Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Pierwszy raz taki bieg! 10 km w rocznicę Obrony Głogowa!

W tym roku obchodzimy 910 rocznicę jednej z najważniejszych bitew w dziejach naszego miasta – Obrony Głogowa. Z tej okazji przygotowano dla mieszkańców piknik historyczny, w czasie którego będzie można nieco poczuć wydarzenia z roku 1109. Historyczny festyn odbędzie się już w tą niedzielę (25 sierpnia). To jednak nie koniec wydarzeń upamiętniającą Obronę Głogowa. 31 sierpnia zostanie zorganizowany I Bieg Obrońców Głogowa.

Poważna kontuzja Mateusza Machaja! W tej rundzie już nie zagra!

Na treningu przed derbowym meczem z Miedzią Legnica doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Mateusz Machaj doznał poważnej kontuzji. Zawodnik Chrobrego zerwał więzadło krzyżowe i musiał przejść operacje. Niestety jego stan zdrowia na razie nie pozwala na grę. Na boisku będzie można go zobaczyć dopiero w rundzie wiosennej.

Piłkarskie przedszkole w Chrobrym!

We wrześniu rozpocznie się nowy sezon w Akademii Piłki Nożnej. Od nowego sezonu do drużyny będą mogły także należeć dzieci w wieku czterech i pięciu lat. Nabór do Piłkarskiego Przedszkola Chrobrego trwa do końca sierpnia.

Trzech młodych zawodników z kontraktami

Nowy trener Chrobrego Głogów stawia na młodych zawodników. Szansę gry w pierwszym zespole dostało trzech uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry Głogów. Klub podpisał z nimi profesjonalne kontrakty. Do drużyny dołączyli: 18-letni Adam Antochów i Dominiki Piła oraz 20-letni Maciej Diduszko.

Zachęcają kobiety do gry w piłkę! Studentki za udział w treningach dostaną stypendium!

Dzisiaj (15 lipca) treningi wznawia kobiecy zespół Chrobry Głogów. W związku z tym ogłoszono nabór do trzecioligowej drużyny. Do zespołu mogą dołączyć dziewczyny z rocznika 2005 i starsze. Chrobry ma specjalną ofertę dla studentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie.

Pawlik jednak zostaje. Zdecydowała determinacja!

Michał Pawlik podpisał nowy kontrakt z Chrobrym Głogów. 24-letni defensywny pomocnik będzie grał w pomarańczowo – czarnych barwach jeszcze przez kolejny rok. Przypominamy, że piłkarz miał odejść z klubu po wygaśnięciu swojego kontraktu (do 30 czerwca). Jednak przez cały czas trenował z drużyną i trener zdecydował się na zatrudnienie Michała Pawlika.

Z Chrobrego do niższych lig!

W Chrobrym Głogów powinny  nastąpić spore kadrowe zmiany. Kibice nadal czekają na transferowe decyzje i ogłoszenie nowych piłkarzy. Zwłaszcza, że na razie informowano tylko o nieprzedłużonych kontraktach z sześcioma piłkarzami. Część z nich ma już nowe kluby. Są to jednak zespołu grające w niższych ligach.

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Zielona Wrona – plenerowy spektakl dla dzieci

Na najbliższą niedzielę (18 sierpnia) Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie przygotował atrakcje dla najmłodszych mieszkańców. W ramach Głogowskiego Lata Teatralnego na rynku zostanie wystawiony spektakl [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Od września kolejne zajęcia dla seniorów w bibliot...

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie przygotowała kolejną propozycję dla seniorów. Już od września prowadzone będą  zajęcia poprawiające pamięć i koncentrację. Seniorzy będą pracować przy p [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowskie Lato Teatralne – dwa plenerowe spektakl...

W Głogowie nie brakuje wakacyjnych atrakcji dla dzieci i młodzieży. W wielu instytucjach odbywają się zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe itp. Nie brakuje także atrakcji, w których dzieci mogą uczes [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
W sierpniu biblioteka będzie walczyć z nudą!

Trwają wakacje. Dzieci mogą cieszyć się z czasu wolnego bez obowiązków. To wyzwanie dla wielu rodziców, którzy muszą zorganizować odpowiednie zajęcia dla milusińskich. Na szczęście z pomocą przyc [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Znamy rywala 1/32 Pucharu Polski. Chrobry zmierzy ...

Pod koniec września odbędzie się rywalizacja na etapie 1/32 Pucharu Polski. W wyniku losowania Chrobry Głogów trafił na Lecha Poznań. Mecz odbędzie się w Głogowie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwszy raz taki bieg! 10 km w rocznicę Obrony Gł...

W tym roku obchodzimy 910 rocznicę jednej z najważniejszych bitew w dziejach naszego miasta – Obrony Głogowa. Z tej okazji przygotowano dla mieszkańców piknik historyczny, w czasie którego będzie możn [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Nowy na Wita Stwosza. Chrobry podpisał kontrakt z ...

Chrobry Głogów pozyskał kolejnego nowego zawodnika. Wzmocnić drużynę ma 28-letni środkowy obrońca Oliver Praznovsky. Słowak podpisał w Głogowie roczny kontrakt.

CZYTAJ WIĘCEJ
Od dzisiaj tylko na basen otwarty. Trwa coroczna m...

Od dzisiaj (12 sierpnia) do 22 sierpnia mieszkańcy nie będą mogli skorzystać z basenów krytych na Pływalni Chrobry Głogów. Przerwa spowodowana jest koniecznością przeprowadzenia corocznej modernizacji [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z:

    

DMC Firewall is a Joomla Security extension!