Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

W Głogowie powstanie tysiąc miejsc pracy! Inwestor zbuduje najpierw lotnisko, a później fabrykę!

Głogów znajduje się w stosunkowo bliskiej odległości od granicy polsko-niemieckiej. Ten atut naszego miasta zauważyli zachodni sąsiedzi. Jeden z niemieckich inwestorów postanowił właśnie w Głogowie zbudować port lotniczy dla swoich prywatnych samolotów. To jednak dopiero początek jego inwestycyjnych planów w naszym mieście. W ciągu kilku następnych lat ma u nas powstać fabryka, w której prace znajdzie około tysiąc osób.

Rozmowy z inwestorem są prowadzone już od sierpnia 2018 roku. Jednak teraz wiadomość przekazano do publicznej wiadomości z uwagi na zaawansowany proces negocjacji. Dowiedzieliśmy się, że wciąż nie zdecydowano się, w którym miejscu powstanie port lotniczy. W grę wchodzą tereny w okolicy cmentarza na Brzostowie lub osiedla Piastów Śląskich (za budynkami TBS). Do końca kwietnia zostanie przeprowadzone specjalne referendów, w którym o opinie zostaną poproszeni mieszkańcy Głogowa. Jeżeli wszystko  pójdzie zgodnie z planem to budowa lotniska rozpocznie się wiosną 2020 roku. Jednak lotnisko to dopiero początek inwestycyjnych planów. Kolejnym krokiem ma być budowa fabryki. Według planów zatrudnienie ma tam znaleźć około tysiąc osób. Inwestor na razie nie chce zdradzać swojej branży. Jednak zdradził, że przy wyborze miasta kierował się bliskością do granicy niemieckiej oraz występowaniem w Głogowie złóż miedzi. ? Na początek zostanie zatrudnionych około 20 osób do obsługi lotniska. Jednak nie wykluczamy także poważniejszych inwestycji w Głogowie. W dalszych planach mamy także wybudowanie na tym terenie dużej fabryki, która zatrudni około tysiąc osób ? mówi Tomasz Ignaś, przedstawiciel niemieckiego inwestora.

Prima Aprilis

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca T...

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańsk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety s...

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 październik...

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie ...

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektak [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry prowadzi badanie wśród kibiców. Chcą pozna...

Chrobry Głogów chce poznać opinie kibiców na temat klubu. Pomóc w tym ma nowy projekt Fortuna 1 liga. Klubu mogą skorzystać z wiedzy firmy badawczej Sport Analytics i wspólnie przygotować i przeanalizo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie wyjątkowa lekcja WF-u! Monika Pyrek przy...

Lekkoatletka Monika Pyrek poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W tej wyjątkowej lekcji będzie mogło wziąć udział ponad 500 dzieci. Monika Pyrek odwiedzi Głogów [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Piotrowski wraca do Chrobre...

Wczoraj (14 października) Chrobry Głogów pozyskał nowego zawodnika. W pomarańczowo ? czarnych barwach będzie wystawać Damian Piotrowski. To trzecie podejście do Chrobrego w karierze 32-letniego zawodnik [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsza mecz w pierwszej lidze i pierwsza porażka...

W ubiegłą sobotę (5 października) SPS Chrobry Głogów zagrał swój pierwszy mecz w pierwszej lidze. Pomarańczowo ? czarni zmierzyli się na wyjeździe z MS PZPS I Spała. Po pięciu setach lepsi okazali  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Galerie foto

Magiczna moc bajek w PP15

Przedszkole Publiczne numer 15 w Głogowie wzięło udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pod nazwą  "Magiczna moc bajek". Przedszkolaki wspólnie z rodzicami stworzyły dyniowe ozdoby inspirowane  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Otwarcie Parku Handlowego Multibox w Głogowie

24 października o godzinie 10.00 został oficjalnie otworzony Park Handlowy Multibox. Nowa galeria przyciągnęła tłumy mieszkańców, którzy liczyli na promocje i darmowe gadżety. Pierwsi klienci pojawili [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec (3:0)

23 października Chrobry Głogów rozegrał mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Pomarańczowo - czarni zagrali dobry mecz i po 90 minutach gry cieszyli się ze zwycięstwa 3:0. Fot. Magdalena Ruta. 

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: