Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Trwają prace na Bulwarze Nadodrzańskim. Gdzie tegoroczne Dni Głogowa?

Wielkimi krokami zbliża się święto naszego miasta. Już za dwa miesiące mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w kolejnych Dniach Głogowa. Jednak w tym roku impreza nie zostanie zorganizowana na Bulwarze Nadodrzańskim. Gdzie w takim razie zostanie przeniesiona zabawa?

Dni Głogowa to jedna z najważniejszych imprez w naszym mieście. Miejsce zabawy było już wielokrotnie zmieniane. W przeszłości mieszkańcy bawili się na Rynku Starego Miasta i na targowisku na osiedlu Piastów Śląskich. Jednak od kilku lat Dni Głogowa są organizowane na Bulwarze Nadodrzańskim i tak będzie docelowo stworzona specjalna strefa na tego typu wydarzenia. Jednak w tym roku, w związku z trwającymi pracami, zabawa będzie musiała być przeniesiona w inne miejsce. ? Początkowo podawaliśmy takie informację, że tegoroczne Dni Głogowa zostaną zorganizowane na bulwarze. Jednak nie ma takiej możliwości. To jest plac budowy i nie można tak ryzykować, żeby wpuścić tłum głogowian na ten teren. W związku z tym już od dłuższego czasu szukaliśmy alternatywnego miejsca do organizacji Dni Głogowa. Na razie chciałbym tej informacji jeszcze nie zdradzać, ale mogę powiedzieć z całą pewnością, że nie będzie to targowisko na osiedlu Piastów Śląskich ? mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa. Ze względu na prace przy odbudowie teatru, duża scena nie pojawi się także na Starym Mieście. ? Dni Głogowa organizujemy dla mieszkańców i cieszę się, że są zainteresowani co dla nich przygotowujemy. Dla nas to ważne, żeby dać mieszkańcom to co im się należy. Na ten weekend, w których organizujemy Dni Głogowa, przypada również dzień dziecka. W związku z tym i dla nich będziemy  mieć mnóstwo atrakcji ? dodaje Rafael Rokaszewicz. Prezydent zapewnia, że jeżeli tylko prace na bulwarze zostaną zakończone, to Dni Głogowa będą odbywać się już na stałe w tym miejscu.

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca T...

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańsk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety s...

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 październik...

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie ...

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektak [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry prowadzi badanie wśród kibiców. Chcą pozna...

Chrobry Głogów chce poznać opinie kibiców na temat klubu. Pomóc w tym ma nowy projekt Fortuna 1 liga. Klubu mogą skorzystać z wiedzy firmy badawczej Sport Analytics i wspólnie przygotować i przeanalizo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie wyjątkowa lekcja WF-u! Monika Pyrek przy...

Lekkoatletka Monika Pyrek poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W tej wyjątkowej lekcji będzie mogło wziąć udział ponad 500 dzieci. Monika Pyrek odwiedzi Głogów [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Piotrowski wraca do Chrobre...

Wczoraj (14 października) Chrobry Głogów pozyskał nowego zawodnika. W pomarańczowo ? czarnych barwach będzie wystawać Damian Piotrowski. To trzecie podejście do Chrobrego w karierze 32-letniego zawodnik [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsza mecz w pierwszej lidze i pierwsza porażka...

W ubiegłą sobotę (5 października) SPS Chrobry Głogów zagrał swój pierwszy mecz w pierwszej lidze. Pomarańczowo ? czarni zmierzyli się na wyjeździe z MS PZPS I Spała. Po pięciu setach lepsi okazali  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Galerie foto

Magiczna moc bajek w PP15

Przedszkole Publiczne numer 15 w Głogowie wzięło udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pod nazwą  "Magiczna moc bajek". Przedszkolaki wspólnie z rodzicami stworzyły dyniowe ozdoby inspirowane  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Otwarcie Parku Handlowego Multibox w Głogowie

24 października o godzinie 10.00 został oficjalnie otworzony Park Handlowy Multibox. Nowa galeria przyciągnęła tłumy mieszkańców, którzy liczyli na promocje i darmowe gadżety. Pierwsi klienci pojawili [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec (3:0)

23 października Chrobry Głogów rozegrał mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Pomarańczowo - czarni zagrali dobry mecz i po 90 minutach gry cieszyli się ze zwycięstwa 3:0. Fot. Magdalena Ruta. 

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: