Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Stanisław Karpiel-Bułecka: Wypicie piwa przy naszej muzyce jest wskazane

Jedną z gwiazd tegorocznych Dni Głogowa był zespół Future Folk. Ze Stanisławem Karpiel-Bułecka rozmawia Arkadiusz Orman.

Można zauważyć, że zdobywacie coraz więcej odbiorców. W Głogowie również nie brakuje Waszych fanów. Uważasz, że to jest czas zespołu Future Folk?

Powiem Ci szczerze, że się nad tym nie zastanawiałem. Dużo ludzi może nie miało z góralami jeszcze do czynienia. Dlatego chcą zobaczyć górala na żywo, dotknąć, sprawdzić, czy rzeczywiście ma to czarne podniebienie i wszystkie możliwe szczepionki, jak my to mówimy. Oczywiście żartuję. Cieszymy się, że coraz więcej osób słucha naszej muzyki i przychodzi na koncerty. Jest nam z tego powodu niezmiernie miło. Nie ma nic lepszego niż zainteresowanie wokół zespołu. Bardzo się cieszymy, że możemy wystąpić w Głogowie. Mieszkańcy mają okazję poznać naszą muzykę. Sezon letni, to najlepszy okres dla artysty. Tego typu imprezy plenerowe to rewelacja. Uwielbiamy takie wydarzenia. Muszę powiedzieć, że często przychodzą tu przypadkowi ludzie, którzy nie zawsze wiedzą na przykład, kto jest na scenie. Jeśli zainteresujemy ich i sprawimy, że zostaną – jest to dla nas wielki sukces. Przynajmniej dla mnie jest to bardzo ważne. Niejednokrotnie zdarza się tak, że ludzie, którzy są fanami innych gatunków, posłuchają Future Fork i nasza muzyka przypada im do gustu.

Nie jest to łatwe zadanie.

Zawsze mówię tak: jak się zatrzymają i będą stać, to znaczy, że jest dobrze. Gorzej, jak się rozejdą i pójdą na piwo. Choć wypicie piwa słuchając naszej muzyki też jest wskazane<śmiech>.

Kiedyś powiedziałeś, że „chcielibyście dotrzeć do ludzi, którym jeszcze się nie mieści w głowie połączenie góralskiej i nowoczesnej muzyki”. Masz poczucie, że Polacy coraz bardziej się do niej przekonują?

Zawsze jest podział. Są ludzie, którzy kochają góralską muzykę. Ale znajdą się i tacy, którzy ją nienawidzą. To jest normalne i ja wszystko rozumiem. Po prostu tak jest z góralską muzyką. My podajemy ją w inny sposób. Może właśnie dlatego, aby tym ludziom, którym góralska muzyka się nie podoba, pokazać jej walory. Zaznaczmy, że szczególnie młodzi ludzie słuchają różnych gatunków. Góralszczyzna w tym wydaniu, w którym proponujemy, kierowana jest do wszystkich. Jest to muzyka elektryczna, ale również klubowa. Młodzi ludzie mają możliwość zderzyć się z tą góralszczyzną i ją poznać. Przekonują się do naszej muzyki i przychodzą na koncerty, co jest dla nas bardzo cenne. Nie ma nic lepszego dla artysty niż przekonanie odbiorców do swojej muzyki. Wiem, że czasy się zmieniają i na rynku jest dużo różnego rodzaju muzyki. My proponujemy góralszczyznę w innej, ciekawszej odsłonie. Mój ojciec łączył muzykę góralską z jazzem. Folk jest ponadczasowy, prawdziwy i grany od serca. Zobaczycie, będą się dzisiaj Kierpce palić na tej scenie <śmiech>.

Jesteś w stanie w dziesięć sekund zareklamować góralską muzykę?

Ciężko jest reklamować swoje. Powiedziałbym krótko: chcecie posłuchać prawdy, przyjdźcie na koncert Future Folk. Tam ją usłyszycie.

Braliście udział w polskich preselekcjach do Eurowizji. Byliście zawiedzeni wynikiem?

Nie byliśmy zawiedzeni. Powiem szczerze, że nie nastawialiśmy się na nic. Dla nas wyróżnieniem było to, że znaleźliśmy się w tej dziesiątce. Coraz bardziej widzimy, że Polska otwiera się na naszą kulturę i jest ona pokazywana. Wzięliśmy udział w preselekcjach, ponieważ chcieliśmy pokazać naszą Polską, góralską muzykę. Piosenka „Gangstam style” była grana w radio niejednokrotnie. Nasza muzyka nie pojawia się w rozgłośniach, ponieważ niektórzy twierdzą, że jest niezrozumiała. Ważne dla nas jest to, że ludzie zaczynają interesować się góralami. Uważam, ze ta muzyka góralska, to nasze dobro narodowe, którym powinniśmy się chwalić i być z niego dumnym.

Wasza muzyka to nie tylko żywioł i energia, ale można przede wszystkim poczuć właśnie tę kulturę góralską.

Tak i o to w tym też chodzi. Przede wszystkim, to jest w naszych tekstach. Mamy piosenkę, która opowiada o góralu, jego szacunku do rodziców, do tego skąd pochodzi. Góral to taki człowiek, co ma zawsze dobrze w głowie. No może nie zawsze, ale jest to człowiek o dobrej duszy, który wyjmie serce na tacy i pomoże każdemu. Póki mu ktoś na nogę nie nadepnie, ale to chyba tak mają nie tylko górale <śmiech>.

Jesteś zadowolony z dotychczasowego przebiegu Waszej kariery?

Na rynku jesteśmy już siedem lat. Powiem szczerze, że jestem zadowolony. Nigdy nie lecieliśmy na nie wiadomo co. Muzyka to nasza pasja. Robimy wszystko z wielkim zaangażowaniem. Kochamy występować. Muszę powiedzieć, że łatwo wejść na wysokiego konia, ale szybko można z niego spaść. Czego nie życzę żadnemu artyście. Uważam, że trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. Na nas też kiedyś przyjdzie czas. Na razie czerpiemy, ile możemy  z tego, co robimy. Będziemy grali póki nam gardła nie siądą i kierpce nie popękają. Chociaż kierpce to sobie zrobimy nowe w razie co <śmiech>.

W przyszłym roku szykuje się nowa płyta.

Najprawdopodobniej pojawi się na wiosnę. Nie chcę na razie podawać konkretnego miesiąca. Parę kawałków, które pojawią się na tej płycie, głogowianie usłyszą podczas koncertu. Zalicza się do nich, między innymi piosenka „Krakowiacy i Górale”, którą mogliście usłyszeć podczas polskich preselekcji do Eurowizji. Zaśpiewamy ją również podczas 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

O muzyce porozmawialiśmy. Teraz pytania z innej sfery. Przeszukałem Internet, aby zobaczyć, co o Tobie piszą.

Pewnie mnie tam nie ma.

No właśnie się mylisz. Najczęstsze słowa opisujące Twoją osobę, to: przystojny, umięśniony i utalentowany. Można popaść w samozachwyt!

To jest tak, jak z kobietami. Najpierw patrzymy na nie oczami. Później dopiero poznajemy charakter człowieka. A na to potrzeba czasu. Ludzie niejednokrotnie mogą poznawać nas na koncertach niż poprzez telewizję, gdzie pokazują nas przez trzy minuty. Jesteśmy naprawdę normalnymi ludźmi. Patrząc na  inne gwiazdy, myślę, że my jesteśmy za bardzo normalni. W tym sensie, że pozwalamy, ludziom wejść sobie na głowę <śmiech>. Ale my tacy jesteśmy. Po prostu uwielbiamy ludzi, dlatego robimy to, co robimy. Kochamy muzykę. Jeżeli ludzie to czują – jest to najpiękniejsze, co może być. Często jest też tak, że w prasie różne rzeczy piszą. Jedni w nie wierzą, inni nie. Oczywiście wiadomo, że w tej branży lepiej dobrze wyglądać. Staram się też pomagać innym, jak tylko mogę. Ale robię to z boku, a nie na pokaz. Zawsze mówię, że na pokaz to mamy kozy. Pomagać trzeba, bo to jest ważne. Każdy, kto może powinien to robić. Życie jest krótkie, do trumny nic się nie weźmie, bo trumna nie ma kieszeni.

