

W grudniu zeszłego roku Prezydent Rafael Rokaszewicz informował, że w lutym w Głogowie zostanie uruchomiony punkt paszportowy. To będzie duże ułatwienie dla mieszkańców Głogowa, dlatego już dopytują, kiedy obiecany punkt powstanie. W tej sprawie dostaliśmy telefon od czytelnika.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Wandale! Strzelali do zaparkowanych samochodów!
Magdalena Ruta

Głogowscy policjanci zatrzymali 21-letnią mieszkankę Głogowa oraz jej 54-letniego znajomego. Zatrzymane osoby strzelając z broni pneumatycznej, uszkodziły 13 zaparkowanych samochodów. Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 grudnia na osiedlu Piastów Śląskich. Okazuje się, że byli na tyle dumni ze swojego pomysłu, że wszystko nagrali telefonem komórkowym. Teraz fi [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
W Gminie Kotla będą poznawać tradycje wielkanocne!
Magdalena Ruta

Od 1 marca do 20 kwietnia na terenie Gminy Kotla będą obywać się warsztaty wielkanocne, w czasie których uczestnicy będą mogli poznać tradycje tych świąt. Na realizacje zadania Stowarzyszenie Grochowice Zdrój pozyskało dotację w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Pędził przez Wilków! Na liczniku miał 110 km/h
Magdalena Ruta

W ubiegły wtorek (5 lutego) policjanci z ruchu drogowego, pełniący służbę na drodze krajowej numer 12 w Wilkowie, zatrzymali samochód jadący z prędkością 110 km/h. W tym miejscu obowiązuje teren zabudowania i ograniczenia prędkości do 50 km/h. Za znaczne przekroczenie prędkości, 25-letniemu mieszkańcowi powiatu polkowickiego, zostało zabrane prawo jazdy na okr [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Mateusz Krautwurst przygotował piosenki dla zakoch...

Data 14 lutego jednoznacznie kojarzy się z dniem zakochanych. To coroczne święto jest świetną okazją nie tylko do tego, żeby w oryginalny lub bardziej tradycyjny sposób wyrazić swoją miłość do drug [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Maleńczuk w Głogowie. Zagra swoje najlepsze przebo...

1 marca o godzinie 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się koncert Macieja Maleńczuka. Mieszkańcy Głogowa będą uczestniczyć w występie pod nazwą „Rhythm section”, czyli retrospe [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Ferie w bibliotece. Mnóstwo atrakcji dla dzieci

Sposób na udane ferie? Warsztaty i zabawy w bibliotece! Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie przygotowała dla dzieci i młodzieży mnóstwo ciekawych propozycji, a wśród nich: zajęcia ruchowe, plastycz [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Seniorzy będą ćwiczyć pamięć i koncentracje

Osoby starsze często mają problemy z pamięcią i koncentracją. Seniorzy mają głównie problemy z pamięcią krótkotrwają, czyli zapamiętywaniem np. listy zakupów. Jednak pamięć i koncentrację możn [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Rozegrają trzy kobiece turnieje

Kobieca sekcja Chrobrego Głogów stale się rozwija i teraz dowodem tego jest organizacja łącznie trzech turniejów w ciągu kilku dni, dla szkół podstawowych, średnich, ale też dla typowo kobiecych zesp [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Chrobry zatrudnił napastnika. Mikołaj Lebedyński w...

Testowany Mikołaj Lebedyński zostanie w Chrobrym Głogów. 29-letni napastnik podpisał wczoraj (31 styczni) kontrakt. Lebedyński przeszedł do Chrobrego jako wolny zawodnik, po tym jak przez okres rundy jes [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Chrobry jednak na 14 pozycji

Chrobry Głogów rundę wiosenną rozpocznie jednak o 14 pozycji w tabeli. Przypominamy, że to właśnie na takiej pozycji zakończył rundę jesienną. Jednak PZPN ukarał Wartę Poznań utratą jednego punkt [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Mateusz Machaj ponownie w b...

Mateusz Machaj w rundzie wiosennej ponownie pojawi się w pomarańczowo – czarnych barwach Chrobrego Głogów. Klub i 30-letni zawodnik doszli do porozumienia i Mateusz Machaj, po opuszczeniu Jagiellonii Bia [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Galerie foto

Bal Karnawałowy Przedszkola Niepublicznego Jagódka...

25 stycznia dzieci z Przedszkola Niepublicznego Jagódka bawiły się na balu karnawałowym. Każdy przedszkolak miał okazję wcielić się w jakąś postać. Były księżniczki, superbohaterowie, żołnierze [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Dzień Babci i Dziadka w PP15

22 stycznia dzieci z Przedszkola Publicznego numer 15 w Głogowie przygotowały występ dla swoich babć i dziadków. W Szkole Podstawowej numer 3 odbyła się uroczystość, w czasie której każda z grup prze [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zobacz jak wygląda odbudowa Teatru Miejskiego w Gł...

Budynek Teatru Miejskiego w Głogowie ma 220 lat. Jednak przez większość czasu były to tylko ruiny. Teraz jego dawna świetność ma zostać przywrócone, bo jesienią ma się zakończyć odbudowa teatru i  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z:

    

DMC Firewall is a Joomla Security extension!