Ale do popularności chyba się przyzwyczaiłeś.

Powiem Ci, że tak. Myślę, ze to wszystko wynosi się z domu. Kiedyś zadano mi pytanie, czy nie poprzewracało mi się w głowie. Nie poprzewracało. Myślę, że wszyscy ludzie, którzy mnie znali przed tą przysłowiową karierą, to potwierdzą. Chciałbym wspomnieć również o tym, że miałem okazję pokazać się w programie Azja Express.

No właśnie miałem o to pytać.

Poszedłem do tego programu – przyznam się chyba do tego pierwszy raz – tylko po to, aby ludzie poznali mnie i zobaczyli, jakim tak naprawdę jestem człowiekiem. Tam nie ma udawania.

Dziękuję za rozmowę

Dodaj komentarz

Portal Nasz Głogów nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane w komentarzach.
Cenimy sobie wolność słowa daną nam w konstytucji, zatem niech każdy odpowiada za siebie.
Serdecznie zapraszamy do dyskusji i wyrażania opinii na wyżej wymienione tematy


Kod antyspamowy
Odśwież

Urodziny salonu Komputronik w Głogowie. Czekają atrakcje dla gości!
Magdalena Ruta

Komputronik zaprasza serdecznie wszystkich do wspólnego świętowania urodzin salonu przy ulicy Słodowej 14. Obchody kolejnej rocznicy rozpoczną się o godzinie 10:00, 16 lutego bieżącego roku. Z okazji tego święta przygotowano szereg specjalnych promocji i atrakcyjną ofertę produktową.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Złodziej recydywista amatorem drogiego alkoholu!
Magdalena Ruta

23 – letni głogowianin wpadł na kolejnej kradzieży sklepowej. Podobnie jak wcześniej, usiłował ukraść towar o wartości 155 złotych. Został ujęty przez ochronę sklepu i zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna był poszukiwany w związku z kradzieżami alkoholu o wartości 2400 złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Złodziej recydywista amatorem drogiego alkoholu!
Magdalena Ruta

23 – letni głogowianin wpadł na kolejnej kradzieży sklepowej. Podobnie jak wcześniej, usiłował ukraść towar o wartości 155 złotych. Został ujęty przez ochronę sklepu i zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna był poszukiwany w związku z kradzieżami alkoholu o wartości 2400 złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ...
O cukrzycy w bibliotece
Magdalena Ruta

21 lutego o godzinie 17.00 w bibliotece przy ulicy Jedności Robotniczej 15 odbędzie się wykład na temat cukrzycy i diety w chorobach cukrzycowych. Z mieszkańcami na ten temat będzie rozmawiać dietetyczna Aleksandra Husar. Wstęp wolny.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mieszkańcy czekają! Kiedy biuro paszportowe w Głogowie?
Magdalena Ruta

W grudniu zeszłego roku Prezydent Rafael Rokaszewicz informował, że w lutym w Głogowie zostanie uruchomiony punkt paszportowy. To będzie duże ułatwienie dla mieszkańców Głogowa, dlatego już dopytują, kiedy obiecany punkt powstanie. W tej sprawie dostaliśmy telefon od czytelnika.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Wandale! Strzelali do zaparkowanych samochodów!
Magdalena Ruta

Głogowscy policjanci zatrzymali 21-letnią mieszkankę Głogowa oraz jej 54-letniego znajomego. Zatrzymane osoby strzelając z broni pneumatycznej, uszkodziły 13 zaparkowanych samochodów. Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 grudnia na osiedlu Piastów Śląskich. Okazuje się, że byli na tyle dumni ze swojego pomysłu, że wszystko nagrali telefonem komórkowym. Teraz fi [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
W Gminie Kotla będą poznawać tradycje wielkanocne!
Magdalena Ruta

Od 1 marca do 20 kwietnia na terenie Gminy Kotla będą obywać się warsztaty wielkanocne, w czasie których uczestnicy będą mogli poznać tradycje tych świąt. Na realizacje zadania Stowarzyszenie Grochowice Zdrój pozyskało dotację w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Pędził przez Wilków! Na liczniku miał 110 km/h
Magdalena Ruta

W ubiegły wtorek (5 lutego) policjanci z ruchu drogowego, pełniący służbę na drodze krajowej numer 12 w Wilkowie, zatrzymali samochód jadący z prędkością 110 km/h. W tym miejscu obowiązuje teren zabudowania i ograniczenia prędkości do 50 km/h. Za znaczne przekroczenie prędkości, 25-letniemu mieszkańcowi powiatu polkowickiego, zostało zabrane prawo jazdy na okr [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Mateusz Krautwurst przygotował piosenki dla zakoch...

Data 14 lutego jednoznacznie kojarzy się z dniem zakochanych. To coroczne święto jest świetną okazją nie tylko do tego, żeby w oryginalny lub bardziej tradycyjny sposób wyrazić swoją miłość do drug [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Maleńczuk w Głogowie. Zagra swoje najlepsze przebo...

1 marca o godzinie 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się koncert Macieja Maleńczuka. Mieszkańcy Głogowa będą uczestniczyć w występie pod nazwą „Rhythm section”, czyli retrospe [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Ferie w bibliotece. Mnóstwo atrakcji dla dzieci

Sposób na udane ferie? Warsztaty i zabawy w bibliotece! Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie przygotowała dla dzieci i młodzieży mnóstwo ciekawych propozycji, a wśród nich: zajęcia ruchowe, plastycz [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Seniorzy będą ćwiczyć pamięć i koncentracje

Osoby starsze często mają problemy z pamięcią i koncentracją. Seniorzy mają głównie problemy z pamięcią krótkotrwają, czyli zapamiętywaniem np. listy zakupów. Jednak pamięć i koncentrację możn [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Rozegrają trzy kobiece turnieje

Kobieca sekcja Chrobrego Głogów stale się rozwija i teraz dowodem tego jest organizacja łącznie trzech turniejów w ciągu kilku dni, dla szkół podstawowych, średnich, ale też dla typowo kobiecych zesp [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Chrobry zatrudnił napastnika. Mikołaj Lebedyński w...

Testowany Mikołaj Lebedyński zostanie w Chrobrym Głogów. 29-letni napastnik podpisał wczoraj (31 styczni) kontrakt. Lebedyński przeszedł do Chrobrego jako wolny zawodnik, po tym jak przez okres rundy jes [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Chrobry jednak na 14 pozycji

Chrobry Głogów rundę wiosenną rozpocznie jednak o 14 pozycji w tabeli. Przypominamy, że to właśnie na takiej pozycji zakończył rundę jesienną. Jednak PZPN ukarał Wartę Poznań utratą jednego punkt [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Mateusz Machaj ponownie w b...

Mateusz Machaj w rundzie wiosennej ponownie pojawi się w pomarańczowo – czarnych barwach Chrobrego Głogów. Klub i 30-letni zawodnik doszli do porozumienia i Mateusz Machaj, po opuszczeniu Jagiellonii Bia [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Galerie foto

Bal Karnawałowy Przedszkola Niepublicznego Jagódka...

25 stycznia dzieci z Przedszkola Niepublicznego Jagódka bawiły się na balu karnawałowym. Każdy przedszkolak miał okazję wcielić się w jakąś postać. Były księżniczki, superbohaterowie, żołnierze [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Dzień Babci i Dziadka w PP15

22 stycznia dzieci z Przedszkola Publicznego numer 15 w Głogowie przygotowały występ dla swoich babć i dziadków. W Szkole Podstawowej numer 3 odbyła się uroczystość, w czasie której każda z grup prze [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zobacz jak wygląda odbudowa Teatru Miejskiego w Gł...

Budynek Teatru Miejskiego w Głogowie ma 220 lat. Jednak przez większość czasu były to tylko ruiny. Teraz jego dawna świetność ma zostać przywrócone, bo jesienią ma się zakończyć odbudowa teatru i  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z:

    

DMC Firewall is a Joomla Security extension!